Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

CLS 63 AMG l

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    superba masina ,e super frumoasa sa o conduci sanatos si sa te bucuri din plin de ea

    Comment


    • #17
      - Fara nicio problema 3D_w202, nu stiu exact cand ajung pe la mare dar fara nicio problema ne putem vedea (daca faceti parte din baietii de la "lac" pot trece pe acolo :P)
      - Multumesc frumos PapyVick, negrul este un fel de traditie la noi in "familie"...
      - De asemenea multumesc CaponEklasse, sper sa n'am probleme in urmatorii ani, caci nu vreau sa o dau prea curand ...
      Astept intrebari si indata ce fac alte poze, le voi uploada ...

      Comment


      • #18
        Sa o stapanesti sanatos, intr-adevar multi exagereaza cu costurile de intretinere cand vine vorba de AMG-uri, in realitate costa cam cu 20% mai mult revizia ca la un Mercedes normal, iar acea diferenta vine de la costurile de ulei, motor mare = mai multi litrii.

        Ca sfat : Pune-i pachetul AMG Carbon, o sa arate foarte bine in combinatie cu negru.
        C 200 CDI
        ML 63 AMG
        S 55 AMG Long
        SL 55 AMG
        Yamaha R1
        Yamaha R6

        Comment


        • #19
          E limitata bestia...? Cat despre venirea ta in constanta lasa si tu id de mess sau nr de tel sa tinem legatura... da pana atunci sa mergi cu ea multi km fara probleme.

          Cu respect, 3D

          Comment


          • #20
            Super masina. PUNCT
            Mercedes Benz C Klass / E Klass

            Comment


            • #21
              Nu cred sa existe ceva mai frumos, deocamdata nu s-a desenat nimic care sa intreaca CLS-ul, despre motorizare ce sa zic...de avion...
              Este unul la fel si la Sibiu, tot 6300 AMG si tot negru, sunt amic cu proprietarul, zice c-a mers cu 300, i-o fi anulat vreun cip limitator...Mi-ar place sa incerc senzatia...
              Sa te bucuri de el...fericitule

              Comment


              • #22
                Originally posted by stevar catalin View Post
                Nu cred sa existe ceva mai frumos, deocamdata nu s-a desenat nimic care sa intreaca CLS-ul, despre motorizare ce sa zic...de avion...
                Este unul la fel si la Sibiu, tot 6300 AMG si tot negru, sunt amic cu proprietarul, zice c-a mers cu 300, i-o fi anulat vreun cip limitator...Mi-ar place sa incerc senzatia...
                Sa te bucuri de el...fericitule
                Pacat ca l-a avut lovit,din cauza vitezei,dar este superb intr-adevar,a trecut de la X5 la CLS,deci steaua e stea.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by ninozo View Post
                  Multumesc frumos benzforever...Ai dreptate in privinta acceleratiei 0-260, ea fiind undeva la 20-21 sec (manual) si in "sport mode" undeva la 24 sec...cat despre alegerea facuta, prima oara am dorit un SLK 55 Amg, dar m'am gandit ca ar arata putin ciudat tinand cont ca am 1.90 plus ca am si prieteni pe care nu'i pot lasa pe jos cand iesim in oras :P ... Astept sa vina vara sa facem un meeting, sunt nou in club si tare mi'as dori sa cunosc "veteranii clublui" :P
                  Salut, ce pot spune decat No comment.
                  Masina este dementiala, nu pot scrie cea ce ar trebui scris despre acest model pentru ca pur si simplu nu am cuvinte.
                  Noi Duminica ne intalnim la Agronomie langa The Player in fata strandului Tineretului, te asteptam la o cafea si sa ne admiram masinile (sa iti admiram bestia).
                  Ti-am lasat si link-ul topicului cu intalniri in Bucuresti si poate ne vedem Duminica la o cafea.
                  Last edited by no problem; 02-19-2010, 18:26 PM.
                  E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                  Comment


                  • #24
                    Frumoasa masina, din punctul meu de vedere este cea mai frumoasa masina din lume, asta e visul meu.Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!
                    Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                    Comment


                    • #25
                      @PapyVicK daca era alba nu mai era asa impunatoare.Fiind un monstru de masina cel mai bine arata in negru.
                      Albul dupa parerea mea face ca masina sa arate mai "cuminte" decat este ea.Si plus de asta negrul se va purta tot timpul (fiind si o culoare prezidentiala).
                      Dupa parerea mea,asta este cel mai frumos design de la Mercedes-Benz din ultimii ani.
                      Din orice unghi m-asi uita,arata perfect...dream car,ce sa mai...

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by no problem View Post
                        Salut, ce pot spune decat No comment.
                        Masina este dementiala, nu pot scrie cea ce ar trebui scris despre acest model pentru ca pur si simplu nu am cuvinte.
                        Noi Duminica ne intalnim la Agronomie langa The Player in fata strandului Tineretului, te asteptam la o cafea si sa ne admiram masinile (sa iti admiram bestia).
                        Ti-am lasat si link-ul topicului cu intalniri in Bucuresti si poate ne vedem Duminica la o cafea.
                        http://www.clubmercedes.ro/intalniri...10-t11571.html
                        Scuze no_problem, dar nu am putut ajunge la intalnire...sunt sportiv si in majoritatea week-endurilor am meciuri...dar daca mai sunt intalniri as fi fericit sa ma alatur...multumesc pentru invitatie

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by ninozo View Post
                          Scuze no_problem, dar nu am putut ajunge la intalnire...sunt sportiv si in majoritatea week-endurilor am meciuri...dar daca mai sunt intalniri as fi fericit sa ma alatur...multumesc pentru invitatie
                          No problem, urmareste topicul de intalniri pe Bucuresti si data viitoare te asteptam cu mare interes (in cazul in care nu ai treaba).
                          E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                          Comment


                          • #28
                            Mi se pare cam mic consumul care l-ai postat. Am avut S63 si-mi consuma cu 4-5 litri mai mult decat ai scris tu.
                            16'' C350e
                            16" 911 Carrera
                            15" S350 Cdi

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by ninozo View Post
                              ...cat despre alegerea facuta, prima oara am dorit un SLK 55 Amg, dar m'am gandit ca ar arata putin ciudat tinand cont ca am 1.90
                              Recunoaste ca ti-ai luat masina asta ca sa incapa fetele nu ca ai 1.90 m. Oricum la fel ca SLK-ul intorcea niste capete si asa macar ai unde sa le urci .
                              Prietenii sa mearga pe jos...
                              Eu am "ceva" mai mult ca tine in lungime si stau confortabil intr-o Skoda hatchback.
                              Ce sport executi?
                              E220 cdi W210, 2001

                              E320 W210, 1997
                              C180 W202, 1994
                              W123 200D, 1978 cu inima de W124


                              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                              Comment


                              • #30
                                Sau la ce echipa...sper ca nu la Steaua Cat despre masina...nu facem schimb ?? Glumesc. E cel mai stilizat model de la MB. Cel mai frumos. Cel mai inovativ in materie de design (cand a aparut). Pana la aparitia modelului, nimeni n-a mai vazut o "lacrima" alergand cu 300/h.

                                Sa te bucuri de ea !
                                Last edited by zbanghy1986; 03-12-2012, 16:22 PM.
                                Mercedes-Benz C180 Elegance

                                Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF