Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Chatroom.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jos di tat, stanga paginii.
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • I-auziti colegii... Poate se mai schimba cate ceva...Astia zic aici ca or sa scada pentru motoare peste 2600 cmc....O fi adevarat?

      Ştiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ştiri externe si interne în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport.
      Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

      Comment


      • Da, poate în mai rău să se schimbe. Impozitarea persoanelor fizice cu 1.5 - 2% din valoarea clădirilor e demență curată și clar un act de genocid împotriva propriului popor, ce merită tratat după modelul Ucrainean...

        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

        Comment


        • Buna ziua.
          In proiect e vorba de scaderea taxei la auto cu capacitatea intre 2001 si 2600 cm3 de la 72 ron la 60 ron pentru fiecare 200 cm3.
          Daca se va finaliza, atunci ma voi bucura ca am contribuit si eu la scaderea taxei, daca nu am constiinta impacata ca macar am incercat.
          Daca se micsoreaza, va voi povesti ce am facut.
          Stima.

          Comment


          • In proiect e vorba de mai multe dileli, cea mai grava se refera la impozitul pe proprietatea imobiliara. Cresterea de la 0.1% la 2%, pentru proprietatile ce nu sunt resedinta, mi se pare complet aberanta. Spre exemplu, daca-ti moare vre-o ruda si mostenesti un apartament de 2 camere prin Berceni, evaluat la 40.000Euro, vei plati impozit 800Euro/an. Daca prin efortul tau, prin credite la banca, ai cumparat deja acel apartament, pe care l-ai inchiriat, platind la stat impozitul de 16% pe chirii, acelasi lucru se va intampla, vei avea de platit statului cei 800Euro/an impozit.
            Legat de impozitul auto, scaderea acestuia cu 20%, pentru categoria 2001 - 2600cmc, poate fi pusa in balanta cu majorarea lui cu 250% pentru motoarele <1600cmc, unde, de fapt, se incadreaza majoritatea?
            Pai a ajuns codul asta fiscal principala sursa de a acoperi gaurile negre, prin impovararea populatiei remunerate cu 200Euro/luna, la nivel de salariu mediu pe economie?

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • Buna seara din nou.
              Ca sa clarific lucrurile, am sa va spun in continuare ca am facut de ceva vreme petitii la Ministerul de Finante, inclusiv Ministrului (vechi sau actual), cei drept numai pe partea de impozit legat de autoturisme.
              In expunerea mea catre ei am adus argumente clare care nu incep sa le insir aici, dar la final, concluzia fiind ca daca se scade impozitul la autoturismele proprietate personala cu capacitate mai mare de 2000 cm3 cu o suma rezonabila, se aduna mai multi bani la bugetul de stat.
              In urma discutiilor am primit de la ei un raspuns precum ca la viitoarea schimbare a codului fiscal se va avea in vedere si propunerea mea, fiind una destul de rezonabila.
              Acum, daca vor studia expunerea mea sau nu, tine de ei, eu doar le-am dat argumente solide.
              Daca vor mari alte taxe si vor scadea numai la o anumita categorie, vor avea un esec din start.
              Bugetul de stat nu creste cu mariri de taxe....asta e o aberatie.
              Pana cand nu vor invata asta nu vor progresa.
              Cu stima Dan Popa.

              Comment


              • Vamos , ARGENTINA ! .

                Comment


                • Pentru ce a primit A.I.Cuza , sabia prieteniei ? .

                  Astazi 24 Ianuarie , romanii sarbatoresc "Unirea cea Mica" ! .

                  Stiati ca :

                  La Muzeul National de la Cotroceni se afla sabia de parada a Domnitorului Unirii A.I.Cuza ? . Sabia poarta pe lama inscriptia "Amicus Certus In Re Incerta" si a fost daruita lui Cuza de catre Principele Sarb , Mihail Obrenovici .

                  La sfarsitul anului 1862 , pe teritoriul tarii noastre trecea un convoi de 500 de care cu arme si munitii venite din Rusia , cu destinatia Serbia . Trecerea convoiului a ridicat numeroase probleme diplomatice . Consulii englez si austriac au protestat ( sic ) , ministrul turc de externe a ordonat reprezentantului portii la comisia europeana a Dunarii sa ceara Domnului Roman sechestrarea convoiului ; 40 000 de pusti , 10 000 de carabine , 30 000 de pistoale , etc .

                  Pe Cuza la durut in shpitz de protestul lor , convoiul trecand Dunarea sub protectia armate romane , armata care avea ordin de la Domn sa apere . la baioneta si cu artileria , trecerea carelor la sarbi ( care concentrasera si ei 8-10 000 de soldati in zona ) .

                  Turcii aveau la Vidin 5 000 de soldati , dar n-au miscat in front .

                  Drept multumire , Principele Sarb a daruit Romaniei 24 de tunuri si Sabia Prieteniei , Domnului Roman .

                  O, Tempora ! . Ce diferenta intre ieri si azi .

                  Comment


                  • Votati oameni buni, ca innebunesc cand vad ca e pe cale sa piarda CLS-ul in fata Volkswagen-ului acela deghizat!

                    Comment


                    • Cele mai fiabile masini sh .

                      Cat de credibile sunt aceste sondaje ? .

                      Comment


                      • Au revenit &quot;baietii&quot; din vacanta ? .

                        Buna ziua ! .
                        Sambata , doi batrani de peste 80 de ani , unchi si matusa , au primit un apel pe telefonul fix de la o voce feminina , plangand in hohote , care ii anunta ca baiatul lor ( fara a pronunta un nume ) a facut un accident cu masina pe trecerea de pietoni si trebuie sa se prezinte urgent cineva cu 5 000 roni in zona spitalului de urgenta Floreasca .

                        Ambii batrani au intrat in panica , au stat la discutii cu respectiva voce , au pronuntat nume proprii , s.m.d.p . Tranzactia nu s-a finalizat dar batranul a facut un preinfarct si acum este in spital .

                        Instruiti-va familiile , mai ales persoanele cu varsta inaintata , predispuse mai usor la probleme grave de sanatate .

                        Stima ! .

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF