Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am "tras" si eu o tura de vreo ora inainte de a ma duce la munca.

    Cizme piele dama cu Goretex sh - bune -15 lei, papucei noi copii 4 lei, manusi piele sh 20 lei, glob 5 lei, bratara 5 lei.

    In ultima fotografie, l-am vazut pe Alf si automat m-am gandit la colectia ta Levi
    Attached Files
    Stefan

    Comment


    • Originally posted by dog View Post
      l-am vazut pe Alf si automat m-am gandit la colectia ta Levi
      Hehe, mersi
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • Doua fesuri noi cu 15 lei si pe Goofi 3 lei. Vremea la noi e ca in a doua fotografie facuta din casa . Pastram banii pentru duminica viitoare.
        Attached Files
        Stefan

        Comment


        • N-am postat pentru că n-am luat nimic... nici nu mai știu de când nu s-a întâmplat așa ceva...
          Dimineața ploua, pe la 7 jumate s-a oprit, am ieșit, dar jumate din vânzători nu au venit... bătea vântul, la propriu și la figurat.
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment


          • Nici azi nu a fost o zi prosperă...
            A început cu -4, dar s-a încălzit repede... asta nu a compensat însă captura foarte slabă: un DVD cu 2 lei, o pereche de păpuci de casă la 1 (!) leu perechea și 2 perechi de tălpici pt. pantofi tot la 1 leu perechea...

            P.S. Mi-am pierdut timpul să negociez de la 150 la 100 pt. un flex mare Parkside, și normal că înainte să-l plătesc, l-am dus la probă... dacă am zis că mi-am pierdut timpul, vă dați seama care era rezultatul probei
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • Nu am apucat să postez dimineață fiindcă mi-a luat cam trei ore să mă dezmorțesc de frig , la noi erau -11,5°C. Deși am ajuns destul de devreme în targ tot la fel am și plecat - devreme !
              Am mai luat doua fesuri 15 lei, lenjerie 25 lei pe toate trei, detergenți rufe si sapun lichid 40 tot, 15 lei compresor auto 12v care surprinzator funcționează si e foarte silențios. La mașina mea nu am roata de rezerva si nici loc pentru ea deși sper sa nu am nevoie.
              @Levi - Cateodata e mai bine sa pleci cu bani acasa. Am facut destule achiziții fara sa verific și pe românește "mi-am luat-o" .
              Attached Files
              Stefan

              Comment


              • Originally posted by dog View Post
                @Levi - Cateodata e mai bine sa pleci cu bani acasa. Am facut destule achiziții fara sa verific și pe românește "mi-am luat-o" .
                Asta-i clar!
                Dacă nu ai posibilitate să probezi scula, așa la un 10-15 lei te mai riști, că în caz de ”mi-am luat-o”, paguba e suportabilă, dar la 100 de lei riști să dormi pe preș până se ”amortizează”
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Detergenții postați mai sus cred ca sunt aduși de la "frații de peste Prut" iar autenticitatea lor de "Italia" dă de banuit - clar nu mai cumpar, insa de curațat nu fac nici o diferență față de cele de brand autohton.

                  Am plimbat și azi ursul prin talcioc fiind liber.
                  Cumparat: pantofi de "chele" Marelbo barbati sh 20 lei; flip flops Prada 50lei- tot pélé ; ghete Esprit dama 20lei; ceas Guess sh 20 lei, celalalt nou 10 lei; cămașa tradiționala 30; carte dragoni 15 lei; cafea 25 lei ambele - o iau de la un cunoscut; tricou 3 lei.
                  Motivul pentru care le vedeți postate imaginile in baie : lucrurile care sunt pretabile de o baie in mașina de spalat - acolo ajung iar care nu, primesc o baie abundenta cu Sanatol.
                  Attached Files
                  Stefan

                  Comment


                  • La noi se țin ambele Paște, nu se ține piața, așadar voi reveni peste 2 săptămâni
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • Bravo lor, așa mi se pare și normal dar in vest lumea e mai aproape de civilizație, in estul țarii se cunoaște ca te-ai intors in timp de cum ai trecut de Carpați, dar sa nu fac off.
                      Și la noi e inchis duminica viitoare, bani oricum nu prea mai am fiindca am facut o gaura masiva in buget - am comandat 4 anvelope de vara pe 17 pt Șnițel.
                      Stefan

                      Comment


                      • Salutare, sa ma laud si eu cu "captura" de azi. M-am trezit la 7 si am luat-o din loc spre targ impreuna cu un coleg de la munca(era curios, nu a fost niciodata si tot ii povesteam de ce am mai gasit). Am ajuns si dupa aprox. 3h de mers/plimbat/cautat am reusit sa cumpar: o pereche de ochelari de sore Ray Ban( Made in USA, B&L), o carte destul de faina si o muzicuta Easttop( gama C).
                        Am ajuns acasa si am inceput sa curat tot ce am cumparat. Ochelarii sunt intr-o stare foarte buna, i-am curatat de jeg. La fel am facut si cu muzicuta si cutia ei. Dupa masa ma apuc de carte( vreau sa fac o comparatie intre ea si cea scrisa de Irving Stone- Agonie si extaz).
                        Am atasat si pozele. Inainte si dupa pentru ochelarii Ray Ban. Pretul distractiei: 80 de lei.
                        Attached Files
                        Last edited by cosminflorea; 04-15-2018, 11:25 AM.

                        Comment


                        • Originally posted by cosminflorea View Post
                          Salutare, sa ma laud si eu cu "captura" de azi. M-am trezit la 7 si am luat-o din loc spre targ impreuna cu un coleg de la munca(era curios, nu a fost niciodata si tot ii povesteam de ce am mai gasit). Am ajuns si dupa aprox. 3h de mers/plimbat/cautat am reusit sa cumpar: o pereche de ochelari de sore Ray Ban( Made in USA, B&L), o carte destul de faina si o muzicuta Easttop( gama C).

                          Am ajuns acasa si am inceput sa curat tot ce am cumparat. Ochelarii sunt intr-o stare foarte buna, i-am curatat de jeg. La fel am facut si cu muzicuta si cutia ei. Dupa masa ma apuc de carte( vreau sa fac o comparatie intre ea si cea scrisa de Irving Stone- Agonie si extaz).

                          Am atasat si pozele. Inainte si dupa pentru ochelarii Ray Ban. Pretul distractiei: 80 de lei.






                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • După 2 săptămâni de pauză am revenit și noi în târg...
                            Multă lume, dar puține chestii interesante... mai sunt și zile din astea...
                            În afară de hainele soaței (câteva bluze și cămăși), am mai adunat o pereche de pantofi (5 lei ), o umbrelă (no, asta o fo scumpă, 8 lei ), un velier de ornament (3 lei) și un cort (20 de lei) pentru băiatul cel mare, că umblă la pescuit...
                            Attached Files
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • Vă salut !
                              Mă așteptam dupa Paște prețurile să fie mai bune, însă deși aglomerat piața a fost slabuță și prețurile cerute cam mari.
                              Cumpărat sită bucatarie și "sculă" de pisat, iși așteapta randul la mașina de vase - 10 și 7 lei; cafea 25 lei trei pachete; breloc "chiperi" sticla Murano 3 lei - l-a trecut soția pe numele ei; papucei noi de piele 10 lei perechea; "țiganeală" pentru soție, 5 lei cerceii si 20 colierul; parfumuri - 15 lei Lancomé, 10 lei ala americănesc și 3 lei ala Disney pt fată.
                              Attached Files
                              Stefan

                              Comment


                              • "Deal of the day"... pentru mine, la Piata locala. Am mers sa cumpar o piesa (noua) pentru bicicleta si am vazut la o persoana niste jante (nu erau de MB) si anvelope. Nu mi se potriveau oricum nici anvelopele dar mi-am propus sa fac o tura prin Piata sa vad ce mai gasesc. Chiar in capatul opus al pietei mai era inca o persoana cu jante si anvelope, pintre care si o janta de W210 cu anvelopa nou-nouta Good Year. Cerea 70 de lei pe roata si la oferta mea de 50 de lei a acceptat bucuros (cred ca lasa si mai ieftin, dar mie mi-a convenit pretul de achizitie). Nu e ceva senzational dar daca punem la socoteala ca am o alta rota IDENTICA (janta+anvelopa) (la care am cautat "o pereche) deja altfel sta treaba: am o pereche de roti ce isi vor face loc pe masina mea (cu anvelope de vara, ca si asa nu aveam decat 2 anvelope bune si 2 erau deja spre "gata"). Deocamdata a luat loc in portbagaj ca si roata de rezerva (pana acum o aveam pe cealalta, luata fix in acest scop, de aici de pe Forum).
                                Attached Files
                                W123 280E Blue Green Metallic

                                W126 280SE Champagne Metallic
                                W126 280SE Black Blue Metallic
                                W126 500SE Lapis Blue Metallic
                                W126 500SE Midnight Dark Blue

                                W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                                W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF