Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes-Benz Viano w639

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes-Benz Viano w639

    Si cum Sprinterul am considerat ca nu pot sal aduc l standardele de care aveam nevoie si am hotarat sa il vand anul trecut iata ca a venit vremea sa cumpar masina mea de vis.Sa lasam pozele sa vorbeasca de la sine.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 10 photos.
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

  • #2
    Si ca revenirea sa se faca corespunzator sa continuam cu pozele
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 9 photos.
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

    Comment


    • #3
      Si o lista cu optiunile de fabrica:
      FIN WDF63981313152357
      Model CDI22AMB/L4X2 3200
      Engine 646982 50 147428
      Transmission 722682 06 092494
      Order Number 5 5 543 60262
      Order Location ITALY
      Paint 1 PAINT COLOR JASPER BLUE METALLIC MB 5345 (5345)
      Release Date 2005-05-26
      Delivery Date 2005-06-06
      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

      Comment


      • #4

        2005 MERCEDES-BENZ CDI22AMB/L4X2 3200 (639.813)
        General Data
        FIN
        Model
        Engine Transmission Order Number Order Location CDI22AMB/L4X2 3200 646982 50 147428 722682 06 092494
        5 5 543 60262
        ITALY
        PAINT COLOR JASPER BLUE METALLIC MB 5345 (5345) 2005-05-26
        2005-06-06
        Code Description
        181 FUEL FILTER WITH WATER SEPARATOR 213K ALTERNATOR 14 V / 200 A
        423 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION 617K FUEL FILTER WITH WATER SEPARATOR AC7 AXLE RATIO I = 3.273
        BB3 ELECTRONIC STABILITY PROGRAM (ESP)
        C18 REAR AXLE COIL SPRING
        CF1 SPRINGS, SHORT
        CL2 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB CL4 MULTIFUNCTION STEERING WHEEL WITH TRIP COMPUTER CM2 BUMPER AND DETACHABLE PARTS PAINTED VEHICLE COLOR D24 POWER GLASS TILTING/SLIDING ROOF IN PASS. COMPART. D27 POWER GLASS TILTING/SLIDING ROOF
        EE8 12V BATTERY 100 AH
        EH3 UNIVERSAL PREINSTALL. FOR NETWORKED MOBILE PHONE EL9 2-WAY SPEAKER AT FRONT AND REAR
        EM9 REAR SEAT ENTERTAINMENT (SCREEN, DVD + TV TUNER)
        EN4 COMAND WITH TMC INTERFACE
        EP5 CD CHANGER
        ES1 12 V SOCKET PASSENGER COMPARTMENT
        EZ8 PARKTRONIC
        F61 INSIDE REARVIEW MIRROR
        F64 ELECTRICALLY FOLDING OUTSIDE MIRROR
        F66 LOCKABLE GLOVE COMPARTMENT
        F69 ELECT.ADJ.& HEAT.OUTSIDE MIRR. W/INTEG. TURN SIGN.
        FF2 CENTER CONSOLE WITH 1-DIN SLOT
        FS5 ILLUMINATED MIRRORS FOR SUN VISORS
        FY1 THEFT PROTECTION PACKAGE
        FZ8 CONVENIENCE OPENING/CLOSING W. INFRARED REM.CONTRL G40 AUTOMATIC TRANSMISSION
        H00 HOT/COLD AIR DUCT TO PASSENGER COMP.
        H21 ALL-RND.HEAT ABSORB.GL.W.BAND FLTR ON FR.WINDOW
        HH4 THERMOTRONIC AUTOMATIC AIR CONDITIONING
        HZ0 ELECTRIC HEATER BOOSTER
        HZ7 SEMI-AUTOM. REGULATED A/C, TEMPMATIC IN REAR
        IL2 EXPORT CODE
        J64 MAINTENANCE INDICATOR FOR DRY AIR FILTER
        J65 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR
        JA1 INDICATOR LAMP FOR WIPER FLUID LEVEL
        JC2 SOFTTOUCH COCKPIT
        JK3 INSTRUMENT CLUSTER WITH PIXEL MATRIX DISPLAY
        KA1 PARTICLE FILTER
        KL5 FUEL FILTER WITH WATER SEPARATOR
        LB9 EXIT LAMPS
        LD0 OVERHEAD CONTROL PANEL WITH 2 READING SPOTLIGHTS LD5 ADDITIONAL INTERIOR LAMP IN PASSENGER COMPARTMENT M40 ALTERNATOR 14 V / 200 A
        MC3 ENGINE OM646 DE22LA 110KW (150HP) 3800RPM
        MF4 LOW EMISSION VEHICLE AS UNDER EU4 GR.III
        MS1 TEMPOMAT (CRUISE CONTROL)
        Q50 TRAILER COUPLING, REMOVABLE BALL HEAD
        QA4 TRAILER LOAD 2500 KG
        RF9 TIRE MANUFACTURER GOODYEAR (90)
        RG7 TYRES 225/55 R17
        RL8 LIGHT-ALLOY WHEELS 7JX 17
        RM4 COMFORT TYRES
        RR6 SPARE WHEEL WITH JACK
        SA6 CO-DRIVER'S AIR BAG
        SB1 DRIVER SEAT, COMFORT
        SB2 PASSENGER SEAT, COMFORT
        SE4 LUMBAR SUPPORT FOR PASS. SEAT
        SE5 LUMBAR SUPPORT FOR DRIVER SEAT
        SH7 THORAX SIDEBAG F.DRIVER + FRONT PASS.(IN BACKREST) SZ4 RUFFLED POCKET(S), FRONT INDIV. SEAT BACKREST(S) T19 SLIDING DOOR LEFT
        T70 CHILD SAFETY LOCK ON DOORS IN PASS. COMP.
        U73 ARMRESTS FOR SEATING IN PASSENGER COMPARTMENT UR1 SEAT RAIL SYSTEM WITH QUICK COUPLING
        US4 3-PASS.COMF.BENCH SEAT,1ST ROW,OUTER SEAT FOLDABLE
        US5 3-SEAT BENCH, COMF., 2ND ROW W. FOLDING OUTER SEAT
        V33 CARPET IN REAR
        V36 HEADLINER
        V44 CARPET IN FRONT VEHICLE INTERIOR
        V77 LUGGAGE COVER AND NET FOR PASSENGER PROTECTION VH1 GRAB HANDLES IN REAR
        VL9 LUGGAGE NET
        VP3 EQUIPMENT LINE, AMBIENTE
        VT7 CATANIA ORION GRAY LEATHER
        W16 LEFT FRONT WINDOW, FIXED IN SIDE WALL/SLIDING DOOR
        W17 RIGHT FRONT WINDOW,FIXED IN SIDE WALL/SLIDING DOOR
        W32 ELETRIC VENT WINDOW PASSENGER COMPARTMENT
        W65 TAILGATE
        W70 COLOR GLAZING IN REAR, BLACK GLASS
        W78 LIFTGATE/REAR-END DOOR WINDOW W/ WIPER+WASHER SYS.
        X46 PLATES / PRINTED MATERIALS ITALIAN XA2 WEIGHT VERSION 2940 KG
        Y10 FIRST AID BAG
        Y44 HAZARD WARNING TRIANGLE
        YE1 COOL BOX
        YE5 ASH TRAY AND DRINKS HOLDER IN PASS. COMP. Z42 APPROVAL AS PASSENGER CAR
        ZT8 BUSINESS PACKAGE
        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

        Comment


        • #5
          Sa o plimbi sanatos .
          w211 ce mai face ?

          Comment


          • #6
            W211 e in garaj in Romania.A fost la Ard performance unde a primit un tratament complet la caroserie uleiuri si toate cele voi posta in topicul dedicat.
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 4 photos.
            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

            Comment


            • #7
              Si sa incercam si primul retrofit
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 1 photos.
              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

              Comment


              • #8
                Spor la modificari

                Comment


                • #9
                  Nu o sa fie prea multe modificari tocmai de asta am ales una aproape full optional.Nu ii lipseste decat webasto si scaune incalzite fata in rest are cam tot ce se putea pune de fabrica pe ea.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.
                  Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                  Comment


                  • #10
                    Dupa inversat cateva fire au inceput sa prinda viata.Mai e de munca la ele insa nu stiu daca vor ramane pe masina par prea moderne.Posibil si sa ajung sa schimb display-ul la cele vechi si sa le remontez pe masina.
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 3 photos.
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • #11
                      Si bineinteles o revizie sa dormim mai bine noaptea.
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 4 photos.
                      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                      Comment


                      • #12
                        Da ce facusi Bobita??? De 3 litri nu aveau la piata???
                        Tare jucaria, sa o stapanesti sanatos.....
                        Cat priveste uleiul, iti da fratele tau , "km fara numar" un pont: treci pe 229.52 !!Am trecut eu la Sprinter si e diferenta mare , rau de tot !! Ca si pret, cumparat de pe ebay nu e mare diferenta.Eu dau 107 euro pe 14 litri sau 96 pe 12, depinde cum iau pachetul...Si...pune si tu un filtru pe OEM, ca nu e mare diferenta mai ales ca le schimbi mai rar ca mine...Stiu povestea, marca buna Mann,Ufi,etc dar ptr 15-30 euro cat iesi mai ieftin zic eu ca nu e mare deranj...
                        Asta da, masina de familie cu tot ce are pe ea......
                        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                        Comment


                        • #13
                          Salutare Cristi.La cate epave am vazut pana sa o gasesesc si sa o iau pe asta...Oricum cu “2.2” fac si economie destul de consistenta la taxe si asigurare in jur de 500€ anual.
                          Azi chiar am urcat ceva serpentine se descurca de minune.Ulei momentan asta a ajuns cel mai rapid dupa
                          mai vedem.La filtre am vrut in aceeasi zi asa ca a trebuit sa ma multumesc cu astea nu a fost nicicum zgarcenie.Pe viitor comand din timp si le fac ca la
                          carte.
                          Ideea asta a fost sa fie o masina de familie cu tot ce trebuie (asa sa nu mai am eu ce face).
                          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                          Comment


                          • #14
                            7F2A3FAC-27D1-41DE-A410-757BF4F10FFC.jpeg 5B0DDE1C-A9D3-4A7E-8840-4ACDEB0488FA.jpeg 38551CD3-5D40-4CBE-AC89-A32EB376C406.jpeg 38551CD3-5D40-4CBE-AC89-A32EB376C406.jpeg
                            Am schimbat si farurile.15 ani sunt deajuns aratau rau si schimbarea ii prinde bine.Alta viata noaptea acum.De fabrica au venit echipate Hella tot asta am cumparat si eu din dorinta de a mentine totul cat mai original.
                            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                            Comment


                            • #15
                              Buna seara, scuze pentru deranj, am cumparat relativ de curand un Mercedes Viano 2.2 CDI din 2005 si am avut surpriza la un drum inafara orasului ca intra extrem de greu in viteza 5 si respectiv 6 ; aveti idee ce poate fi ? sa incerc sa schimb uleiul de cutie? (cu 75W80 ? ) Multumesc anticipat pentru ajutor

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF