Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cele mai frumoase ( spectaculoase ) drumuri pe care le-ati facut cu masina

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asa cum am spus si in postul de deschidere, drumurile sunt in stare buna/foarte buna, cu observatia ca drumurile judetene sunt de o banda si-un pic)
    Moneda nationala acolo este euro, rovigneta se plateste la intrare 10 euro, pretul benzinei in jur de un euro si-un pic, depinde de la pompa la pompa.
    Un material cu si despre Muntenegru cu mai multe repere aici.
    Aici aveti o harta cu marea majoritate a atractiilor din Muntenegru:

    Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
    https://w124-coupe.com

    Comment


    • #17
      Acum ca, @dan500se "m-a zgandarit") vis a vis de drumurile din Romania, iata in opinia mea cele mai frumoase drumuri pe care am mers eu aici :

      1. Transfagarasanul, foarte frumos, dar prost in sectorul argesean.
      2. Transalpina ( dar nu pentru masinile noastre ca le facem bucati )
      3. Cheile Bicazului ( de fapt zona toata dinspre Izvorul Muresului spre Cheile Bicazului )
      4. Cheile Cernei ( e frumos sa mergi dinspre Baile Herculane - spre Targu Jiu, via Baia de Arama sau invers )
      5. Clisura Dunarii
      6. Segmentul de drum dinspre Cernavoda spre Rasova si Ion Corvin ( alternativa la drumurile spre mare - deja arhipline in sezonul cald )
      7. Pasul Rucar - Bran, in opinia mea chiar poti sa zici ca e rupt ca si peisaj cu aproape orice zona din Austria ( pacat ca drumul nu e ca acolo )
      8. Vatra Dornei - Borsa - Sighetu Marmatiei
      9. Alba Iulia - Zlatna - Campeni - Turda
      10. Buzau - Nehoiu - Intorsura Buzaului
      11. Toate drumurile spre bisericile fortificate din Transilvania ( zona Brasov, Sighisoara si Medias ( o s arevin cu o harta )
      12. Defileul Jiului
      13. Defileul Oltului
      14. Din segmentul Braila - Tulcea ( Macin - Tulcea )

      Revin si cu fotografii, trebuie sa le caut prin pc.
      Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
      https://w124-coupe.com

      Comment


      • #18
        Originally posted by cosfru View Post
        ...Muntenegru...
        A fost sora mea anul trecut acolo in concediu. A fost frumos.

        Originally posted by cosfru View Post
        ..."dan500se", faine foto, si ma bucur pentru tine ca ai facut calatoriile astea. La mai multe!
        Iti doresc si tie la fel, la mai multe!

        Originally posted by cosfru View Post
        Acum ca, @dan500se "m-a zgandarit") vis a vis de drumurile din Romania, iata in opinia mea cele mai frumoase drumuri pe care am mers eu aici :

        1. Transfagarasanul, foarte frumos, dar prost in sectorul argesean.
        2. Transalpina ( dar nu pentru masinile noastre ca le facem bucati )
        3. Cheile Bicazului ( de fapt zona toata dinspre Izvorul Muresului spre Cheile Bicazului )
        4. Cheile Cernei ( e frumos sa mergi dinspre Baile Herculane - spre Targu Jiu, via Baia de Arama sau invers )
        5. Clisura Dunarii
        6. Segmentul de drum dinspre Cernavoda spre Rasova si Ion Corvin ( alternativa la drumurile spre mare - deja arhipline in sezonul cald )
        7. Pasul Rucar - Bran, in opinia mea chiar poti sa zici ca e rupt ca si peisaj cu aproape orice zona din Austria ( pacat ca drumul nu e ca acolo )
        8. Vatra Dornei - Borsa - Sighetu Marmatiei
        9. Alba Iulia - Zlatna - Campeni - Turda
        10. Buzau - Nehoiu - Intorsura Buzaului
        11. Toate drumurile spre bisericile fortificate din Transilvania ( zona Brasov, Sighisoara si Medias ( o s arevin cu o harta )
        12. Defileul Jiului
        13. Defileul Oltului
        14. Din segmentul Braila - Tulcea ( Macin - Tulcea )
        Din cele postate de tine le-am facut pe nr: 1, partial 2, 4, 5, 7, 9, 12, 13 si inca cateva ce nu ai mentionat tu pe aici dar care ar intra in Top 10-le meu!


        Mai am si eu de prezentat inca cateva drumuri senzationale de prin Europa, doar ca nu am vrut sa umplu topic doar eu cu poze!
        W123 280E Blue Green Metallic

        W126 280SE Champagne Metallic
        W126 280SE Black Blue Metallic
        W126 500SE Lapis Blue Metallic
        W126 500SE Midnight Dark Blue

        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

        Comment


        • #19
          Inca cateva de la mine...Europa...dupa cum le gasesc prin albume (mentionez ca aproape toate pozele prezentate in acest topic sunt facute din masina sau cu ocazia opririlor):

          Salzburg:









          Insbruck:





          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • #20
            Romania...Drumul de la Orastie la Zlatna via Geoagiu-Balsa-Almasu Mare:











            Dupa cum se vede pe majoritate distantei asfaltul a lipsit cu desavarsire, drumul fiind pietruit cu piatra de cariera, din aceea ce se pune la calea ferata. Nu au lipsit insa peisajele superbe si bancile si stalpii vopsiti in Tricolor!


            Valea Oltului:









            Last edited by dan500se; 11-23-2010, 10:41 AM.
            W123 280E Blue Green Metallic

            W126 280SE Champagne Metallic
            W126 280SE Black Blue Metallic
            W126 500SE Lapis Blue Metallic
            W126 500SE Midnight Dark Blue

            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

            Comment


            • #21
              Retezat...Barajul Vidra:















              Attached Files
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • #22
                Originally posted by dan500se View Post
                A fost sora mea anul trecut acolo in concediu. A fost frumos.



                Iti doresc si tie la fel, la mai multe!



                Din cele postate de tine le-am facut pe nr: 1, partial 2, 4, 5, 7, 9, 12, 13 si inca cateva ce nu ai mentionat tu pe aici dar care ar intra in Top 10-le meu!


                Mai am si eu de prezentat inca cateva drumuri senzationale de prin Europa, doar ca nu am vrut sa umplu topic doar eu cu poze!
                Lasa ca te ajut si eu Din pacate la mine dureaza un picut mai mult, pentru ca marea majoritatea a fotografiilor sunt pe DVD-uri, si trebuie sa le iau la mana.
                Vis a vis de preferintele tale din Romania, de-abia astept sa le aflu si sa imi duc "steluta" pe acolo.
                Revin asap!
                Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
                https://w124-coupe.com

                Comment


                • #23
                  De ce nu iti incarci pozele intr-un album virtual? (photobucket, etc)

                  In felul acesta ai avea acces facil la ele tot timpul si oriunde te-ai afla. Plus ca merge si mai usor postarea de acolo.

                  Cateva din drumurile din top le-am prezentat mai sus dar o sa fac si un clasament "by me"!

                  Mai am si eu cateva poze ( multe) cu drumuri din tara si cateva si din strainatate...
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by cosfru View Post
                    ...
                    Vis a vis de preferintele tale din Romania, de-abia astept sa le aflu si sa imi duc "steluta" pe acolo.
                    Merita facut acest drum...Paulis-Minis-Ghioroc-Covasant-Siria prin Podgoriile Aradului la poalele cetatii Siria:
                    Attached Files
                    W123 280E Blue Green Metallic

                    W126 280SE Champagne Metallic
                    W126 280SE Black Blue Metallic
                    W126 500SE Lapis Blue Metallic
                    W126 500SE Midnight Dark Blue

                    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                    Comment


                    • #25
                      Eu mi-am propus ca in primavara asta sa fac un tur al manastirilor din nordul moldovei. Cel mai frumos ar fi sa-l fac iarna asta prin ianuarie-febriarie dar mi-e frica ca raman impotmolit peacolo si o sa fie urat. Pffff ce bine ar fi fost sa am un G pe vremea asta )

                      Edit: Mi-am dat seama ca am fost off topic pt ca e vorba despre drumuri pe care le-am facut. Drumuri spectaculoase nam prea strabatut nu prea am ce sa va povestesc si cu atat mai putin poze.
                      Last edited by Alex1; 12-12-2010, 21:44 PM.

                      Comment


                      • #26
                        Am facut si TRANSALPINA. Il trec si eu pe lista mea...Pacat ca mai trebuie cam un an pana va fi gata tot traseul!
                        W123 280E Blue Green Metallic

                        W126 280SE Champagne Metallic
                        W126 280SE Black Blue Metallic
                        W126 500SE Lapis Blue Metallic
                        W126 500SE Midnight Dark Blue

                        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                        Comment


                        • #27
                          transfagarasan si transalpina de curand...a fost supeerbb!!!!urmeaza drumurile din austria!
                          Jocuri cu masini

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF