Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Colegul 200CE_Marius s-a dus dintre noi

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiar daca nu a avut onoarea sa il cunosc personal pe domnul Marius, Sa-i fie tarana usoara si familiei, sincere condoleante. RIP

    Comment


    • Condoleante, pacat, mare pacat!
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • Dumnezeu sa il odihneasca , imi pare rau sa citesc asa ceva

        Comment


        • Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

          Comment


          • Dumnezeu sa-l ierte ,pacat de tineretea lui si de familia indurerata

            Comment


            • Dumnezeu sa-l odihneasca.
              Attached Files
              Stefan

              Comment


              • Condoleante familiei.
                R.I.P Marius.
                Mercedes-Benz C180 Classic - 90KW

                Comment


                • Ce poti spune in aceasta situatie..cuvintele refuza sa se astearna, sensul se pierde, ansamblul s-a mai intunecat odata cu disparitia stelutei numite Marius.
                  Mare pacat, Dumnezeu sa-l odihneasca si sincere condoleante familiei.

                  Comment


                  • Dumnezeu sa-l ierte. Sincere condoleante familiei si prietenilor apropiati.

                    Comment


                    • Sa ii fie tarana usoara scumpului nostru coleg,condoleante familiei si consolare cu gandul ca e intr-o lume mai buna....

                      Comment


                      • Intru de câteva ori pe zi pe forum, şi de fiecare dată merg în acest loc destinat lui Marius pentru a vedea cine a mai transmis familiei îndoliate cele de cuviinţă. Nu pot să cred că moartea ne răpeşte, fără a ne întreba pe niciunul dacă suntem de acord, pe cei mai pasionaţi dintre noi. În luna noiembrie, Marius m-a întrebat de ce îmi vând Mercedes-ul. Luat cu treabă, şi fără a bănui ce se va întâmpla, am neglijat mesajul lui amânând răspunsul la o dată ce se pare că nu va mai veni niciodată. Iartă-mă Mariuse, în vâltoarea vieţii am neglijat să-ţi scriu măcar câteva rânduri despre motivele mele de a vinde ceea ce credeam a fi "dragostea vieţii mele". Aşa cum spuneam mai sus, sunt alături de familia lui Marius în încercarea grea prin care trece, aş vrea să fiu de folos cumva, dar totul se reduce acum la cuvinte. Nu trebuie să căutăm motive, sau explicaţii la faptul că Dumnezeu aşa a hotărât pentru Marius, cred că ar trebui să fim mai buni, mai înţelegători, mai împăciuitori cu cei ce ne greşesc, mai bucuroşi că suntem ceea ce suntem: posesori de ceea ce alţii doar visează să aibă - MERCEDES.
                        Mariuse, vom cinsti aşa cum ne pricepem memoria ta, pasiunea ta pentru "steluţă", şi mai ales nu te vom uita niciodată.

                        Comment


                        • Uitati-va ce a scris la locatia de la semnatura . Se poate spune ca a avut o premonitie ? .
                          Regret sincer ca nu am avut ocazia sa-l cunosc , sau sa vorbesc cu el , macar on line .
                          Odihneste-te in pace , Marius ! .

                          Comment


                          • Nu am cunoscut pe nimeni de pe acest forum,dar la auzul vesti ca o persoana atat de tanara si apreciata de multi dintre noi s-a stins , este ca si cum s-ar stinge focul in soba iarna la minus 30 de grade.Imi pare rau pt el dar in acelasi timp ma bucur ca poate acolo are tot ce isi doreste si nu a putut avea in viata reala.Din asta putem invata ceva si anume sa fim pregatiti ca in orice moment poate veni randul oricaruia dintre noi.Deci in concluzie trebuie sa ne traim viata la maxim .Inca o data regret enorm de mult plecarea lui Marius dintre noi si tot odata transmit familiei sincerele mele condoleante.

                            Dumnezeu sa te ierte , Marius !

                            Comment


                            • Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ...
                              Attached Files

                              Comment


                              • Prin intermediul acestui forum doresc sa imi prezint si eu regretele pentru disparitia mult prea devreme a lui MARIUS SIGHETI.Doresc sa mentionez ca l-am cunoscut personal pe Marius fiind elevul meu la scoala moto pentru obtinerea permisului de conducere categoria A. Era un om deosebit, era un om foarte calculat in tot ceea ce facea si mereu te incinta cu prezenta lui si cu spiritul lui vesel. Avea aceasta mare pasiune si cu masinile MERCEDES si cu motocicletele. Ma bucur nespus de mult ca am putut sa ii implinesc un vis mare al lui adica sa il scolarizez in vederea obtinerii permisului categ A si sa se plimbe cu MERCEDES G KLASSE pe care il detin in prezent si era visul lui. Am fost linga el cind familia l-au ridicat de la morga si am depus linga el o cagula de motociclist, sa fie linga el in drumul lung pe care il are de parcurs spre o lume mai buna. Condoleante familiei si pacat ca a plecat de linga noi. Dzeu sa il odihneasca in pace.
                                Last edited by Mertzanu; 12-05-2010, 19:51 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF