Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O blonda intra in sediul unei agentii pentru trimis mesaje rapide in strainatate .
    Blonda: - Buna ziua, as dori sa vorbesc la telefon cu mama in Filipine sau sa-I pot trimite un mesaj .
    Tipul de la agentie: -Bineinteles, va rog sa achitati la casa 300 USD .
    Blonda: - Vai, nu am 300 de dolari la mine . . . As face orice ca sa trimit mesajul sau sa pot vorbi cu mama mea!!!
    Bineinteles, cand omul aude cuvantul "orice", ca orice om intreg la cap, ridica o spranceana ii spune blondei sa vina dupa el si o duce cu el intr-o camera .
    Tipul: - Inchide usa .
    Blonda inchide usa .
    Tipul: - Stai ingenunchi .
    Blonda se aseaza ingenunchi .
    Tipul: - Desfa-mi slitul .
    Blonda ii desface slitul .
    Tipul: - . . . Scoate-o .
    Blonda baga mana si o scoate .
    Tipul: - Pai ce mai astepti? Da-i drumul .
    Blonda, soptind dulce, duce obiectul la gura si spune: - Alo, mama, ma auzi?




    Înainte de Anul Nou, la o constructie vine o comisie. Seful de santier le spune lucratorilor:
    - Orice s-ar întâmpla, reactionati în asa fel, de parca asa trebuia sa fie.
    Vine comisia, priveste. Deodata cade un perete. Un lucrator, bucuros se uita la ceas:
    - Zece si treizeci. Strict dupa grafic
    W123 280E Blue Green Metallic

    W126 280SE Champagne Metallic
    W126 280SE Black Blue Metallic
    W126 500SE Lapis Blue Metallic
    W126 500SE Midnight Dark Blue

    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

    Comment


    • Una tare de tot!


      W123 280E Blue Green Metallic

      W126 280SE Champagne Metallic
      W126 280SE Black Blue Metallic
      W126 500SE Lapis Blue Metallic
      W126 500SE Midnight Dark Blue

      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

      Comment


      • Pe cat de comic pe atat de trist: http://www.youtube.com/watch?v=1FYl9p3VYNg
        http://www.caesaralexandru.wordpress.com

        Comment


        • Adevaratul imn turistic al Romaniei!

          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • Cica merge o data un moldovean sa se spovedeasca. Popa il intreba cu ce a pacatuit.
            Moldoveanu ii raspunde:
            -Domn parinte, am f**ut pisica.
            Parintele ii spune uimit:
            -Nu-i nimic fiule, Dumnezeu iarta, dar ia spune-mi si mie cum a fost?
            -Minunat, parinte!
            A doua zi se intalneste moldoveanu cu popa care era tot zgariat pe fata.
            Moldoveanu intreaba:
            -Ce ati patit, parinte?
            Popa raspunde:
            -Am incercat si io cu pisica sa vad cum e…..
            La care moldoveanu uimit ii replica:
            -Domn parinte, da io n-am zis ca am f**ut matza, ci pi Sica, cumnata-mea!

            Comment


            • Oferta politicenilor romani pentru oameni de rand:"azi veti primi...".In fine,o gramada de idei iti vin cand te uiti la acest filmuletz.

              Reklama za kulturno brendiranje grada Pula "Pula non stop" 2009 (www.pulanonstop.hr)
              Last edited by mibotto; 05-06-2009, 22:10 PM.
              Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

              Comment


              • Vine limuzina sa-l ia pe Papa de la aeroport. Soferu ia bagajele, le baga in portbagaj (si nu erau chiar putine).. Papa astepta si nu se urca.... - Sfintia Ta, va rog sa poftiti. - Stii fiule, pe mine nu ma lasa niciodata nimeni sa conduc masina...Lasa- ma de data asta tu, te rog. - Sfintia ta, e imposibil. Mi-as pierde slijba. - Te rog, si sa stii ca sunt extrem de generos... Soferu pana la urma cedeaza. Papa la volan. Talpa.120 Km/h. Soferul: - Sfintia Ta, va rog, putin mai usor, ne prinde politia. Papa, nimic, baga tare. 160 Km/h. In spate, masina politiei, ding dong, ding dong. Papa opreste si lasa geamul in jos. Vine politaiul, saluta, gura cascata... Se intoarce la masina de politie. Ia statia. - Sunt 1435. Da-mi-l pe sefu... - Care-i treaba, ba? - Sefu, nu stiu ce sa fac. Am prins pe cineva cu 160 km/h. - Arde-l. - Nu cred ca pot, e tare. - Cine e ba, primaru? - Nuu, mai important. - Un guvernator, senator ceva? -Sefu, e mai tare! - Cine ba? -
                Cred ca-i Dumenzeu, sefu, ca Papa-i conduce masina.


                Am vazut-o undeva si mi-a placut !
                Mercedes ... si alte masini ! "b" de la masini !
                Inmatriculari BULGARIA autoturisme max 163 cp in 7 ore ,LEGAL !
                ˙uɐɔ ı ǝsnɐɔǝq

                Comment


                • a seise

                  Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                  Comment


                  • Din ciclul "dusmanul" sau "concurentul" stelutei, iata un bmw seria 5 ce ... "fumeaza" )
                    Attached Files
                    Last edited by MARIUS B; 05-10-2009, 17:39 PM.
                    Mercedes-ul e o stare de spirit!

                    Comment


                    • S-o fi gatat turbina la saracu om..

                      Comment


                      • =))
                        Attached Files
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • Mi-e mi-a placut...mesajul.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                            Foarte tare filmuletul, am ras cu lacrimi

                            Comment


                            • Mie imi place foarte mult si muzica de pe fundal,dar numai nu stiu cine canta,daca stiti careva,va rog sa ma anuntati.Ce faine scheme face ala cu Baby Benz-ul

                              http://www.youtube.com/watch?v=gKDy-...om=PL&index=55
                              BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

                              Comment


                              • Video castigator al Grand Spoof 2008. Cu Micutzu, Adi Ciglenean si Smaranda.Regie: Alex Cotet
                                Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF