Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O familie de tineri merge in vizita la niste prieteni mai in varsta. Se pun la masa sa manance. Batranul ii zice sotiei:
    - Luceafarul meu, adu felul intai.
    Dupa ce termina batranul zice:
    - Frumoasa mea, adu felul doi.
    Dupa ce termina, batranul ii zice sotiei:
    - Iubirea mea, adu desertul.
    Dupa masa femeile merg la bucatarie iar barbatii raman singuri. Tanarul il intreaba pe batran:
    - Cum de reusesti dupa atatia ani sa-i spui cuvinte asa frumoase?
    - Sa mor daca mai stiu cum o cheama!
    W110-2.0 D 1966
    W115-2.0 D 1971
    W123-2.4 D 1982

    Comment


    • O doamna merge la medic:
      -Domnule doctor nu stiu ce-i cu mine, am o stare nervoasa, nu-mi gasesc locul.
      -Stimata doamna trebuie sa va dau ceva de calmare.
      -Asa domnule doctor, de cal mare, de cal mic, dar de cal sa fie.

      Mama isi intreaba baiatul de 5 ani: ce ai vrea sa-ti aduca barza, surioara sau fratior?
      -Auzi mami, daca nu te doare prea tare pasarica as vrea sa-mi aduca un calut de lemn!

      Ce diferenta este intre o pereche de chiloti din secolul 19 si o pereche de chiloti din secolul 21?
      La chilotii din secolul 19, desfaci snurul sa vezi curul, iar la cei din secolul 21 desfaci curul sa vezi snurul.

      Masina de gunoi, avand in componenta doi incarcatori si un sofer ajunge in fata unei vile. Intra primul incarcator si deodata o blonda il ia de mana il trage inauntru si ii face o felatie de zile mari. Naucit omul iese din curte si colegul il intreaba ce s-a intamplat. Dupa ce povesteste omul ce si cum colegul sau intra si el. I se intampla acelasi lucru si iese fara sa ia gunoiul. Soferul observa si se da jos, ii ia la intrebari si i se povesteste ce s-a intamplat. Intra si el dar blonda il impinge afara si ii da 5 lei. Uimit omul intreaba:
      -Nu imi faci si mie la fel?
      Blonda raspunde:
      -Nu eu fac doar ce mi-a zis barbatul meu: "dai 5 lei la sofer shi la restul m**e!"

      Comment


      • Vladutz zidar.Construia o casa linistit... vine un copil repede tipand
        - Bade Vlad, bade Vlad t-o murit soacra!
        asta nimica,isi vedea linistit de caramizile lui
        - Bade Vlad, n-auzi, ti-a murit soacra!
        Vlad se intoarce la copil si-i zice:
        - Apai mai pruncule, nu ma face sa rad ca am herpes ...

        Copilul catre mama :
        - Mami, dar unde se duc toti oamenii dupa ce mor?
        - La OTV, scumpule!
        Last edited by pneu; 02-12-2009, 14:38 PM.
        W110-2.0 D 1966
        W115-2.0 D 1971
        W123-2.4 D 1982

        Comment


        • In urma ultimei sedinte de guvern sa hotarat ca statul roman sa asigure slujbe pentru toti someri.Ele vor fi oficiate de preoti.
          W124.E200D
          Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

          Comment


          • Mi s-a parut super tare :
            If you do not trust our service, if you are afraid of Russian mafia or if at you a paranoia, do not use our service!

            Scris la "Purpose of service of decoding VIN" Merc. Club Russia

            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

            Comment


            • Un pensionar isi suna fiul: - Trebuie sa-ti spun ca eu si cu mama ta divortam, 45 de ani de mizerie mi-au ajuns! Fiul raspunde derutat: - Tata, dar despre ce vorbesti? Tatal continua: - De un timp nu ne mai suportam si m-am saturat sa discutam despre acest subiect, sun-o pe sora ta si spune-i. Apoi batranul inchide telefonul. Dupa ce afla, fica speriata, isi suna tatal si ii spune: - Nu se poate asa ceva, maine venim acasa sa discutam! Batranul inchide telefonul si ii spune sotiei: Gata, am aranjat, de Craciun vin sigur, ce le mai spunem sa vina si de Pasti?
              W110-2.0 D 1966
              W115-2.0 D 1971
              W123-2.4 D 1982

              Comment


              • Sper ca proprietarul sa stie de gluma, asa am preluat-o!
                Attached Files

                Comment


                • In tara populata de oameni d`astia traim!!!!..Nu mai zic nimic...



                  1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                  2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                  Si o panarama de scuter

                  Comment


                  • Doamne ce distrusi...

                    Comment


                    • Trist... Atat pot sa zic...
                      Mercedes-Benz W202 C180, 122 HP - 1996 - Tourmaline Green Metallic
                      Ford Mondeo 1.8TD Wagon, MK II, 90 HP - 1998 - Tourmaline Green Metallic

                      Comment


                      • Mai am una...facuta de mine in drum spre Brasov...ieri:



                        Si mai am una....un M5 cu capace din targ...

                        Last edited by mezzo; 02-15-2009, 10:10 AM.
                        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                        Si o panarama de scuter

                        Comment


                        • De ala cu Renaultu` cred ca au ras toti ) Iar asta cu M5 avea omu` cauciucurile de iarna... ce vrei? Nu i`au ramas bani si a luat capacele ieftinache ) Sau o fi vre`unu d`ala care a dat toti banii pe masina si nu are nici casa unde dormi... doarme in M5

                          Comment


                          • Doi soti se cearta deoarece el o inseala pe ea. Sotia ii spune suparta ca pleaca si isi va insela sotul cu primul barbat intilnit. Pe drum gaseste un betiv pe care il duce acasa. Ajunsi acasa ea il intreaba pe betiv: -Ce ai vrea sa faci? -Sa beau! -Du-te la frigider! Cind se intoarce de la frigider ea in capot il intreaba: -Ce ai vrea sa faci? -Sa beau! -Du-te la frigider! La intoarcere ea e in bikini si il intreba: -Ce ai vrea sa faci?? -Sa beau! Ea(enervata): -Du-te la frigider! El, la intoarcere o gaseste goala. -Ce ai vrea sa faci dragul meu? -Treci… capra! Ea, fericita ca in sfirsit isi va insela sotul, se aseaza capra. El, urcandu-se cu greu pe ea, ii spune: -Du-ma la frigider!!!

                            Comment


                            • Razbunarea animalelor...

                              Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                              Comment


                              • Cum ii cresti asa ii ai.
                                CUORE SPORTIVO

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF