Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce muzica va place?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Clasicul, din pacate in ziua de azi, tinde spre comercial. Adica o mare frectzie...

    Comment


    • Asa e! Televiziunile din ziua de azi au uitat de muzica buna.E bine ca mai sunt printre noi melomani adevarati.Auditie placuta...cand ai timp!

      Comment


      • Originally posted by giorgio View Post
        Toata admiratia pentru DOK !!!
        Interesanta schimbare de atitudine.Ce face ban-ul asta din om....Bravo domle,tara are nevoie de cati mai multi ca dumneata.
        MÃREAȚA COBRA

        Comment


        • Si cind va banez, tot un lord ramin...off-topic... sa ne reintoarcem la muzici.

          Comment


          • Apreciez oamenii carora le plac muzica clasica.Si eu am facut Scoala de muzica-vioara-tatal meu a fost pe lingga medic si profesor de vioara.Ascult cu pacere Bach,Beethoven,Mozart.E muzica care ma relaxeaza dupa o zi de cabinet.Inca o data admiratie dl.DOK pentru gusturile muzicale.

            Comment


            • Cu exceptzia lui Mozart, unde temele repetitive mi se par nitzel agasante, deh... chestie de gust, restul e cusher. La Mozart nu prea gust opera, creatzia simfonica e pe gustul meu. De exermplu, din "Nunta lui Figaro" nu gasesc interesanta decit uvertura, si atit. In schimb, "Flautul fermecat" mi se pare genial, pe cit nu pot suporta muzica din "Cosi fan tutte"... La simfonica, se schimba calimera... O prezentza aparte in muzica simfonica, dupa mine inimitabil si de nedepashit inca vreo 2 mii de ani de acu incolo.

              Beethoven e cel mai apropiat de gustul meu, pentru impulsivitatea in linia melodica. Bach e Bach...calm si relaxant oricind... ca si Chopin.

              Pentru unii, deja sint limbi straine...
              Last edited by doktor4carz; 08-18-2008, 16:14 PM.

              Comment


              • Oamenii care asculta muzica clasica sunt ori inteligenti si culti, ori sociopati si psihopati.
                Dok?

                Comment


                • Originally posted by DMIHNEA
                  by the way...CLASSYME tu esti femeie sau barbat?Putini barbati(si nu numai) au asemenea sensibilitati....
                  putini.... plus inca unul

                  Comment


                  • Ca la Radio Erevan... raspunsul e "Da"...

                    Sint de toate, dragul meu... N-ai bagat de seama pina acu ? Nescafe-ul e 3 in 1, eu sint 4 in 1... Se mai spune si altfel... sparge lemne, bate cuie, si mai era ceva cu curu si cu felatzia... daca nu ma inshel.

                    Sa revenim la muzica... Deja am zis de doua ori pe ziua de azi vorbulitza asta...

                    Comment


                    • Cui ii place Bach e un om deosebit! Bach este unic,muzica lui te invaluie in mister si placere divina. Cand ai ocazia,DOK,sitreci prin Lugoj poate ma onorezi cu vizita si a asculta un Bach linistitor.Toate cele bune!

                      Comment


                      • Originally posted by shadow View Post
                        Oamenii care asculta muzica clasica sunt ori inteligenti si culti, ori sociopati si psihopati.
                        Dok?
                        De unde ash trage concluzia, printr-un mic antagonism de ordin sofistic elementar, sau altfel spus printr-un silogism aproape corect, ca cei care nu asculta muzica clasica sint sau cretinozauri si incultzi, sau antisociali si zdraveni la cap. Corect ? Deci, deducem ca un tip antisocial, care respinge definitiv, total, radical si ireversibil orice tentativa de apropiere a oamenilor, ar fi perfect sanatos la memorie... Dezamagitor, nu ? Deci sintem cam multzi nebuni pe Terra... Si stau si ma intreb, ca un bou, chiar asha de multzi sa fie cu stari de conflict grav de personalitate cei care, ca si mine de altfel, umplem din cind in cind sala de spectacol la Opera din Bucureshti sau la Sala Radio si Ateneul Roman ? La auzul acestei maniere de a pune problema, deja ma intreb in barba mea de Radu Berceanu (sic !), citzi or avea personalitate dedublata... parca ii si vad umblind prin casa in chilotzi de tabla, d-aia tetra, gen de baba...


                        Deja ma simt un caz grav... Unde mai pui ca mai si cint cind ma apuca... Urit... imi e jena deja mie de mine... deja ma simt sociopat si psihopat, bomboana de pe coliva e ca incep a deveni si nitzel recamier, ca doar si ala tot ceva cu pat e, nu-i asha ? ca doar unu inteligent si cult nu ar fi putut scoate pe creieri toata polologhia asta de pina acu... deci ma si dedublez. Ce frumoasa e muzica...

                        Comment


                        • Dap... Pina imi primesc raspunsul, care nu va veni niciodata, mai avem ceva...



                          Pentru cine ar fi trebuit sa intzeleaga ceva si nu a intzeles... Sau a inceput sa intzeleaga prea tirziu. Se poate spune ca e cu dedicatzie...

                          Comment


                          • A canta cand sufletul ti-o cere nu e o rusine!Din contra asta reflecta stare de spirit,demonstreaza sensibilitatea persoanei respective.Din pacate treburile cotidiene,agitatia caracteristica zilei de azi ne face sa uitam ce-i un concert,ce e o opera.Daca nu suntem atenti devenim niste roboti insensibili programati sa facem acelasi lucru in fiecare zi.Doar noi avem puterea de a iesi din aceasta lume trepidanta si a rataci cat mai des pe taramul de vis al MUZICI.

                            Comment


                            • Maria Callas, intr-o inregistrare tirzie, cu toata oboseala clar sesizabila a vocii, tot ishi pastreaza lejeritatea in interpretare... Fenomene ce apar o data pe mileniu...



                              Si o mostra de perfectziune, din perioada de glorie...



                              Last edited by doktor4carz; 08-26-2008, 10:44 AM.

                              Comment


                              • De-a dreptul fenomenal!!!Ce poate fi mai frumos,mai linistitor in viata asta trepidanta decat o muzica clasica.Artisti inegalabili!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF