Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Otopeni-Baneasa?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Otopeni-Baneasa?

    Salut,am nevoie de o informatie : daca poate cineva sa imi spuna in cat timp se poate ajunge dintr-un aeroport in altul la ora 8 dimineata,zi lucratoare!
    Multumesc anticipat!

  • #2
    Distanta intre cele doua este de 9 km.
    Eu sant de parere ca in luna august (perioada concediilor) nu faci mai mult de 30 min. (din propria experienta), daca nu ai ghinion sa fie blocaje din cauza vreunui eveniment (accident), din septembrie, mai ales de cand incep scolile situatia se schimba dramatic.
    Attached Files
    Last edited by orca; 08-06-2008, 21:34 PM.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

    Comment


    • #3
      Depinde de sensul in care mergi,si ziua in care mergi...
      EX: Vineri-dezastru la iesire(adica baneasa-otopeni)
      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
      Si o panarama de scuter

      Comment


      • #4
        Trebuie sa plec intr-o miercuri din Otopeni la 8 dimineata si tre sa fiu in Baneasa,in cel mai rau caz la 9 fix...deci am la dispozitie 1 ora maxim!

        Comment


        • #5
          o sa cam prinzi trafic serios la ora aia, mai ales de la otopeni la baneasa, dar ai sanse mari sa ajungi, nu te speria. Daca e chiar asa de nasol traficul, si nu ai bagaj, poti lasa masina in IKEA si in cateva minute(max 10) ajungi per pedes la destinatie.

          Comment


          • #6
            Pai primul avion la 7:35 ar trebui sa aterizeze in Otopeni,pana la 8:00 sper sa imi iau bagajul si la 10:20 decoleaza celalalt din Baneasa(dar cum tre sa fii cu 2 ore inainte pt formalitati,inseamna ca ar trebui sa fiu acolo la 8:20...am zis 9:00 maxim,dar daca mai intarzii mi-e ca-l pierd!

            Comment


            • #7
              Originally posted by prudom View Post
              Pai primul avion la 7:35 ar trebui sa aterizeze in Otopeni,pana la 8:00 sper sa imi iau bagajul si la 10:20 decoleaza celalalt din Baneasa(dar cum tre sa fii cu 2 ore inainte pt formalitati,inseamna ca ar trebui sa fiu acolo la 8:20...am zis 9:00 maxim,dar daca mai intarzii mi-e ca-l pierd!
              Stai linistit ca ajungi...Eu fac drumul asta in fiecare zi, si chiar daca este aglomerat si iau coada spre baneasa de la inceputul celui de al doilea pod, nu fac mai mult de 10-15 minute pana ajung la semafor la aeroport... ai grija ca nu ai cum sa faci stanga sa intri la aeroport, asa ca mai bine traversezi pe jos... banuiesc ca o sa iei un taxi sau te asteapta cineva cu masina.

              Comment


              • #8
                Ok,50% m-ai convins,oricum trebuie sa iau o decizie in 2 zile maxim...

                Comment


                • #9
                  Pai si daca avionul mai are si el intarziere ce te faci? Ca se mai intampla si de astea. Banuiesc ca vii de la Suceava la Otopeni si apoi pleci mai departe de la Baneasa. E cam riscant sa lasi doar o ora intre cele doua curse. Zic si eu nu stiu.
                  Din experienta personala, la plecarea din Roma, pilotii au amanat plecarea cu 25 min. din cauza unei pasagere romance ratacita prin aeroportul Fiumicino din Roma. Bine, ca pe traseu au recuperat timpul pierdut dar daca amanarea ar fi fost mai lunga, pierdeam si eu trenul de la Bucuresti spre casa cred.

                  Comment


                  • #10
                    Lasati omu in pace...vreti sa nu mai doarma urmatoarele zile?
                    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                    Si o panarama de scuter

                    Comment


                    • #11
                      Deobicei sunt un om care merge la risc dar de data asta nu stiu...mai astept pareri!

                      Comment


                      • #12
                        Ce pareri sa mai astepti...ai ajuns pe otopeni...iti iei bagaju`n spate..si incepi sa fugi spre baneasa...
                        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                        Si o panarama de scuter

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF