Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes C200 W203 Avantgarde Light Tunning

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Pai senzorii de ploaie pentru mine au maxim rol ca sa nu te joci mereu cu maneta la fel si cei de lumini,nu mai ai ster cu aprinsul lumini si cu stinsul lor.Oglinda(daca de retrovizoare vorbesti) nu are cum sa cada, nu e in legatura cu carcasa de la senzori.Mie carcasa mi s-a dezlipit de parbriz a prins joc de la denivelari cred .Senzorii nu ai cum sa ii testezi cu apa pe ei nu iti dai seama ,trebuie sa vina o ploaie sa vezi daca e o diferenta fata de inainte(la mine se umple parbrizul de apa pana pleaca stergatoarele asta nu se intampla inainte de schimbarea parbrizului si am inteles ca se pot reseta din star.).A si nici eu nu am erori de senzori in bord doar citesc la o cantitate mai mare de apa.

    Comment


    • #92
      Bun de stiut !

      Mie imi place sa fac mereu ceva cand merg, mai ating un buton, maneta de la schimbator etc, rar stau locului . Nu am lasat niciodata pe automat stergatoarele, dar o sa incerc acum sa vad daca sunt probleme la urmatoarea ploaie.

      Totusi, sa nu ploua maine...

      Comment


      • #93
        Originally posted by Alex_w203_C2005 View Post
        Nu stiu cum sa testez senzorii de ploaie
        Arunca apa pe parbriz

        Comment


        • #94
          Bine punctat !

          Dar nu am voie 2 zile. Trebuie sa se usuce bine adezivul.

          Comment


          • #95
            Atunci daca nu ai stare in masina verifica cu apa cu a zis si SIEGFRIED si daca merg e ok,mai mult nu te intereseaza daca nu esti asa ,,comod" la condus,cred ca pe tine te-ar fi omorat de plictiseala o automata.

            Comment


            • #96
              Va garantez eu din proprie experienta,chiar si nuca aia de schimbator originala care am schimbato in 2007 la un w202 c220 cdi si m-a costat 170 E acum e ca si cealalta veche adica uzata si rupta. Deci,chiar concord cu mircea600sel, e prea mult 9 milioane, si te tine tot 4,5 ani..... Oricum, am in plan sa o duc la retapisat cu piele ( 100 ron) si va iesi ca noua.....dar nicidecum sa mai investesc 170 E.
              "MERCEDES-BENZ", the BEST or nothing!!!

              Comment


              • #97
                @Steradulescu, Ai mare dreptate, ar fi un cosmar sa conduc o automata, nu stiu daca as fi in stare. Mana dreapta sta mereu pe schimbator la mine.

                @moskyno93 Am comandat un schimbator second de w203 cu 200 de RON, trebuie sa vina saptamana asta daca treaba e serioasa. L-am comandat full aluminiu ca sa nu am probleme cu pielea. O sa pun pozele aici daca am noroc sa-l primesc.

                Comment


                • #98
                  Astept poze cu nuca si a mea e cam uzata si vreau sa o schimb dar ma indoiesc ca la dezmembrari voi gasi una in mintile ei,probabil am sa iau una noua.Si eu mai am momente in care imi place sa ma joc cu schimbatorul,dar cand e balamuc in circulatie in oras tanjesc dupa o automata.

                  Comment


                  • #99
                    Sunt ca un copil care asteapta sa vina Mos Craciun , nu mai am rabdare...

                    Uite niste poze cu ce am comandat, sper sa vina saptamana asta.

                    Comment


                    • Se vede ca nu ati condus o automata pe o distanta mai mare (peste 1000 de km)...Este de 1000 de ori mai comoda si mai odihnitoare decat o manuala.

                      Acuma fiecare cu parerile lui

                      Asa spunea si un unchi acuma 4-5 ani..."ce automata imi trebe mie, nu o simti ca o conduci"

                      Acuma un an, nu stiu cum am intrat in discutie cu el si imi spunea ca nici in ruptu capului nu mai vrea manuala si nu stie de ce nu se fac masinile doar automate )))

                      apare
                      Edit: Cat te-a costat xenoanele pe faza scurta ? Nu iti apare avarie in bord ?
                      Pe mine m-ar interesa sa imi pun leduri sau lumini albe pe pozitii, ca pe faza scurta exista becuri cu lumina alba...
                      Si pe proiectoare m-ar interesa sa pun lumina alba, stie careva daca se poate ? Si cum ?
                      Last edited by lava; 07-23-2013, 16:02 PM.

                      Comment


                      • Nu neg ca o cutie automata e perfecta pentru distante mari, dar nu am un stil de viata care sa ma oblige sa merg asa de mult. Cel mai lung drum pe care l-am facut cu masina personala a fost Bucuresti - Constanta. La distante mari prefer sa merg cu avionul sau autocarul.

                        Comment


                        • Acum a vazut editul :

                          Xenoanele m-au costat cu tot cu montaj 230 de RON. Nu iti dau eroare daca sunt CAN-BUS , merg la fel ca becurile normale.

                          Cei de la atelierul de montat xenoane mi-au recomandat sa nu imi pun becuri cu xenon pe proiectoare pentru ca nu rezista asa de bine.
                          Uite saitul celor care mi-au montat becurile , poti sa ii suni ptr mai multe detalii http://www.autoaccesorii.ro/

                          Comment


                          • Mosul a venit , schimbatorul l-am primit !

                            Nu fost compatibil cu tija de la cutia manuala, era pentru automata, dar dupa 2 ore de improvizatii l-am "convins" . E foarte placut la atins, se muleaza perfect pe mana si se asorteaza si cu interiorul.

                            Ca si cost , a fost 200 de RON + 34 RON transport + 10 RON Poxipol . A sosit in 2 zile. Daca vreti si voi schimbatoare uitati linkul acesta http://www.pieseauto.ro/utilizator/zsline/

                            Pozele spun totul.
                            Attached Files

                            Comment


                            • A venit cu tot cu fusta de piele?Daca nu era compatibil de ce nu ai luat de manuala sau nu aveau?Vad ca ai presuri de cauciuc,nu mocheta,sau e sub cele de cauciuc?

                              Comment


                              • Salut ! Aveau mai multe modele, dar am vrut sa iau special modelul asta pentru aspect ( steaua Mercedes si aluminiu ).Daca te uiti la ultimele 4 poze o sa vezi cum arata cand a venit, cu pielea originala. Pielea originala am scos-o pentru ca nu se potrivea cu inelul de prindere, acum este pielea custom , separata de maciulie. Am cumparat pielea aceea cu 65 de RON acum cateva luni, are un sistem universal de prindere si poti sa pui orice nuca de schimbator fara probleme.

                                Presurile sunt de cauciuc, originale , nu am altele textile sub ele.
                                Last edited by Alex_w203_C2005; 07-25-2013, 11:39 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF