Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un director vine acasa la nevasta...draga, azi am angajat o noua secretara, daca o vezi, ce frumoasa, ce eleganta, ce stil, in fata clientilor, nu ca ma intereseaza, dar stii ce mult conteaza. A doua zi la fel, vine acasa si incepe, draga, stii, secretara mea, azi era cu fustita scurta si ciorapi de matase, si cand mergea, fas, fas, fas, ce stil, ce eleganta, nu ca ma intereseaza, da stii ce mult conteaza. Si azi asa, si maine asa..........Intr-o zi cand vine directorul acasa gaseste un bilet pe masa: "sint la vecinul de la etajul 2, o are mai lunga decat a ta cu 2 cm, nu ca ma intereseaza, da stii ce mult conteaza"


    Va tine: http://video.neogen.ro/user/craiasa1...20a5yaotufkon/
    Last edited by claub79; 03-12-2008, 13:29 PM.
    Exista doua tipuri de masini :
    1. care au fost lovite
    2. care vor fi lovite

    Comment


    • question:va place asa ceva?pura curiozitate,sincer..
      “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

      Comment


      • Mie imi place la nebunie!!!!
        (25% spun adevarul si 75% spun asta ca sa o supar pe kryssa_rja - desi ar fi trebuit sa o fac pe topicul barbati vs. femei)
        DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

        Comment


        • Pe vremea lui Ceausescu, burlacii trebuiau sa plateasca tribut pana la 25 de ani. Un tip era foarte sucarit deoarece era impotent si s-a hotarat sa ii trimita scrisoare lui Ceausescu:

          "Ma numesc Ion Caciula, om al muncii fara scula. De ce trebuie sa platesc tribut, daca eu nu pot sa f*t??"

          Dupa cateva zile primeste raspuns la scrisoare:

          "Domnule Ion Caciula, om al muncii fara scula, cat ai DEGETE si LIMBA... LEGEA tarii nu se schimba!!!"
          http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

          Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

          Comment


          • Originally posted by pharaonu75 View Post
            Mie imi place la nebunie!!!!
            (25% spun adevarul si 75% spun asta ca sa o supar pe kryssa_rja - desi ar fi trebuit sa o fac pe topicul barbati vs. femei)
            neah ..pe bune,chiar nu ma supar..si in legatura cu acel topic,repet,e pt amuzament,si s-a deschis pt a ne contrazice,ca nu aveam unde D...deci daca va plictisiti si nu aveti ce face..ne vedem acolo (iar sunt off-topic )
            “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

            Comment


            • Un tip firav statea intr-un bar cu o bere in fata. Apare un smecher, ii da doua scatoalce, ii ia berea si o da pe gat. Asta firav incepe sa planga, sa se tavaleasca pe jos. -Ce ai mah ? Plangi pentru o bere, asa barbat esti tu ? -Fii atent. De dimineata m-a parasit nevasta, mi-a golit contul din banca si mi-a luat tot din casa. Dupa-amiaza imi pierd slujba, incerc sa ma arunc in fata trenului dar o ia pe alta linie, incerc sa ma spanzur si se rupe funia, incerc sa ma impusc si se blocheaza pistolul. Cu ultimii bani imi cumpar o bere, torn otrava in ea si vii tu si o bei.


              Un sofer ajunge cu masina pe malul unui rau si-l intreaba pe un politist, care pescuia, daca-i adanca apa. Acesta-i raspunde ca nu este. Soferul intra cu masina-n rau, se scufunda, abandoneaza automobilul, iese cu chiu cu vai din apa si-ncepe sa tipe la politai: - Ai zis ca apa-i mica si uite ca era sa ma inec! - Pe onoarea mea, acum 10 minute, era mica, au trecut niste rate si le ajungea abia pana la piept!


              Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


              Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


              Firecracker gives unsuspecting victim a nasty surprise!


              Miar place o "matza" din asta : http://video.yahoo.com/watch/1836235
              Last edited by claub79; 03-13-2008, 14:47 PM.
              Exista doua tipuri de masini :
              1. care au fost lovite
              2. care vor fi lovite

              Comment




              • nu stiu exact dc e de ras sau de plans...dar...
                http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

                Comment


                • cred ca e mai mult de plans..
                  super faza cu matza aia DD
                  “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                  Comment


                  • Eu nu mai emigrez din Romania.

                    Varul meu Nelu, femeie de serviciu la NASA (fost
                    inginer IT in Romania), a gasit stergand folderele de
                    praf, un studiu care ma pune pe ganduri.
                    Din surse secrete NASA, natia romana a fost aleasa
                    pentru a coloniza planeta Marte. Din toate natiile
                    studiate au fost alesi Romanii pentru ca intr-un
                    viitor habitat artificial pe Marte ar rezista cel mai
                    bine.
                    S-au luat in calcul urmatoarele:
                    Romanii rezista fara apa cel mai mult. Nu au nevoie
                    sa faca dus cu saptamanile. Nu prea folosesc sapun,
                    sampon ori pasta de dinti..
                    Nu au nevoie de spatiu verde. Daca acesta exista il
                    distrug. Habitatul va fi construit gen scara de bloc
                    cu doua banci la intrare.
                    Romanii nu au depresii sau daca au le rezolva cu
                    bautura. Pot sa bea de la antigelul statiei orbitale
                    pana la spirtul si frectia din sala de prim ajutor.
                    Pentru divertisment le ajunge un joc numit table. Nu
                    au nevoie de gym sau piscina.
                    In caz de suprapopulare subiectul feminin poate fi
                    convins usor sa-si arunce copiii la ghena de gunoi.
                    Daca decizia s-a considerat gresita copiii pot fi
                    recuperati dupa trei zile. Culmea, traiesc!
                    Romanii pot fi manipulati si condusi foarte usor.
                    Toate proviziile se vor elibera pe baza de cartela.
                    Toate legile habitatului vor fi facute pentru a fi
                    incalcate. Cheltuielile cu paza si securitatea
                    habitatului vor fi minime. Romanii sunt genetic
                    turnatori si paraciosi. Cand nu au ce sa toarne incep
                    sa scrie jurnale : Jurnalul National, Jurnalul de la
                    Paltinis etc.
                    Se vor promova manageri nulitatile fara studii iar
                    oamenii capabili vor fi maginalizati pentru ca acestia
                    atunci pot crea cel mai bine.
                    Romanii se hranesc cu 80 la suta paine 5 la suta
                    seminte de floarea soarelui iar restul surogate.
                    Singurul animal insotitor va fi cainele comunitar.
                    Viata Romanilor este foarte simpla. Barfa sau
                    zvonurile sunt ratiunea lor de a trai. In acest scop
                    vor fi introduse in habitat asa numitele panarame care
                    vor trai cu nulitatile manageri si vor fi invidiate si
                    barfite de nevestele grase si oxigenate ale
                    capabililor cu studii.
                    Habitatul va fi aprovizionat in cantitati
                    suplimentare cu prize,becuri,clante, capace de WC si
                    robineti. Romanii fura aceste obiecte. Inca nu se stie
                    de ce. Obiectele furate se pot gasi in apartamentele
                    lor in vitrina din sufragerie. Se presupune ca sunt
                    furate in special de capabilii cu studii si aduse
                    acasa ca un trofeu. In acest caz nevestele grase si
                    oxigenate au orgasme multiple exclamand "Costel este
                    si destept si descurcaret".

                    Comment


                    • Originally posted by claub79 View Post
                      Miar place o "matza" din asta : http://video.yahoo.com/watch/1836235
                      Nu vrei un motan care a încercat în seara asta să-i "facă ceva" unei căţeluşe, în lipsă de altceva? Săracul, e disperat, aşa încât cred că îl castrez în weekend , că mă disperă şi pe mine.
                      Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                      Mercedes W116 200D (Amalia)
                      Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                      BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                      Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                      http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                      Comment


                      • Originally posted by catsomania View Post
                        ... că mă disperă şi pe mine.



                        [stiu sunt un porc....da macar is din ala misogin ]

                        Comment


                        • Originally posted by B.A. View Post



                          [stiu sunt un porc....da macar is din ala misogin ]
                          Eram precisă , am văzut cum suna după ce am postat. Păi la noapte îl închid în pod, că nu se ştie ...
                          Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                          Mercedes W116 200D (Amalia)
                          Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                          BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                          Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                          http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                          Comment


                          • Coliva mamii lui, il ia mama dracului, jar maninca...

                            Comment


                            • Astea-s vorbe care nu mă caracterizează. Am alt repertoriu, pe care îl ţin secret.
                              Last edited by catsomania; 03-13-2008, 22:26 PM.
                              Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                              Mercedes W116 200D (Amalia)
                              Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                              BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                              Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                              http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                              Comment


                              • Originally posted by catsomania View Post
                                Nu vrei un motan care a încercat în seara asta să-i "facă ceva" unei căţeluşe, în lipsă de altceva? Săracul, e disperat, aşa încât cred că îl castrez în weekend , că mă disperă şi pe mine.
                                are nevoi si el saracu si in lipsa de altceva s-o dat la catelusa. Mai bine i-ai face rost de o pereche, saracu, cu ce e de vina el? si tu hop top sa-l castrezi :d

                                ala cu mertanu o fi vreun obsedat de BMW, si neavind un BMW ratat o facut tuning la merc ala BMW, Jalnic, pana la urma o reusit sa-si bata joc si de una si de alta.
                                Exista doua tipuri de masini :
                                1. care au fost lovite
                                2. care vor fi lovite

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF