Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Motociclistul ca nu avea casca
    Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

    Comment


    • EXACT, motociclistul ca nu avea casca
      .. ________ ..
      o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
      (Oo\==/oO)
      ..U...............U.
      Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
      http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

      Comment


      • La un magazin specializat in vanzarea de soti, femeile puteau alege dintre mai multe categorii de barbati, care erau comercializati pe fiecare din cele cinci etaje ale magazinului.
        Calitatea viitorilor soti crestea o data cu etajul.
        Singura regula era ca, odata deschisa usa unui etaj, trebuia sa alegi un barbat de la acel etaj sau sa renunti, neavand posibilitatea sa te reintorci.

        Asadar, doua prietene merg la magazin sa-si gaseasca soti.
        La primul etaj, pe usa era scris:
        "Acesti barbati au serviciu si iubesc copiii".
        Femeile citesc mesajul si gandesc:
        E mai bine decat sa nu aiba serviciu sau sa nu iubeasca copiii, dar oare cum sunt cei de la doi?

        Asa ca urca la al doilea etaj.
        Aici era urmatorul anunt:
        "Acesti barbati au slujbe bine platite, iubesc copiii si arata foarte bine".
        - Hmmm, spun femeile, dar oare ce urmeaza?

        Asa ca urca la al treilea etaj.
        Pe usa acestuia era scris:
        "Acesti barbati au slujbe bine platite, arata extrem de bine, iubesc copiii si ajuta in gospodarie".
        Foarte tentant, spun femeile, dar precis cei de mai sus sunt si mai buni.

        La al patrulea etaj era urmatorul afis:
        "Acesti barbati au slujbe foarte bine platite, iubesc copiii, ajuta la treburile gospodaresti, arata foarte bine si au o fire extrem de romantica!".
        Extraordinar, exclama ele, si urca la etajul cinci.

        Aici era urmatorul mesaj:
        "Acest etaj exista numai pentru a demonstra ca femeile sunt imposibil de multumit!".



        In china s`a creat un robot de prins hoti ...
        Chinezi l`au testat in tara lor si au prins 100 de hotzi in 5 min
        In america s`au prins 1000 de hoti in 5 min
        In romania in 5 min s`a furat robotul!





        Pe Cristi in clasa 2-a il prinde invatzatoarea ca fumeaza:
        I:-Cristi , ce faci?
        C:-Fumez
        I:-O sa te spun la parintzi!!
        C:-Si ce daca , asta nu e nimic , la doi ani faceam s*x.
        I:-Si cum era???
        C:-Nu stiu doamna ca eram beat...
        DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

        Comment


        • Cu casca, fara casca, eu tot pe prostituata as da vina! Cataua mamii ei, de doua zile ma intriga!
          Still Loving MB

          Comment


          • Un anuncio en el que la mujer dispuesta a...

            YouTube - Ihr Optiker
            You two better have a good car insurance company.

            YouTube - Car Insurance
            .. ________ ..
            o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
            (Oo\==/oO)
            ..U...............U.
            Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
            http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

            Comment


            • Originally posted by catsomania
              http://www.yourfilehost.com/media.ph...0_soferite.pps
              De groaza unele femei la volan. Ma enervez cumplit pe fufele cu masini scumpe care nici macar nu stiu sa conduca prin Bucuresti(ca ele stiu altceva).
              Sa gateasca ?

              Comment


              • Aproape. Sa faca borsh de gaina(batrina...) dres cu zama de varza (vezi topicul cu intilnirile...)

                Comment


                • Asta stiu sa fac si eu (bors si multe altele), dar n-am masina scumpa . Deci ideea e sa nu faci nimic decat ceea ce trebuie.
                  Last edited by catsomania; 01-28-2008, 00:35 AM.
                  Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                  Mercedes W116 200D (Amalia)
                  Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                  BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                  Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                  http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                  Comment


                  • Originally posted by catsomania View Post
                    Asta stiu sa fac si eu (bors si multe altele), dar n-am masina scumpa. Deci ideea e sa nu faci nimic decat ceea ce trebuie.
                    ...si doar cu cine trebuie .

                    ___________________

                    -Ce fac 4 blonde cand se urca intr-o masina?
                    -Se cearta care sa stea la geam...
                    ____________________

                    Este vara si foarte cald. Sotul iese din baie si ii spune sotiei:
                    - Iubito, e foarte cald si trebuie sa tund peluza. Ce crezi ca vor spune vecinii daca ies afara dezbracat? Sotia il priveste si raspunde:
                    - Ca probabil m-am casatorit cu tine pentru bani...
                    _____________________

                    Culmea matematicii: Sa stai de unu singur si sa te simti in plus...
                    ______________________

                    Martora este intrebata ce varsta are...
                    - Pana acum am numarat 25 de primaveri.
                    - Bine, dar numarati va rog mai repede...
                    _____________________

                    Maria da divort de Ion. Si la proces intreaba judecatorul:
                    - De ce vrei tu, Marie, sa te desparti de Ion?
                    - Pai dom' judecator, ne-am casatorit de 3 ani si nu mi-o facut nimic!
                    - I-auzi Ioane, cum vine asta?
                    - Pai dom' judecator, n-am crezut ca-i ase graba!
                    _____________________

                    Doi prieteni intra intr-un bar. Ion il intreaba pe Vasile:
                    - No, ma, ce esti asa de suparat?
                    - Apai abia astept sa ajung acasa si sa rup chilotii muierii.
                    - D-apai ce ai, ma, cu chilotii femeii?
                    - Apai, ma, asa ma string ca de-abia pot mere cu ei pe strada.
                    _____________________

                    Un romanash stabilit in State, vine in concediu in satul natal si-l
                    roaga pe tata-su sa cheme toti satenii sambata la caminul cultural,
                    sa-i cinsteasca.
                    Sambata, toata suflarea petrece pana spre ziua si la plecare
                    "americanul" le daruieste fiecaruia cate un plic cu 50$.
                    In urmatorul an din nou "americanul" face concediul la tara, din nou
                    face petrecere la caminul cultural cu toti satenii si la sfarsitul
                    petrecerii din nou le da fiecaruia cate un plic, dar acum cu 100$.
                    Satenii multumiti asteptau sa vina urmatorul an, caci deja petrecerea
                    "americanului" devenise o traditie.
                    Vine si anul urmator, "americanul" prezent, se intalnesc la caminul
                    cultural, petrec pe cinste, dar la plecare, in plic, Vasile si
                    Gheorghe care se asteptau de acum la 150$, gasesc doar cate 50$ si-l
                    intreaba pe american de ce a scazut "donatia".
                    Acesta le raspunde ca are copii la facultate si nu-si mai poate
                    permite o cheltuiala mai mare.
                    Auzind aceasta Vasile ii zice lui Gheorghe:
                    - Hai Gheorghe sa plecam, ca nesimtitul asta isi tine copii la
                    facultate pe banii nostri.
                    Last edited by orca; 01-28-2008, 00:41 AM.
                    .. ________ ..
                    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                    (Oo\==/oO)
                    ..U...............U.
                    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                    Comment


                    • Acum m-am prins (cam prea tarziu, ce-i drept). Dar asta cu gaina batrana venea de la faptul ca, conducem masini vechi, si facand un rationament simplu, daca Amalia e veche si poate fi numita gaina batrana, si avand varsta mea, asta inseamna ca si eu sunt...
                      Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                      Mercedes W116 200D (Amalia)
                      Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                      BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                      Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                      http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                      Comment


                      • Io-s cu dulciurile Knorr, alti-s cu zama de gaina si morcovi
                        .. ________ ..
                        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                        (Oo\==/oO)
                        ..U...............U.
                        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                        Comment


                        • ce subtil..
                          Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                          Comment


                          • Baieti antrenativa...
                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                            sau
                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                            sau
                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                            .. ________ ..
                            o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                            (Oo\==/oO)
                            ..U...............U.
                            Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                            http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                            Comment


                            • Aia cu americanul si banii de facultate a fost GENIALA! Iar Gheorghe si Vasile sunt Romani sadea "pana in maduva oaselor"
                              Crede cineva ca poate fi definit romanul mai bine dacat a facut-o bancul asta?
                              ORCA, ai fost the best inca o data!!!
                              DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

                              Comment


                              • Originally posted by catsomania View Post
                                Acum m-am prins (cam prea tarziu, ce-i drept). Dar asta cu gaina batrana venea de la faptul ca, conducem masini vechi, si facand un rationament simplu, daca Amalia e veche si poate fi numita gaina batrana, si avand varsta mea, asta inseamna ca si eu sunt...
                                Tocmai ratzionamentul simplu dauneaza. Ca pe principiul asta, tzinind cont si de faptul ca ale mele sint mai vechi, m-ash transforma intr-un... gain veritabil. Concluzia ? Ar fi cazul sa ma apuc sa stau pe oua... Si cred ca o sa ma ashez pe ale lu Nastase...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF