Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Android pe E class

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Android pe E class

    Hello, a incercat cineva sa puna android ? Am un w212 si as vrea as rulez Waze Masina are navigatie dar Waze este cam ce ai nevoie in ziua de azi. Am gasit diverse variante, de ex, dar cu siguranta e nevoie de montaj de specialitate.

  • #2
    Sistemul de pe Aliexpress e OK, exista tot acolo si un sistem nou, gen tablet ( nu stiu daca au scos si pt w212 ) .

    Daca te gandesti sa investesti mult mai mult poti opta pt sistemul original NTG5s1 care se poate monta la noi:



    Deasemenea, aici poti citi postarile unui coleg care a facut operatiunea la noi:

    http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


    www.mbretrofit.ro

    Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

    Comment


    • #3
      Originally posted by cl600 View Post
      Daca te gandesti sa investesti mult mai mult poti opta pt sistemul original NTG5s1 care se poate monta la noi:

      https://www.mbretrofit.com/product-p...w212-w207-w218
      Am citit, este cam ce imi trebuie, minus cost
      Sistemul vostru foloseste gps ul actual al masinii? (garmin)
      Vre-o aproximatie cu cat pot vinde sistemul actual? Ma gandesc ca mai indulcesc costul
      multumesc
      Last edited by cl600; 03-07-2018, 14:22 PM.

      Comment


      • #4
        Am editat ușor textul tău, sa nu se piardă mesajul...

        Daca folosești telefon, atunci poți încerca asta:




        Revenind la mesaj, sistemul nu este al nostru, este Mercedes și folosește antena gps a mașinii pt Garmin.

        Nu știu ce sistem ai acum pe mașina, insa oricare ar fi se poate vinde pe olx, piese auto, etc.
        http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


        www.mbretrofit.ro

        Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

        Comment


        • #5
          BeckerN Map Pilot
          Audio 20 CD
          asa sunt notate in lista de dotari, am zis gresit garmin anterior

          Comment


          • #6
            Erau catva colegi pe aici in cautare de Becker, pe noi nu ne intrereseaza.
            http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


            www.mbretrofit.ro

            Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

            Comment


            • #7
              Salut. Eu am un sistem android pe w212, daca ai intrebari iti raspund cu placere.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • #8
                Salut Arthur!

                Am si eu un W212 2011 cu NTG4.5, de unde ai comandat sistemul tau android? Montarea cum ai facut-o? Sau in general cum ai reusit aceasta minunatie pentru care ti-as fura masina

                Comment


                • #9
                  Salut. Scuza-ma te rog ca iti raspund asa de tarziu dar am fost prins cu lucrul si concediul , Montarea este foarte simpla doar plug and play, evident este cumparata de la Chinezi . De la ultima postare mi-am schimbat masina si mi-am luat un Facelift la care mi-am comandat versiunea 2 a tabletei. Versiunea 2 are in plus pe langa memoria mai mare si procesorul mai rapid si locas pentru card SIM pe care functioneaza internetul 4G.

                  Comment


                  • #10
                    Salut, iti multumesc oricum de raspuns! Ai avea cumva si un link pentru mine sau ceva un nume? De pe AliExpress e luata nu? Mersi!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF