Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • guzer.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, guzer.com has it all. We hope you find what you are searching for!

    Comment


    • W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • Skoda aia din ultima poza are navigatie GPS
        .. ________ ..
        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
        (Oo\==/oO)
        ..U...............U.
        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

        Comment


        • Originally posted by orca View Post
          Skoda aia din ultima poza are navigatie GPS
          Pai nu asta era idea ?

          Comment


          • Intr-un bordel din Paris intra un evreu destul de prost imbracat si in varsta.
            - O doresc pe Natalie, pretinde el.
            - Bine dar Natalie este una din cele mai scumpe fete. Costa 1000 franci pe ora.
            - E in regula, am banii necesari. Plateste si ora decurge normal. A doua zi scena se repeta. A treia zi, dupa procedura normala, fata il intreaba:
            - Nimeni nu mi-a solicitat serviciile pana acum trei seri la rand. De unde sunteti dumneavoastra?
            - Din Minsk, sosi raspunsul.
            - Din Minsk, ce coincidenta, si eu sunt din Minsk. Mai am o sora acolo.
            - Stiu, ea mi-a dat 3000 franci si-ti dau.

            CUM GANDESTE UN GREIER
            M-am trezit luni si m-am gandit marti sa ma duc miercuri la munca, dar cand am vazut joi ca vine vineri am zis ce: sa caut sambata la munca cand duminica e zi libera'?

            Vine Alinuta acasa si-i gaseste pe toti plangand.
            - Ce ati patit mai, de ce plangeti?
            - A murit bunicu' !
            - Cum asa?
            - Pai sa vezi. L-am adus sa vada si el casa. Era pe balcon si s-a daramat cu el.
            - Si a murit bunicul?
            - Nuuuu... a cazut, dar s-a prins de tocul de la geam.... a alunecat si a cazut iar.
            - Si a murit bunicu'?
            - N-a murit mai. A picat in copacul din curte si l-a catapultat pe acoperis, de pe care a alunecat si a tras toata tigla dupa el.
            - Si a murit?
            - Nu... apoi a cazut la etajul 2, s-a rupt tavanul si a ajuns la 1.
            - Si a murit!
            - Nu, n-a murit mai. L-am impuscat noi ca ne darama toata casa.

            Ion si Maria in pat... Momente toride...
            EA: Ia-ma salbatic, arata-mi ca esti barbat adevarat !
            EL: Da! Da! Da!
            EA: Spune-mi lucruri murdare !
            EL: Baia, bucataria, covorul din sufragerie...
            Maria zice intr-o zi: - Ma Ioane zi si mie o vorba calda ca de cand nu te-am mai auzit... Ion zice: - Marie, sa te arda focul.

            Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el. Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa. A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa. A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte... Lasa cainele se urca in masina si pleaca. Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta.
            Sotul: - Nevasta, s-a intors cainele acasa?
            - Da, s-a intors.
            - Da-l la telefon ca m-am pierdut...

            Culmea sexului animalic: sa pui o vaca sa stea capra...
            Culmea agriculturii: sa sari Calea Victoriei cu boii din guvern...
            Culmea orbului: sa-si vada moartea cu ochii...
            Culmea nesimtirii: sa scrii pe coliva la multi ani...
            Culmea sexului in grup: sa ramai pe din afara...
            Culmea prostiei : un politist blond...
            Culmea lacomiei: sa mananci bataie si sa nu te saturi!
            Culmea politetii: sa stai pe scaunul electric si sa cedezi locul ...
            Culmea zgarceniei:cand iti arde casa ... sa dai BEEP la pompieri

            Un evreu in Manhattan la volan, invartindu-se in jurul buildingului unde in 5 min. urma sa semneze contractul vietii lui, disperat ca nu gaseste un loc de parcare. Ridica ochii spre cer si spune:
            - Doamne, te rog gaseste-mi un loc de pracare ca sambata vin la sinagoga si donez 2-3 mii de $. Trec 2-3 min, nimic. Ridica din nou ochii spre cer:
            - Doamne , te rog din suflet, fa-mi rost de un loc de parcare ca vin sambata la sinagoga si donez 5-6 mii, 8 mii nu mai conteaza suma, doar ajuta-ma cu un loc de parcare. Moment la care o masina parcata mai in fata iese de pe locul de parcare, omul nostru face volan drepata intra in parcare, ridica ochii spre cer si spune:
            - Doamne, nu mai e nevoie, mersi frumos, s-a rezolvat.

            Culmea geloziei: Sa fi gelos pe soare ca iti arde nevasta!

            Intr-o zi Bula mergea cu masina si de odata controlul de rutina al politiei.
            Politaiul cand ii vade zambeste si ii spune :
            -Ati castigat premiul cel mare sunteti primul conducator auto care are pusa centura de siguranta. Baietii de la ProTV pe faza il intreaba pe Bula ce are de gand sa faca cu bani. -Cred ca o sa-mi iau carnetul de sofer. Politaiul mirat:
            -Nu aveti permis? Nevasta lui Bula sare si spune :
            -Nu-l luati in serios asa face tot timpul cand e beat. Politaiul din ce in ce mai mirat: -Mergem la post. Tatal lui Bula sare si el:
            -Bai boule ti-am spus de atatea ori sa nu mai iesi cu masini furate la drum. Politaiul socat cheama ajutoare. Din portbagaj iese fratele lui Bula si intreaba speriat:
            -Am trecut granita?
            Exista doua tipuri de masini :
            1. care au fost lovite
            2. care vor fi lovite

            Comment


            • vanzare mercedes cobra
              Attached Files

              Comment


              • La examen un student ia un bilet - nu stie. Ia altul - iarasi nu stie. Al treilea - de asemenea...Si asa al patrulea, al cincilea... Profesorul il opreste si ii da nota "5". Ceilalti studenti se revolta:
                - Pentru ce?
                - Cum pentru ce? Dupa cum cauta, inseamna ca stie ceva.....
                DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

                Comment


                • In padurea cu alune, aveau casa trei pitici. Vine pupaza si spune: - Simptomatic, idiosincrazia dilematica îsi reverbereaza atenuant ecourile absconse protoarmonice din spatele semitranscendent si disonant al obscurantismului incandescent de sorginte media, capsulând filonul crepuscular sincretic si aluziv metempsihotic al transmigratiei alchimice înspre circumvolutiunile interioare ale epocii istorice care tind sa formeze adevarate supape paleontologice înspre propensiunea paradigmelor de orientare paseista. ... Pupaza a fost ucisa cu bestialitate de cei trei pitici...

                  Bula în China se ia la bătaie cu un ninja. Se bat ei ce se bat şi se hotărăsc să dea fiecare câte o lovitură. Care dă mai tare e mai bun. "Bang" ninja una în gură lui Bula - doarme 2 zile. Se trezeşte Bula:
                  - Ce a fost asta măh?
                  - "Cheia dragonului"
                  După aia Bula "bang" una în gură. Se trezeste ninja peste 2 săptămâni.
                  - Ce-a fost asta măh ?
                  - Cheia franceză.
                  http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                  Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                  Comment


                  • Medicul iese transpirat din sala se operatii. Se intalneste cu un alt medic care il intreaba ce s-a intamplat. La care acesta raspunde: - Am avut o operatie foarte grea.Pacientul, un politist, nu prezenta activitate cerebrala. I-am deschis calota craniana si nu imi venea sa cred ochilor. Era gol. Doar un fir de ata.Timp de 4 ore m-am gandit daca sa tai ata sau nu. Pana la urma am taiat-o. Si ce crezi ca s-a intamplat? - Ce s-a intamplat? - I-au cazut urechile

                    Comment


                    • Constructorul a instalat in beton piloni de otel pentru a opri vehiculele sa parcheze pe trotuar. Acum au terminat treaba si dupa curatarea trotuarului vor pleca spre casa dupa o zi obositoare.
                      Cat crezi ca va dura pana sa-si dea seama unde si-au parcat masina?
                      .. ________ ..
                      o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                      (Oo\==/oO)
                      ..U...............U.
                      Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                      http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                      Comment


                      • Originally posted by orca View Post
                        Constructorul a instalat in beton piloni de otel pentru a opri vehiculele sa parcheze pe trotuar. Acum au terminat treaba si dupa curatarea trotuarului vor pleca spre casa dupa o zi obositoare.
                        Cat crezi ca va dura pana sa-si dea seama unde si-au parcat masina?
                        Si totusi nu sunt romani, dupa cum arata indicatoarele din colt

                        Comment


                        • Originally posted by paunionutz View Post
                          Si totusi nu sunt romani, dupa cum arata indicatoarele din colt
                          Cu siguranta nu sant romani, curatza locul si lucreaza, nu stau
                          Last edited by orca; 05-13-2008, 09:45 AM.
                          .. ________ ..
                          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                          (Oo\==/oO)
                          ..U...............U.
                          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                          Comment


                          • "Tunning " bestial !
                            Attached Files

                            Comment


                            • Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF