Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Discuri de frana ZIMMERMANN

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discuri de frana ZIMMERMANN

    Fiind nevoit sa schimb discurile de frana fata, la W140, am fost sa vad ce gasesc prin pravalii, oferta ceea mai interesanta ca si pret, au fost discurile de frana ZIMMERMANN http://www.otto-zimmermann.de/ (Made in Germany) ventilate 320 x 30 mm, cu discount la (388 RON) 110 euro/perechea, in pravalie la TM, exact ca si acestea: http://shop.webteile24.de/index.php?....Z&car_id=5652
    Am intrat pe net sa vad ce-i de capul lor, rezultatul este catastrofal, concluzia este: nu cumparati discuri de frana ZIMMERMANN...pentru cei ce inteleg germana...
    Hiho ich hab schon seid dem Sommer son knacken vorne links beim Rad gehabt und hab das dann auf ne kaputte A-welle geschoben mit den Winterreifen wars dann…



    PS.
    Drept urmare, am comandat discuri de frana ATE + placute de frana ATE
    Last edited by orca; 07-24-2008, 11:40 AM.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

  • #2
    Originally posted by orca View Post
    Fiind nevoit sa schimb discurile de frana fata, la W140, am fost sa vad ce gasesc prin pravalii, oferta ceea mai interesanta ca si pret, au fost discurile de frana ZIMMERMANN http://www.otto-zimmermann.de/ (Made in Germany) ventilate 320 x 30 mm, cu discount la (388 RON) 110 euro/perechea, in pravalie la TM, exact ca si acestea: http://shop.webteile24.de/index.php?....Z&car_id=5652
    Am intrat pe net sa vad ce-i de capul lor, rezultatul este catastrofal, concluzia este: nu cumparati discuri de frana ZIMMERMANN...pentru cei ce inteleg germana...
    Hiho ich hab schon seid dem Sommer son knacken vorne links beim Rad gehabt und hab das dann auf ne kaputte A-welle geschoben mit den Winterreifen wars dann…



    PS.
    Drept urmare, am comandat discuri de frana ATE + placute de frana ATE

    Ar trebui sa incerci si TRW...sunt fabricatie germania si sunt bune

    Comment


    • #3
      Originally posted by DanielC View Post
      Ar trebui sa incerci si TRW...sunt fabricatie germania si sunt bune
      Importatorul mi-a spus ca TRW sant fabricate la urmatoarele adrese :

      TRW System Consulting Services (Shanghai) Co., Ltd.
      China Office
      5F, Bldg. No. 9
      456 Hongcao Rd.
      Shanghai,
      China 200233
      Phone: 86.21.6120.2266
      Fax: 86.21.6128.2135


      CSG TRW Chassis Systems Co. Ltd.
      Manufacturing Facility
      9-1 Hongyu Rd.
      Bicheng Town
      Chongqing, Bishan County,
      China
      402760
      Phone: 86.23.4558.7501
      Fax: 86.23.4558.7509


      TRW Fawer Commercial Vehicle Steering (Changchun) Co. Ltd.
      Manufacturing Facility
      4789 Dongnanhu St.
      Changchun, Jilin Province,
      China
      130031
      Phone: 86.431.8705.3500
      Fax: 86.431.8705.3501


      TRW Automotive Components (Shanghai) Co., Ltd.
      Manufacturing Facility
      No. 188 Bai'an Rd.
      Anting, Jiading District
      Shanghai,
      China
      201814
      Phone: 86.21.395.75000
      Fax: 86.21.595.02200


      TRW Fawer Automobile Safety Systems (Changchun) Co. Ltd.
      Manufacturing Facility
      Joint Venture
      4579 Guigu St.
      Changchun, Jilin Province,
      China
      130012
      Phone: 86.431.554.2620
      Fax: 86.431.554.2600


      LucasVarity Langzhong Braking Co., Ltd.
      Manufacturing Facility
      Joint Venture
      No. 16 Xiangyun Rd.
      P.O. Box 598
      Langfang, Hebei,
      China
      065001
      Phone: 86.316.607.3100
      Fax: 86.316.608.0747


      TRW System Consulting Services (Shanghai) Co., Ltd.
      Asia Pacific Office
      6F, Bldg. No. 9
      456 Hongcao Rd.
      Shanghai,
      China
      200233
      Phone: 86.21.6120.1166
      Fax: 86.21.6128.2136
      .. ________ ..
      o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
      (Oo\==/oO)
      ..U...............U.
      Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
      http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

      Comment


      • #4
        Originally posted by orca View Post
        Importatorul mi-a spus ca TRW sant fabricate la urmatoarele adrese :

        TRW System Consulting Services (Shanghai) Co., Ltd.
        China Office
        5F, Bldg. No. 9
        456 Hongcao Rd.
        Shanghai,
        China 200233
        Phone: 86.21.6120.2266
        Fax: 86.21.6128.2135


        CSG TRW Chassis Systems Co. Ltd.
        Manufacturing Facility
        9-1 Hongyu Rd.
        Bicheng Town
        Chongqing, Bishan County,
        China
        402760
        Phone: 86.23.4558.7501
        Fax: 86.23.4558.7509


        TRW Fawer Commercial Vehicle Steering (Changchun) Co. Ltd.
        Manufacturing Facility
        4789 Dongnanhu St.
        Changchun, Jilin Province,
        China
        130031
        Phone: 86.431.8705.3500
        Fax: 86.431.8705.3501


        TRW Automotive Components (Shanghai) Co., Ltd.
        Manufacturing Facility
        No. 188 Bai'an Rd.
        Anting, Jiading District
        Shanghai,
        China
        201814
        Phone: 86.21.395.75000
        Fax: 86.21.595.02200


        TRW Fawer Automobile Safety Systems (Changchun) Co. Ltd.
        Manufacturing Facility
        Joint Venture
        4579 Guigu St.
        Changchun, Jilin Province,
        China
        130012
        Phone: 86.431.554.2620
        Fax: 86.431.554.2600


        LucasVarity Langzhong Braking Co., Ltd.
        Manufacturing Facility
        Joint Venture
        No. 16 Xiangyun Rd.
        P.O. Box 598
        Langfang, Hebei,
        China
        065001
        Phone: 86.316.607.3100
        Fax: 86.316.608.0747


        TRW System Consulting Services (Shanghai) Co., Ltd.
        Asia Pacific Office
        6F, Bldg. No. 9
        456 Hongcao Rd.
        Shanghai,
        China
        200233
        Phone: 86.21.6120.1166
        Fax: 86.21.6128.2136

        Nu te contrazic....eu le folosesc si sunt multumit de ele. Toate masinile de la serviciu folosesc placutele si discurile de la TRW si sunt ok..... dar fiecare cu "gusturile" lui

        Comment


        • #5
          discuri frana...

          Ai vrut sa participi la vre-un raliu si s-au prins astia si nu te-au lasat.
          Nu de alta dar le stricai pariurile cu zimmermannele tale de discuri curvite..??

          steen

          Comment


          • #6
            Iar Daniel lucreaza totusi la cel mai mare importator roman de piese auto. Firma de la mine din Satu Mare.

            Cat despre China, prea se confunda calitatea plasticelor din jucarii, sau a textilelor ieftine cu calitatea a orice e chinezesc. Daca ati cunoaste ce "produse" de calitate pot face oamenii, ati ramane muti. In plus, cred ca nu sunteti la curent cu numarul de oameni noi cu studii superioare si peste in fiecare an in China. Ma rog, cred ca li se rupe de opinia noastra despre ei, progreseaza repede si discret.
            1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
            1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
            dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

            Comment


            • #7
              Originally posted by steen View Post
              Ai vrut sa participi la vre-un raliu si s-au prins astia si nu te-au lasat.
              Nu de alta dar le stricai pariurile cu zimmermannele tale de discuri curvite..??

              steen
              Nu am vrut sa particip la nici un raliu, dar tzinand cont ca franele sant foarte importante, am incercat sa ma documentez despre raportul pret-calitate, iar daca sant multe voci care spun ca "Zimmermann" sant "gunoaie" de ce sa ma risc sa le cumpar, si am considerat normal sa postez aici cele aflate, precum si cateva surse, fiecare e liber sa aleaga.

              Originally posted by 200ce_marius View Post
              Iar Daniel lucreaza totusi la cel mai mare importator roman de piese auto. Firma de la mine din Satu Mare.

              Cat despre China, prea se confunda calitatea plasticelor din jucarii, sau a textilelor ieftine cu calitatea a orice e chinezesc. Daca ati cunoaste ce "produse" de calitate pot face oamenii, ati ramane muti. In plus, cred ca nu sunteti la curent cu numarul de oameni noi cu studii superioare si peste in fiecare an in China. Ma rog, cred ca li se rupe de opinia noastra despre ei, progreseaza repede si discret.
              Eu nu am facut nici o remarca referitoare la calitatea TRW, ci doar am informat care sant asdresele unde se fabrica, ficare e liber sa-si puna pe masina ce piese doreste.
              .. ________ ..
              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
              (Oo\==/oO)
              ..U...............U.
              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

              Comment


              • #8
                E normal sa te documentezi pe internet, sa citesti review-uri despre orice produs care te intereseaza, indiferent de cat de germana e rezonanta marcii a acelui produs. Knowledge means power!

                Comment


                • #9
                  Azi au venit discurile de frana, mi-au adus doua feluri, sa aleg ; Ate si brembo.
                  Le-am luat pe cele brembo , prea le lauda multa lume. Ca fapt divers au 11 Kg/buc.

                  Aici este un site specializat in vanzari a tot ce tine de sistemul de franare pentru toate masinile: http://www.bremsen.com/shop/ , si unde puteti vedea coduri originale, coduri diferiti producatori, tipuri, preturi, etc. Spre exemplu astea sant cele care le-am cumparat eu astazi : http://www.bremsen.com/shop/artikela...Vorderachse&k=
                  Last edited by orca; 07-25-2008, 20:46 PM.
                  .. ________ ..
                  o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                  (Oo\==/oO)
                  ..U...............U.
                  Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                  http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                  Comment


                  • #10
                    Si eu sunt dezamagit de Zimmermann. Dupa nici un an discul de pe stanga fata a inceput sa se ovalizeze. L-am rectificat si dupa o saptamana iar s-a ovalizat. Am crezut ca am nimerit eu un disc cu defect de material.
                    W 126 `87 300 SDL OM606 24v Automatic
                    W 126 `86 300 SD OM617 Automatic
                    W 124 `93 E250 D ex 300 D


                    - Bond - James Bond.
                    - `Dullah - Abdullah.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF