Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Limuzine pe 2 roti Bicicleta

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Comoditatea, lipsa de informatie, mai rar oameni potenti/dispusi sa plateasca cu banii jos, etc.
    Pot sa-ti mai spun ca stiu pe cineva care are cateva Vito cumparate SH din Germania, dupa care a mai cumparat cateva Vito noi de aici din reprezentanta. Cu astea de aici e tot la reparat, cu alea cumparate SH din Germania no problem.
    Last edited by orca; 01-12-2008, 22:31 PM.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

    Comment


    • #17
      Se pot vira bani in orice cont din orice banca din lume si iti poti lua o masina chiar si de la Stuttgart totul e sa ai bani sau sa-ti poti permite o rata la un Mertan.
      E adevarat ca omul este comod si prost informat uneori dar este doar vina lui.
      La cate metode de informare sunt in ziua de azi ar trebui ca toti oamenii cu un minim de studii medii sa poata sa se informeze si sa se educe in privinta cumparaturilor.
      Nu mai putin adevarat este ca cei "destepti" nu vor ca oamenii sa aleaga in cunostiinta de cauza.
      Asta este doar iluzia care incearca sa o sugereze.
      Mercedes-ul e o stare de spirit!

      Comment


      • #18
        bike mercedes benz de vanzare!

        salut fanii mercedes!un amic poseda un bike mercedes benz si doreste sa il vanda.detalii tehnice:
        -mercedes benz-26,cadru aluminiu,transmisie pe curea;
        -shimano nexus inter 7(7 viteze in butucul spate);
        -manete si schimbator viteze shimano nexus;
        -sa selle italia;
        -cauciucuri vittoria roadster 26x1,50;
        -pedalier thur forged;
        -dinam union (pe cauciucul spate);
        -far lumotec halogen,stop 4D lite plus standlight;
        bike-ul este in stare impecabila,nu are probleme,uzura.pentru alte informatii 0743138206 sau pe mess la id-ul:dumitru_nichifor

        By niki4_67 at 2008-10-09

        By niki4_67 at 2008-10-09

        By niki4_67, shot with u700,S700 at 2008-10-09

        By niki4_67, shot with u700,S700 at 2008-10-09

        Comment


        • #19
          Daca nu m-am ramolit e din primele generatzii....cit costa agregatu?

          Comment


          • #20
            pret!

            imi cer scuze dar nu am pus informatia cea mai importanta(cred eu)in anunt si anume,pretul!
            asa cum am spus,bike-ul nu imi apartine,posesorul m-a rugat sa il ajut la vanzare.eu consider ca pentru faptul ca poarta steaua in trei colturi pe frunte ,merita un pret corect,acesta ar fi dupa mine 500 E.numai bine !

            Comment


            • #21
              O fi corect pentru cine vinde,io pe una sh dau cel mult 200...ma retrag,nu e ptr mine...vroiam ptr nefasta,sa invetze sa mearga direct pe din cele bune....

              Comment


              • #22
                Si mie mi se pare mult, pai la 500 am gasit o masina cu care cochetez, totusi, e o bicicleta!!!
                W110-2.0 D 1966
                W115-2.0 D 1971
                W123-2.4 D 1982

                Comment


                • #23
                  Are cineva in posesie o astfel de bicicleta ?
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Vad ca inca se mai posteaza pe aici. Pun si eu cateva poze cu biciclete printre care primele doua sunt aranjate de catre japonezi.
                    Attached Files
                    Ford- 1937 (nerestaurat)
                    Chrysler Plymouth- 1936 (nerestaurat)
                    Chrysler Plymouth- 1939 (nerestaurat)
                    W126 - '87, 500SEL
                    W126 - '88, 300SEL
                    Simson 425 s - '57

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF