Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Adevarul despre lumea in care traim...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adidc View Post
    Ti-as raspunde eu si avand in vedere vechimea ta pe forum, poate sti si de ce indraznesc sa intervin.
    Majoritatea clerului o duce binisor pentru ca se folosesc de credulitatea oamenilor. Totusi cam acelasi lucru il fac si demnitarii de stat si toti vor fi judecati dupa cum merita. In orice confesiune crestina, sunt oameni credinciosi care, si o spun din convingere, Il vor vedea pe Dumnezeu.
    Credinta nu MAI are tare mult de-a face cu Religia. As merge pana acolo incat sa spun ca Religia e in mare politica, credinta e raportarea individului la Dumnezeu.
    Sunt interesante multe din clipurile prezentate.
    Oamenii sunt in general scarbiti de conspiratii si de manipulari dar culmea asta nu ii duce cu gandul la Apocalipsa sau Dumnezeu ci ii indeparteaza. Asta mi se pare interesant...si trist.
    Subscriu la cele spuse de tine ...
    Vad ca sunt si pe acest forum oameni care au astfel de preocupari.
    Credeam ca nu exista asemenea oameni pe clubmercedes.ro.
    Numai bine.

    Referitor la spusele colegului "prudom" perfect de acord si eu de mult am luat aceasta atitudine.
    Last edited by MARIUS B; 12-10-2009, 22:07 PM.
    Mercedes-ul e o stare de spirit!

    Comment


    • Originally posted by DMIHNEA View Post
      Da,o reinstalare a sistemului operativ e indicata.....numai ca o revolutie nu mai ajuta,deoarece ati vrut in CE,adica joc de echipa..............,altfel spus ar trebui o revolutie europeana,adica imposibil....De emigrat nu recomand,ca nu ai unde sa te duci....X mariusb-cum motivezi ca sustinatorii credintei ce sustii sunt putrezi de bogati,adica papa si staff-ul sau?
      "deoarece ati vrut in CE"
      Nu stiu de cat timp esti plecat din tara domnu' Mihnea dar vreau sa-ti spun ca pe mine nu m-o intrebat nimeni daca vreau "ue" sau "ce" ca nu merita majuscula.
      Stii dumneata sa fi fost organizat vreun referendum pe tema asta ?
      Chiar as vrea sa-l vad io pe unu' care organizeaza referendum si intreba "mai doriti sa fiti in ue ? Doriti sa iesim ? etc.
      Asa ca nu ne pune pe toti in aceeasi oala ca si cum am fi de acord toti cu globalizarea, modernismul, ecumenismul si alte fenomene anormale si artificial supraestimate.

      Referitor la intrebarea ta a raspuns la obiect colegul "adidc" cu a carui opinie sunt perfect de acord asa ca nu mai repet si io.
      Last edited by MARIUS B; 12-10-2009, 22:19 PM.
      Mercedes-ul e o stare de spirit!

      Comment


      • Originally posted by MARIUS B View Post
        Credeam ca nu exista asemenea oameni pe clubmercedes.ro.
        Ba sintem credinciosi mai multi, insa din pacate in zilele ce le traim...

        Originally posted by adidc View Post
        Credinta nu MAI are tare mult de-a face cu Religia.
        Last edited by VLADD; 12-10-2009, 22:25 PM.

        Comment


        • Zilele pe care le traim...sunt destul de blande cu "credintele". Cu alte cuvinte pe moment nu ne intreaba nimeni daca ne inchinam la allah, sau la Dumnezeu via Isus, sau la Dumnezeu via Fecioara Maria (cine stie, intelege).
          In ce priveste depravarea, cea din zilele noastre nu depaseste cu mult ce se intampla in vechime. Ce este a mai fost. Uni-s si dati exemplu de rautate in Bibilie (Sodoma si Gomora). Diferenta e ca in zilele noastre, media face impactul mai puternic.

          Cu toate astea Dumnezeu e acelasi. Si se poate gasi si cunoaste la fel ca intotdeauna. Treaba e simpla, oamenilor insa le plac lucrurile intortocheata si complicate, care nu duc nicaieri.
          Cand iti cumperi un telefon nou, primesti un manual de utilizare; iti iei telefonul si manualul te pui pe buda si butonezi in timp ce citesti. Cand iti iei noul S-klass (ca sa nu fie fara mercedes) primesti un manual mai mare decat Istoria Romanilor.
          Totusi cand vine vorba de Dumnezeu "manualul" e neglijat ca deh...e scris de oameni.
          Ce spun? Cred ca e clar. Pe Dumnezeu il cunosti prin Biblie.
          E220 cdi W210, 2001

          E320 W210, 1997
          C180 W202, 1994
          W123 200D, 1978 cu inima de W124


          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

          Comment


          • driving sideways is better

            Comment


            • Dupa vizionarea acestui film nu pot decat sa-l citez pe Vali Sterian D-zeu sal odihneasca.
              "Doamne, Vino Doamne ... sa vezi ce-a mai ramas din oameni".

              Crestinii ortodocsi stiu ca aceste lucruri si nu numai, apropie chiar grabesc a doua venire a Domnului Hristos pe pamant sa judece vii si mortii.
              Mercedes-ul e o stare de spirit!

              Comment


              • Foarte bun filmul, multumim petrut .

                Comment


                • Tocmai am terminat de vizionat partea a doua a filmului ZEITGEIST si mi-am dat seama ca am ajuns si noi sa ne indatoram la FMI.Concluzia:suntem pierduti.Nici copiii nostrii nu o sa o duca bine in tara asta.Mare pacat.
                  Mercedes W202 C180 Sport
                  Mercedes W245 B180 cdi

                  Comment


                  • Iti multumim ptr postarea acestui film......incredibil...

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • Originally posted by George_b View Post
                      Tocmai am terminat de vizionat partea a doua a filmului ZEITGEIST si mi-am dat seama ca am ajuns si noi sa ne indatoram la FMI.Concluzia:suntem pierduti.Nici copiii nostrii nu o sa o duca bine in tara asta.Mare pacat.

                      Vezi ca exista si partea a treia. Zeitgeist 3 - Don't Mind the Men Behind the Curtain

                      Desi la inceput te cam incurca, dupa jumatatea filmului nu o sa-ti vina sa crezi cum iti deschide ochii. :|



                      Pe site-ul de mai sus sunt si alte documentare. Care mai de care mai adevarat.
                      Last edited by PaRaDoX; 12-15-2009, 17:28 PM.
                      http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                      Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                      Comment


                      • Originally posted by PaRaDoX View Post
                        Vezi ca exista si partea a treia. Zeitgeist 3 - Don't Mind the Men Behind the Curtain

                        Desi la inceput te cam incurca, dupa jumatatea filmului nu o sa-ti vina sa crezi cum iti deschide ochii. :|



                        Pe site-ul de mai sus sunt si alte documentare. Care mai de care mai adevarat.
                        E tare site-ul doar ca linkul e partea a treia de la ZEITGEIST I.Inca nu a aparut ZEITGEIST III.La prima pagina a thread-ului e filmul complet postat de colegul vladruse.
                        Mercedes W202 C180 Sport
                        Mercedes W245 B180 cdi

                        Comment


                        • Da. Ai dreptate. Treaba e ca eu am vazut filmul asta ZEITGEIST: ACTIVIST ORIENTATION si credeam ca e Filmul cu numarul 3 din serie cand de fapt e doar o parte din miscare sau ceva gen. Link mai jos. Se reiau anumite subiecte, si le explica mai bine plus niste lucruri noi. Ala de sus e pus la graba. SRRY

                          http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                          Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                          Comment


                          • Stimati membrii, vad ca majoritatea sinteti niste indivizi dominati de mentalitatea contemplativa ortodoxa, haideti sa imprumutam ceva din pragmatismul protestantilor.
                            Ma adresez, in special, celor care au studii in drept - pot da mai usor o mina de ajutor - studiati, va rog, prin comparatie, tratatul de la Lisabona cu legislatia romaneasca, am impresia ca sint destul de multe legi europene care doboara legile romanesti.
                            Sa incercam sa le folosim in avantajul nostru. Daca ne punem toti creierele la contributie, sigur gasim ceva.
                            Tocmai am vorbit cu un cetatean american si mi-a explicat ca, in USA, legile federale doboara, in multe cazuri, legile statale.
                            De la 1 decembrie, UE este un stat federal, bineinteles incomplet si neunitar d.p.d.v. legislativ.
                            Imposibil sa nu gasim niste subterfugii.
                            Ce ziceti, se baga cineva?
                            Cred ca de aici trebuie sa plece descoperirea adevarului lumii care traim.

                            Comment


                            • Originally posted by adidc View Post
                              Cu alte cuvinte pe moment nu ne intreaba nimeni daca ne inchinam la allah, sau la Dumnezeu via Isus, sau la Dumnezeu via Fecioara Maria (cine stie, intelege).
                              Asa cum ai scris cu litera mare umnezeu, Isus, Maria...puteai sa scrii si ALLAH tot cu litera mare.

                              Revenind la topic, un film ce merita vazut: http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

                              Comment


                              • Un documentar care analizeaza evenimentele ce se vor petrece pe data de 21 decembrie 2012, atat din perspectiva stiintifica, cat si spirituala. Si totusi se va petrece ceva pe aceasta data? Conform credintelor mayase, da, pentru ca atunci se va sfarsi un lung ciclu de timp, ce dureaza 5.125 de ani, pentru a face loc altui ciclu. Pentru stravechea civilizatie mayasa aceasta miscare ciclica a timpului este ca o lege, diferentiindu-se astfel de viziunea liniara a timpului care este prezenta in lumea occidentala si stiintifica. Foarte multi au inteles ca pe 21 decembrie 2012, atunci cand Soarele se va alinia perfect cu centrul galaxiei Calea Lactee, va avea loc pur si simplu sfarsitul lumii.

                                http://raduungureanu.blogspot.com/20...cience-or.html documentarul mi-a facut pilea de gaina.

                                Cu respect dany

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF