Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • G-Shock-ul functionează, am pus o baterie "Made in Japan" - 8 lei, avand in vedere ca e un ceas de peste 500 lei nou - sunt multumit
    cosminflorea - Am si eu destule nefuncționale insă de damă, de pe vremea cand nu intram in casă duminica de la targ fara 2-3 ceasuri pentru doamna . Rar dadeam peste 10 lei pe un ceas asa ca majoritatea sunt cumparate la 5 - 7 lei .
    Acum nu iau decat foarte rar insă ma
    ​​​​mai vedem maine !
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 4 photos.
    Stefan

    Comment


    • Am luat 12 DVD-uri cu filme, toate la 30 de lei. Nu avea rost să le fac poză.
      Atât
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • Am fost si eu, prima data in 2019, la Piata de Masini din Arad. Slabut de tot, foarte putini pe sectorul "Bazar"... Mi-ai luat totusi ce am cautat: 2 suporturi de numar si emblemele fata-spate pentru E46-le Coupe recent achizitionat, noi AM (nu avea rost sa caut SH, sigur nu gaseam iar pretul pentru acestea noi au fost foarte bun). Speram la ceva piese SH, imi lipsesc cateva chitzibushuri, dar am sa vizitez un Schrott local (pe net am gasit aproape tot ce imi lipseste, dar as vrea sa fie luate tot dintr-un singur loc, pe cat posibi sa le si vad 'live'). De la Piata am mers la Dedeman (sunt una langa alta) de unde mi-am luat diverse solutii de curatat interiorul plus un triunghi reflectorizant (era lipsa din dotare la BMW). "Scorul" total: 170 de lei.
        W123 280E Blue Green Metallic

        W126 280SE Champagne Metallic
        W126 280SE Black Blue Metallic
        W126 500SE Lapis Blue Metallic
        W126 500SE Midnight Dark Blue

        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

        Comment


        • Set 6 pahare pt vin cu tot cu tavă, din alamă argintată 35 lei tot, elefantel placat 5 lei.
          Atat am reusit să iau in cele 40 min cat am stat in târg.
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 3 photos.
          Stefan

          Comment


          • ... "Polishate"
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 2 photos.
            Stefan

            Comment


            • Nu știu care-i treaba, dar și azi m-am întors cu mâinile în buzunar... Singura chestie interesantă era un fier ce călcat (într-adevăr, un model deosebit), dar cei 120 de lei ceruți erau mult prea departe de cei 40 pe care eram eu dispus să-i aloc... Așa ca fierul a rămas la vânzător, banii la mine.
              Am văzut în schimb 2 casetofoane auto din anii `80, în ambalaj original, nemontate vreodată! Nu erau însă modele care să prezinte interes prin prisma pasionatului de Mercedes.

              20190217_100427.jpg
              Lord W126 500SE -> 2.5D
              Lady W123 230C -> 240D
              W124 -> 200D
              W208 CLK200 -> 2.0

              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

              Comment


              • Eu am iesit din tura pe la 8:30 dar pînă să ajung la targ s-a facut ora 9, nu am gasit loc de parcare decat pe la jumatate de km de intrare, mega aglomerat că vremea era frumoasă iar din cauza asta mi-am pierdut rabdarea inainte să intru.
                Cu toate astea am luat câteva maruntisuri:
                - cablu pentru aux - 5 lei,
                - ceasuri copii, unul Swatch celalalt cu sticlă Murano la 5 lei bucata,
                - 10 lei pt 25 buc marțisoare noi .

                ​​
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 3 photos.
                Stefan

                Comment


                • Originally posted by dog View Post
                  25 buc marțisoare noi
                  Așa de multe fete ai?

                  Lord W126 500SE -> 2.5D
                  Lady W123 230C -> 240D
                  W124 -> 200D
                  W208 CLK200 -> 2.0

                  W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                  Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                  Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                  Comment


                  • Din câte stiu eu doar una la grupa mare la gradinita, pe 1 Martie copii fac schimb de martisoare asa că am profitat că sunt de calitate si de pretul bun . La Lidl sunt de la 3 lei la 7 lei bucata , oricum undeva într-un sertar mai este o sacosă de anul trecut !
                    Stefan

                    Comment


                    • Azi am înghetat dar a fost o plimbare placută fiindcă a fost mai liber decat de obicei !
                      Am cumparat :
                      -ornament moș 5 lei;
                      -Hugo Boss - 35 lei luat de la un "prieten" ;
                      -ceas sport Timex Ironman 20 lei;
                      -cupă "spoită" cu Ag - 15 lei;
                      ​​​​​​-carte copii Dinozauri 10 lei, stearsă cu servetele antibacteriene.

                      Am vazut cateva colectii de machete, intr-un loc avea utilaje in alt loc aproximativ 40 machete auto metalice in ambalaj original dar am uitat să fac poză. Au fost tentante !
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 4 photos.
                      Stefan

                      Comment


                      • Și la mine a fost recoltă bogată, deși erau -6 când am ieșit din casă...
                        - 2 bluze trening Slazenger la 7 lei ambele (nenea era un pic cu capsa pusă, ceea ce pun pe seama frigului, și dădea aproape gratis tot ce avea, dar din păcate nimic interesant în afară de astea) https://www.sportvision.ro/bluze-tre...-mens-crewneck
                        - 2 aparate de pulverizat odorizant cameră: 10 lei una cu sprayul aproape plin în ea (inițial a cerut 30, dar a lăsat treptat), iar cealaltă 3 lei aparatul (tot de la un nene ca cel mai sus amintit... deh, frigul ăsta...) + 12 lei un spray nemțesc sigilat de lavandă... face un miros că astea ”normale” la 6 lei nici nu-i ajung din urmă. Am luat baterii (2 lei/4 buc) și le-am probat direct în piață.
                        - 2 farfurii din plastic cu capac, compatibile cu microunda, 8 lei ambele
                        - mixer Gorenje 15 lei, probat deasemenea înainte de cumpărare
                        - ciorapi damă 2 lei
                        - vază mică 3 lei
                        - pantofi 5 (!) lei perechea
                        - clopoțel din lemn 2 lei
                        - butoiaș din lemn 5 lei (cerea 15). Al 28-lea butoiaș din lemn din colecție, pe lângă cele 16 din ceramică.
                        - clește țevi chrom-vanadiu 4 (!) lei
                        - set galerie din lemn pt perdele 10 lei
                        - parfum La vie est belle L`Éclat 75ml, la 70 de lei (târguiți de la 100). Nu mă pricep eu la parfumuri, dar e marca preferată a lui Doamna și în excursiile noastre am văzut cum urmărea prețurile de la duty free. Am aruncat și eu un ochi la noi: https://www.notino.ro/lancome/la-vie...-pentru-femei/ ... și încă un ochi la duty free: https://uk.worlddutyfree.com/ukm_en/...-edp-75ml.html Pun rămășag pe ultima pensie că ”ie” șutită din vreun aeroport UE, deoarece pe eticheta ambalajului scrie ”DUTYFREE €115”
                        - curea din piele 11 lei. Aveam o curea cu cataramă ”Mercedes” cadou de Crăciun de la finu-meu, dar era prea scurtă și pe asta am luat-o s-o înlocuiesc, că până acum n-am avut cum s-o port


                        20190224_141135.jpg
                        20190224_165934.jpg

                        20190224_161407.jpg
                        Lord W126 500SE -> 2.5D
                        Lady W123 230C -> 240D
                        W124 -> 200D
                        W208 CLK200 -> 2.0

                        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                        Comment


                        • A mai fost ”Ziua 5 lei totul”, iar azi a fost ”Ziua 2 lei”...
                          - următoarele au ajuns în plasa mea contra sumei amintite mai sus (bineînțeles, 2 lei bucata): ciocolată Milka, casetă VHS, DVD, tirbușon, zdrobitor de usturoi, curea, cremă de mâini Nivea, after shave Yves Rocher, parfum Adidas și blugii
                          - în dreapta curelei este un ornament din cupru, pe care habar nu am unde-l voi folosi, dar a fost 1 leu...
                          - set 6 CD-uri cu culegere de melodii irlandeze, 10 lei (înjumătățit de la 20)
                          - deo roll Nivea 7 lei
                          - dozator săpun lichid la 10 lei (de la 25)
                          - pulovăr 5 lei

                          20190303_130236.jpg
                          Lord W126 500SE -> 2.5D
                          Lady W123 230C -> 240D
                          W124 -> 200D
                          W208 CLK200 -> 2.0

                          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                          Comment


                          • La mine a fost o duminică cu 0 achiziții ceea ce nu s-a s-a întamplat de mult timp.
                            ​​​​​​Vazusem vreo câteva lucruri interesante dar cu gandul că la 8 trebuia să fiu la muncă nu am avut inspirație .
                            Stefan

                            Comment


                            • Ornament îmbracat cu 5g de argint de 800 - 7 lei.
                              Vremea capricioasă cu ploi scurte a tinut comerciantii la distantă, in schimb am vazut o mașină de "VIS" și m-am întalnit cu un membru mai vechi al forumului.
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 3 photos.
                              Stefan

                              Comment


                              • Postez la ora asta de seară, deoarece ne-am grăbit la un botez și abia acum am picat în casă...
                                N-a fost mare lucru, tur de forță datorită celor de mai sus:
                                - 13 DVD-uri la 25 de lei toate
                                - ceva rar pentru mine: manual de construcții civile (meseria mea), la 5 lei (cerea 20!)... de electrice, automatizări și mecanică e plină piața, dar de construcții găsești rar de tot, așa că mare mi-a fost bucuria
                                - altă carte, cu Dunărea (ce face pe unde trece trece), 2 lei
                                - butoane de aragaz, 1 leu bucata
                                - 3 relee Mercedes, la 5 lei toate
                                - cheie inelară cotită 12/14, la 2 lei.

                                20190310_125230.jpg
                                Lord W126 500SE -> 2.5D
                                Lady W123 230C -> 240D
                                W124 -> 200D
                                W208 CLK200 -> 2.0

                                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF