Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W206 - C220 d 4Matic 2023

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut, mai pune si tu niste poze sa mai studiem si noi.

    Comment


    • #17
      C220d.2.jpg C220d.1.jpg Sa nu-mi cereti poze si de la interior, ca inca nu am apucat sa-i fac...

      Comment


      • #18
        Faina jucărie!! Sa o stăpâniți sănătos!!!
        Frumos exteriorul...arata a masina..cat privește interiorul, la tot ce e după 2018-19..pe mine nu ma prinde...și vb de toate mărcile, nu de cea în discuție! Nu zic ca nu îmi place!! Doar ca...nu ma prinde!!
        Stima.
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • #19
          Merci de urari. La inceput nici eu nu m-am impacat cu ideea celor doua tablete, cand m-am suit prima data intr-un C la showroom - era cel chel, fara trimuri pe bord si cu tableta mica. A doua oara insa, am avut o senzatie placuta cand am vazut luminile ambientale si tableta mare de pe Avantgarde…am sarit de prima mie de km, imi place cum se misca masina, ma asteptam sa filtreze ceva mai bine zgomotele de rulare, astept sa vad cum se comporta si cu rotile de vara, ma gandesc ca si gumele de iarna sunt mai zgomotoase…

          Comment


          • #20
            Totusi, zic ca merita efortul sa pui cateva poze cu interiorul. E spectaculos si exact ala face diferenta.

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • #21
              De azi GLA-ul s-a intors pe meleaguri teutone...rog un admin sa ma ajute cu schimbarea titlului topicului, ca nu m-am prins cum se poate face.
              Sper sa reusesc zilele astea sa fac poze si de la interior din ozeneu, care a sarit de prima mie de km.

              Comment


              • #22
                Ce titlu punem?

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • #23
                  W206 - C220 d 4Matic 2023

                  merci

                  Comment


                  • #24
                    Salut,

                    Cu Rainsporturi ma impac si eu bine pe W221 al meu(fara 4matic). Desi la un foarte cunoscut(poate cel mai cunoscut service de roti din Buc, nu vreau sa le fac reclama) mi-au spus ca aceste anvelope sunt niste “mizerii” si m-au certat ca de ce le pun pe w221…in fine.

                    In alta ordine de idei, de ce nu ai pastrat GLA, asa mult nu-ti placea? Nu m-am urcat niciodata intr-un GLA dar ma gandesc ca nu poate sa fie o dif f mare la spatiu interior/materiale. Sau este?

                    Pozele din interior mai vin?

                    Comment


                    • #25
                      Salut, pana la urma am luat roti complete cu gume Michelin Primacy, OEM Mercedes, cu jante identice cu ce am acum pe masina.
                      GLA-ul l-am dat ca mai mult ar fi stat degeaba, de cand a venit C-ul nu am mai iesit cu masina ailalta. Stateam cu banii blocati, asa mi-am scos banii bagati si cand ma intorc acasa ii iau sotiei alt GLA, din asta nou insa, mai ales ca dupa facelift va avea si mild-hybrid…
                      Poze de la jnterior cand revin din vacanta, peste vreo saptamana, ca masina a ramas la aeroport in parcare…

                      Comment


                      • #26
                        Am venit o fuga in RO cu ozeneul din dotare…masina de drum lung, trage de rupe, fuge tot asa, consuma rezonabil. Pe 6000 km cat are acum, media de consum e de 6,7 la suta…rezonabil…vmax 240 pe bord, cam 235 pe GPS. Sta bine pe curbe, consuma mai rezonabil in mod sport. A trebuit sa iau alta antena de statie, ca pe cea magnetica nu aveam unde sa o pun, plafonul si capota de la portbagaj nefiind cu « fer » in compozitie…plus o priza multipla de 12v, pt statie si alte acareturi, ca masina a venit la fel ca Aro 10 din 96, cu o singura priza 12v…

                        Comment


                        • #27
                          Cauti un electrician, scoti o priza legata pe contact cu mufa mica discreta pt statie. Nu baga tripluri in bricheta ca nu esti taximetrist.

                          Comment


                          • #28
                            Datfiind ca masina are garantie pe care nu vreau sa o pierd, raman la tripla. Am fost sa intreb la dealer cat ar costa sa-mi traga alta priza, mi-au zis ca nu se baga.
                            Asa, tripla aia este sub bord, nu se vede nimic, de acolo am tras eu alt fir pentru alimentat statia…

                            Comment


                            • #29
                              In curand garajul se mareste cu o noua steluta. Am comandat si pentru sotie o jucarie, GLA 200 AMG Line, pe care am mai pus integrare smartphone (mi se pare meschin la banii astia sa factureze 400 de euro asa ceva), plus asistent unghi mort. Teoretic ajunge pana la finele lunii aprilie…numai bine pentru iepuras…poze cand soseste…
                              C-ul aduna kilometri, se apropie de 18000 in aproape un an de cand a ajuns in garaj. A beneficiat de un update de soft facut in garantie, din cauza ca se pixelizase ecranul central si la un moment dat camera de marche arrière arata un mare hau negru…prin aprilie imi zice ca trebuie sa o duc la revizie…

                              Comment


                              • #30
                                Am dus ieri C-ul la revizie (ODO 18500) si la o verificare a aerului conditionat, care cred ca a ramas fara freon…incepuse usor usor sa aiba ceva fluierat/suierat/vajait/bolboroseala, care suna ciudat in mers si care disparea daca opream AC-ul. Astept sa vad ce imi spun ca a avut. GLA-ul are termen de fabricatie vinerea care urmeaza, dupa care probabil peste alte doua saptamani ajunge aici…

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF