Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Prin ce tari straine ati ajuns?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prin ce tari straine ati ajuns?

    Nu intreb pe unde ati calatorit in scop turistic. Unii au ales sa traiasca si sa munceasca in tari straine fie permanent fie temporar.
    Deci va intreb pe unde ati ajuns sa puneti piciorul indiferent de natura ocaziei.

    Incep eu (nu ca sa ma laud) ci ca sa sparg gheata.

    Deci:

    -Ungaria (de multe ori)
    -Austria (de multe ori)
    -Croatia
    -Slovenia
    -Franta
    -Marea Britanie (de 2 ori, aici am stat 7 luni acum 10 ani)
    -Bulgaria (de 3 ori)
    -Grecia (de 2 ori in acelasi an)
    -Suedia
    -Italia

    Unde as vrea sa ajung in viitor:

    -Spania
    -insulele Sardinia, Sicilia (IT), Corsica (FR)
    -un tur in Asia : Singapore (SG), Bangkok (Thailand), Kuala Lumpur (Malayesia), Hong Kong (China)----aici am mari dubii ca voi reusi sa ajung caci nu prea mai am mult timp sa o fac fiind inca necasatorit, iar casatorit nu mai are farmecul original.

    Va astept sa scrieti pe unde v-a fost dat sa ajungeti si pe unde v-ar place sa ajungeti in viitor.

  • #2
    continui eu: germania si atat
    cand am avut ocazia sa merg in cipru si in grecia gratis, am refuzat. acum sper sa vad macar toata tara noastra

    Comment


    • #3
      Ungaria, Austria, Germania, Bulgaria, Turcia, Italia, Cehia, Slovacia, Serbia, Croatia, Slovenia, Bosnia si Hertegovina
      In cele scrise ingroshate am fost foarte des, iar in YU pe vremea lu' Ceausescu am stat la "studii" trei luni.
      Last edited by orca; 04-06-2008, 22:55 PM.
      .. ________ ..
      o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
      (Oo\==/oO)
      ..U...............U.
      Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
      http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

      Comment


      • #4
        Austria Bulgaria Germania Olanda Norvegia
        Sper sa ajung: Egipt, Tibet
        http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

        Comment


        • #5
          BULGARIA
          YUGOSLAVIA
          ITALIA....pina la revolutie
          SERBIA
          MUNTENEGRU
          BOSNIA+HERTEGOVINA
          BULGARIA
          TURCIA
          UNGARIA
          AUSTRIA
          ITALIA
          GERMANIA....dupa 1990
          as vrea sa vad PRAGA (a fost prietena mea si mi-a zis ca e superb ),PARISUL,AMSTERDAMUL,LONDRA, iar ca destinatii de vacanta mi-as dori sa vad GRECIA,SPANIA,TUNISIA....

          Comment


          • #6
            am fost si eu in majoritatea...multe mi`au placut,multe NU!!!...vreau sa ma duc in irak acum...e un vis d`al meu sa calc pe bombe si sa ma impuste americanii(daca aici nu`i nimeresc pe la semafoare...)
            1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
            2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
            Si o panarama de scuter

            Comment


            • #7
              Originally posted by mezzo View Post
              am fost si eu in majoritatea...multe mi`au placut,multe NU!!!...vreau sa ma duc in irak acum...e un vis d`al meu sa calc pe bombe si sa ma impuste americanii(daca aici nu`i nimeresc pe la semafoare...)
              interesant....iti plac senzatiile tari...poate ai sanse aci', mai aproape, la bulgaristan....fac nishte hold-up-uri de toata frumusetzea....

              Comment


              • #8
                bulgaria...o tara pe care o urasc din tot sufletul...(cel mai mult din cauza taxei auto...care este aproape inexistenta((fata de a noastra))..).din cauza acestei tari nu prea o se duce tot romanu` in grecia...frica aia de tranzit.....si e pacat..e ca si cum te`ai duce de aici la timisoara....(oarecum)
                1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                Si o panarama de scuter

                Comment


                • #9
                  Italia, SUA, Austria, Franta, Marea Britanie, Ungaria si Bulgaria. Raman pe lista Germy, Canada si Egipt. Anul asta vreau sa bifez Germy din perspectiva autostopistului )

                  Dintre toate cu masina am fost doar in primele doua si pot spune ca diferentele sunt colosale: in prima nu exista nici o regula si in a 2a regulile sunt asa de "bune" incat vajaie autotrenurile pe langa tine pe banda de viteza fara nici un fel de sfiala.

                  Ganditi-va cum ar fi sa vedeti pe autostrada Bucuresti-Pitesti o multime de TIR-uri pe banda din stanga voastra... E destul de usor dupa aia sa-ti dai seama de ce la americani nu prea au trecere masinile gen Ford Ka, Chevrolet Spark sau Matiz...
                  Last edited by MIR; 04-07-2008, 12:08 PM.
                  Aerodynamics are for people who can't build engines.
                  Enzo Ferrari

                  Comment


                  • #10
                    prin ce tari straine

                    Sincer ,nu am fost niciunde.De doua ori pe an obtin viza de Calafat si ma duc la tara la parinti,unde imi place sa ingrijesc livada ,si sa culeg via.
                    Aflnd ca koleg Diesel este necasatorit ,si ca sa nu mi-o ia altii inainte ,as vrea sa-l invit in minunata Oltenie ...nu va grabiti sa trageti concluzii ..
                    vreau sa spun ca la tara in zona mea sant oltence foarte frumoase inca .!!!
                    anul acesta vreau sa merg in Ger sa-mi cumpar masina MB.

                    iata cateva versuri care vor trezi multe comentarii...??? nu-mi apartin ..

                    acolo este tara mea,
                    si neamul meu cel romanesc,
                    acolo eu sa mor as vrea ,
                    ...acolo vreau eu sa traiesc..

                    please don't hit me so mach ...!!!
                    steen

                    Comment


                    • #11
                      Am fost doar in fosta Yugo, Ungaria, Austria si atat, deocamdata.
                      Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                      Comment


                      • #12
                        Trei mari si late, doua pe linga casa, si alta mai departe nitzel, la greci adica... De foarte multzi ani sint foarte ocupat cu propria tzara, pe care pot sa spun ca o cunosc in mare parte ca pe propriul buzunar. Asta le si spun tuturor celor care ma cunosc, inainte sa te duci la dracu cu cartzi, viziteaza-tzi tzara, ca ai ce...

                        Ocazii sa vizitez alte tzari am avut nenumarate, la fel si oportunitatzi de decolare definitiva. Am refuzat. Probabil ca sint prea timpit...

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by doktor4carz View Post
                          ... De foarte multzi ani sint foarte ocupat cu propria tzara, ...
                          Ahaaaa,..."Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"
                          .. ________ ..
                          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                          (Oo\==/oO)
                          ..U...............U.
                          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                          Comment


                          • #14
                            Corect. Mie mi l-a ocupat. Pe forumul vechi erau o droaie de poze din locurile unde m-am dus. Mai am doi-trei ani si pot spune ca am vazut toata tzara. Integral.

                            Comment


                            • #15
                              Sa ma laud si eu :P
                              Ungaria,Serbia,Bulgaria,Austria,Franta,Italia,Span ia,Monaco,Estonia,Finlanda,Letonia,Lituania,Malta, Polonia,Slovenia,Slovacia,Turcia,Germania,Cehia,Sa n Marino si cam atat.
                              As vrea sa merg in America{Orlando-Disneyland,Detroit,Las Vegas},Canada si Rusia{Moscova}.
                              Last edited by mircea600sel; 10-14-2010, 21:33 PM.
                              W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                              E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                              YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                              GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                              Asphalt F*ck*r

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF