Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • )) )). Ce tare la sfarshit..."Someone call a doctor". )))), Ce draq sa-i mai faca??? Sa constate moartea??? ))))))
    http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

    Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

    Comment


    • Originally posted by PaRaDoX View Post
      )) )). Ce tare la sfarshit..."Someone call a doctor". )))), Ce draq sa-i mai faca??? Sa constate moartea??? ))))))
      trebuia sa vina doctorul sa-i masoare gauroiu din dovleac. ce marfa sa te sinucizi in direct. poate il vedem si pe base al nostru cand isi zboara chelia la proteveu

      Comment


      • Era fi 46. Intra la marele fix o sonda litrometrica de cobra acolo.

        Comment


        • De la distanta aia putea fi si mai mic ca tot una era; io ma intreb oare unde s-o dus goiobu?

          Si revenind la lucruri serioase: http://video.neogen.ro/user/bulgjr/m...o5xueeudjybxk/

          Exista doua tipuri de masini :
          1. care au fost lovite
          2. care vor fi lovite

          Comment


          • Un tip cu o maimuta intra intr-un bar. Se duce omul la bar si comanda o bere.
            Maimuta incepe sa sara de colo colo si baga in gura tot ce gaseste: mananca maslinele si ciresele de pe bar, sare pe masa de biliard si inghite bila 8.
            Barmanul stupefiat, il intreaba pe tip ce-i cu maimuta. Acesta ii raspunde:
            - Stai linistit, e maimuta mea, asa face. Nu-ti face griji, pune totul pe nota si platesc.
            Zis si facut. Dupa vreo 2 saptamani, acelasi tip, aceeasi maimuta, acelasi bar. Incepe maimuta sa sara ca nebuna. Sare pe bar, ia o maslina o baga in cur, o scoate si apoi o inghite. La fel si cu o cireasa.
            Barmanul, mirat, se adreseaza tipului:
            - Ce-a patit ma maimuta ta? E de-a dreptul scarbos ceea ce face!
            - De cand cu bila de biliard, mai intai le masoara!
            Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

            Comment


            • Esti CRIMINAL, popeye!

              O soparla si un urs koala stateau intr-un copac, fumau marijuana. Soparlei i se face sete, coboara din copac si se duce la un rau sa bea apa. La rau, crocodilul vede soparla cam confuza si-i zice:
              - Ce-i cu tine soparlo, ce esti asa de ametzita?
              - Eeeee, io si koala fumam marijuana in copac.
              Crocodilul se duce la copac si urca sa il certe pe koala; ajunge la koala, iar acesta uimit se uita la crocodil si-i zice:
              - Cata apa ai baut, faaaaaa????!!


              Un tip beat la un bar cere la chelner sa ii serveasca 3 cafele. - Trei cafele? - Da, una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta. A doua zi, acelas tip beat cere la acelasi chelner: - Trei cafele.. -Trei?... - Da .. TREI .... una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta. Chelnerul nu a mai putut sa se abtina, a sarit peste masa si l-a snopit in bataie pe betivan. O zi mai tarziu, apare tipul plin de vanatai la bar. Chelnerul ironic il intreaba:- Trei cafele?.... - Nu -Raspunde betivanul - Doar doua: una pentru mine si una pentru ma-ta. Pentru tine nu, ca te agita.



              Era odata un barbat perfect si o femeie perfecta. S-au cunoscut la o petrecere perfecta. Au fost iubiti timp de doi ani perfecti. Au avut o nunta si o luna de miere perfecte. Au avut doi copii perfecti.

              Intr-o zi barbatul perfect si femeia perfecta se plimbau cu masina lor perfecta, cand au observat un elf pe marginea drumului. Fiind oamenii perfecti care erau, l-au luat cu ei in masina.

              Dar iata ca s-a intamplat ca barbatul perfect, femeia perfecta si elful sa faca un accident. Doi dintre ei au murit si unul a ramas in viata.

              Cine a murit si cine a ramas in viata?

              Barbatul perfect evident, deoarece femeia perfecta si elful nu sunt reali.



              In fata gradinitei se plimba de vreo 10 minute un barbat.
              Educatoarea:
              -Asteptati un copil?
              -Nu doamna, asa sunt eu, gras...



              Un medic isi aduce studentii in vizita la un ospiciu. Grupul se opreste intr-un salon unde se afla un barbat cu privirile ratacite.
              - Priviti, spune doctorul , acest barbat si-a pierdut mintile fiindca femeia cu care dorea sa se casatoreasca l-a refuzat. In urmatoarul salon se afla cel care a luato de nevasta.



              Miezul noptii. Un betiv se leagana din gard in gard, cind e oprit de un politist.
              - Va rog frumos, actele dv. si sa-mi spuneti unde mergeti!
              Betivul se uita lung si raspunde:
              - Ma duc la o conferinta despre efectele nocive ale alcoolului si despre riscul betivilor de a deveni ratati.
              Politistul se uita la el fix si intreaba:
              - La ora asta? Cine tine o conferinta despre asa ceva la miezul noptii?.
              - Nevasta-mea si, mai mult ca sigur, si soacra-mea



              Un mos de 119 si nevasta de 109 merg la tribunal sa divorteze.
              Judecatorul: da de cati ani sunteti casatoriti?
              - Apoi au trecut 80 raspunde mosul
              Judecatorul: Da de cati ani nu va mai intelegeti?
              - Pai de 50, domn judecator
              Judecatorul: Si atunci ce ati asteptat pana acu'?
              - Sa moara copiii si sa nu sufere, raspunse mosul.



              Sotia era pe patul de moarte: - Dragul meu, vreau sa iti zic ceva. - Lasa, draga mea, nu te obosi. - Ba da, te rog! - Bine, zi! - Vreau sa iti marturisesc ca te-am inselat, cu toti prietenii tai!!! - Stiu, draga mea! De aia te-am otravit!



              User-ul Gigel Asudatu a cunoscut-o pe chat pe Lenuta, o tanara de 16 ani, si a rugat-o sa-i trimita poza. Deoarece Lenuta nu cunoaste alte formaturi, in afara de .bmp, poza ei are 15 MB.
              Gigel are conexiune la Estel de 128 kb (real 28 kb), conexiune care se intrerupe la fiecare 10 min.
              Apoi reconectarea dureaza 6 ore de cand se suna la serviciul tehnic. Cunoscând faptul că Gigel are acces la computer doar 4 ore pe zi deoarece in restul zilei tatal lui vizioneaza filme pe Youtube întrebarea este:
              - "Cati ani va avea Lenuta cand in sfarsit Gigel ii va descarca poza"?



              ANUNT:
              Tanar frumos, student, nu beau, nu fumez, am o masina beton, casa cu 12 camere, parinti bogati, nu vreau nimic, doar ma laud.



              Un nebun scapa de la sanatoriu. Noapte. Se pune pe urmarit o femeie. Femeia simte ca e urmarita, nebunul dupa ea. Tipa grabeste pasul, nebunul dupa ea, fuge disperata fuge ca si cum ar fi urmarita de apocalipsa fuge de parca toata viata ei ar fi fugit, fuge fara sa vada nimic, fara sa gandeasca, fara sa simta, dar fuge disperata si lacrimile ii curg siroaie si ii cad pantofii si i se rup hainele. Nebunul fuge dupa ea si o prinde. O propteste de un perete, se uita atent si cu o privire criminala la ea, se uita in ochii femeii care erau mai mult morti decat vii. Femeia era asa de speriata incat aproape ca nu mai respira.
              El o intreaba: -Esti vie?
              Cu o ultima licarire de speranta si cu glasul deznadajduit ea ii raspunde: -Da.
              la care nebunul: -Si atunci de ce nu faci struguri?



              Naufragiaza o corabie. Un pasager se apropie inot de capitan si-l intreaba:
              – Capitane, cat avem de inotat pana la cel mai apropiat pamant?
              – Doua sute de metri.
              – In ce directie?
              – In jos!



              Un om disperat se adreseaza unui alt om de pe strada :
              - Nu va suparati ! Spuneti-mi va rog unde este fabrica de paine .
              - Nu ma supar . Este langa fabrica de confectii .
              - Si va mai rog sa-mi spuneti unde este fabrica de confectii .
              - Este langa fabrica de paine.
              - Pai si unde gasesc fabrica de paine si fabrica de confectii?
              - Una langa alta!
              Last edited by pharaonu75; 04-08-2008, 11:17 AM.
              DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

              Comment


              • Diãr coligs,

                Next 3 (trii) deiz ai uil bi in holidei, sãu ai uil nat bi in ofis. If iu uant tu contact mi, pliz ruait mi tu zã folouing imeil adres:

                - nuraspund@latelefon.ro

                - nuam@semnal.ro

                - ba@damalashi.ro

                - ocupat@mereu.ro

                Sen’qiu !
                .. ________ ..
                o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                (Oo\==/oO)
                ..U...............U.
                Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                Comment



                • asta nu-i de ras http://video.neogen.ro/user/ochiulpe...swts91l0nqzux/
                  Last edited by claub79; 04-09-2008, 06:58 AM.
                  Exista doua tipuri de masini :
                  1. care au fost lovite
                  2. care vor fi lovite

                  Comment


                  • w123 240D-u lui tata vazut din satelit
                    Attached Files

                    Comment


                    • bine ca ne`ai dat coordonatele...
                      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                      Si o panarama de scuter

                      Comment


                      • Originally posted by B.A. View Post
                        w123 240D-u lui tata vazut din satelit
                        Petrovasela (linga Recas) , deja am trimis trupele antitero
                        Last edited by orca; 04-10-2008, 23:27 PM.
                        .. ________ ..
                        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                        (Oo\==/oO)
                        ..U...............U.
                        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                        Comment


                        • esti mancat
                          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                          Si o panarama de scuter

                          Comment


                          • Originally posted by orca View Post
                            Petrovasela (linga Recas) , deja am trimis trupele antitero
                            De fapt Petrovaselo sau Petrovo Selo sau mai pe romaneste Petresti. (traducerea corecta fiind Satul lui Petru). Da multi ii zic Petrovasula.
                            Ce imi place mie e ca o fi satu' lu' Petru...da sarbatoare e de
                            Đurđevdan (Djurdjevdan..daca nu vedeti caracterele corect)...adica Sf George....

                            Sper ca le-ai zis la trupele alea antitero..ca am ingropat cadravrele si auru peste tot in gradina...asa poate scap de sapa...D


                            Banc din epoca de aur:
                            - Alo? Securitatea? Aici Itzic. As vrea sa raportez un transport ilegal de aur si bijuterii...la Strul...a primit un camion de lemne..da unu din ele e gol pe dinauntru si acolo ii ascunsa contrabanda
                            - Alo? Strul?....Itzic la telefon
                            - Zi ma Itzic..ce vrei..
                            - Ma Strul vezi ca am trimis pe cineva sa-ti taie lemnele..ca stiu ca n-ai chef
                            - Pe cine ma?
                            - Pe aia de i-ai trimis tu anu trecut sa-mi sape gradina
                            Last edited by B.A.; 04-10-2008, 23:50 PM.

                            Comment


                            • Va scriu de la mare...


                              Politica e o curva


                              Climatronik


                              Se ia din fatza, sa nu se stea la coada.


                              Nishte Domni "Baietzi de baietzi"




                              Nokia model Jucu




                              Perspectiva se schimba dupa un pahar-doua


                              Last edited by orca; 04-11-2008, 17:25 PM.
                              .. ________ ..
                              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                              (Oo\==/oO)
                              ..U...............U.
                              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF