Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Întrebare despre jante.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Întrebare despre jante.

    Salutare tuturor, am o mică nelămurire.
    Vreau să cumpăr un set de jante, adică astea, și aș vrea să știu dacă sunt originale, modelul AMG, din câte știu, pentru un W202.
    Nu sunt sigur dacă-s originale sau nu, și am decis să vă întreb pe voi, să mă lămuriți mai bine dacă se poate.
    " You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your f*cking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. " Tyler Durden
    Regulament forum.

  • #2
    Din ce stiu eu daca erau AMG trebuia sa apara scris.
    Daca n-au stelutza Mercedes si seria A.... nu prea sunt nici originale.
    De altfel, scrie marca: INTRA.
    Poate altii stiu mai exact.
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • #3
      Păi și colegul marele_alb, și-a luat niște jante identice spunând că sunt AMG.Privește.
      Am rugat omul să facă mai multe poze să-mi dau și eu seama ce și cum, până atunci așteptăm mai multe păreri.Mulțumesc cutaresku de părere.
      " You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your f*cking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. " Tyler Durden
      Regulament forum.

      Comment


      • #4
        Originale sunt doar astea A2024010902,sau numar AMG B6603100.Vorbesc de jante 15.Daca vrei am un set vorbim pe pm....Ce au amicii tai sunt replici...

        Comment


        • #5
          Ți-am dat PM.
          " You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your f*cking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. " Tyler Durden
          Regulament forum.

          Comment


          • #6
            Oamenii spun multe...
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #7
              Adică?Detaliază.
              " You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your f*cking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. " Tyler Durden
              Regulament forum.

              Comment


              • #8
                In sensul ca fiecare-si lauda junghiul.
                https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                Comment


                • #9
                  Am nevoie de un sfat.
                  Dispun de un buget, 300-350 pentru jante, dar nu știu dacă să iau noi sau second.Noi nu găsesc așa faine, dar la second mai am șanse.Ce spuneți?
                  " You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your f*cking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. " Tyler Durden
                  Regulament forum.

                  Comment


                  • #10
                    Originale MB W202, second - votul meu.
                    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                    Comment


                    • #11
                      Replici facute pt. mercedes ”made in germany”.
                      Jantele originale au cod, cum au zis colegii mai sus, iar cele de AMG au si cod si serii coplete doar pe interior. La o janta Originala de MB si AMG nu gasesti KBA-ul scris langa ventil... Jantele astea sunt exact cum sunt si carcasele de la telefoane: originale, high copy, clasa A+...etc...
                      Da-i 100 euro si sa-ti pupe mana ca astea-s preturile la jante de Al pe 15 pt. w202 in stare buna.
                      ...sunt curios ce serie are capacelul ala de pe janta
                      Bafta! la 350 euro iti dau set pe 17 de Amg Original de pe W202 cu tot cu gume.

                      Comment


                      • #12
                        Deocamdată sunt în negocieri cu un coleg pentru un set anume de jante.
                        Vă voi arăta/spune ce jante am achiziționat când se va finaliza.
                        Dacă nu, îți voi da un PM alexyall.
                        " You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your f*cking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. " Tyler Durden
                        Regulament forum.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Tyler View Post
                          Salutare tuturor, am o mică nelămurire.
                          Vreau să cumpăr un set de jante, adică astea, și aș vrea să știu dacă sunt originale, modelul AMG, din câte știu, pentru un W202.
                          Nu sunt sigur dacă-s originale sau nu, și am decis să vă întreb pe voi, să mă lămuriți mai bine dacă se poate.
                          Rog adresa EM si trimit lista cu poze jante originale MB & AMG. Toate tipurile. Nu pot trimite pe EM toata documentatia.
                          Last edited by Luxian; 03-26-2012, 17:55 PM.

                          Comment


                          • #14
                            E si pe forum, trebuie doar cautat pdf-ul... vreo 3MB parca.
                            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                            Comment


                            • #15
                              L-am posta eu acum ceva timp : http://www.4shared.com/office/e_TzV-hL/file.html
                              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF