Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W 211

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W 211

    Fabricatie 2007
    Cutie viteze 6+1 manuala
    220 cdi 170 cp 400Nm
    Am ajuns la 100.000 km cu ea saptamana aceasta schimband doar consumabile.
    Multi innainte
    Pachet elegance,absolut toate optiunile bifate mai putin Navigatie.
    Nici daune,nici imbunatatiri aduse ulterior si asa va fi cat va ramane la mine.. Nici macar un braduletz
    Sunt fermecat de masina asta.



    Cate odata ne mai dezmortim oscioarele = OFF-ROAD
    Last edited by b61sop; 01-03-2010, 06:22 AM.
    2007 MB W211-220cdi

  • #2
    Foarte frumoasa masina, mai ales interiorul, culorile sunt super. Cat mai multi kilometrii fara probleme si incidente.
    PS: Daca vrei , pot sa ma interesez, si cred ca-ti poti cumpara o navigatie originala mercedes de pe w211 si sa o pui. (asta in cazul in care te intereseaza, ca sa fie masina full)

    Comment


    • #3
      Originally posted by b61sop View Post
      Nici daune,nici imbunatatiri aduse ulterior si asa va fi cat va ramane la mine.. Nici macar un braduletz
      Nu ii braduletz, dar in spate tot ai un mirositor de OMV (cred).
      Masina e superba, interiorul nu mai zic... la fel de superb.
      Sa ai parte de ea si sa te bucuri in continuare de fiecare drum facut cu ea .

      Numai bine.
      * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
      * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


      In trecut:
      2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
      2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
      1999 Peugeot 106 1.4i

      Comment


      • #4
        Propune prima poza pentru calendarul clubmercedes.ro. Este destul de reusita.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Emilliano View Post
          Propune prima poza pentru calendarul clubmercedes.ro. Este destul de reusita.
          Daca se concretizeaza ideea,probabil voi targe o serie special pentru calendar.
          Originally posted by brunorej View Post
          Nu ii braduletz, dar in spate tot ai un mirositor de OMV
          Masina e superba, interiorul nu mai zic... la fel de superb.
          Sa ai parte de ea si sa te bucuri in continuare de fiecare drum facut cu ea .
          Numai bine.
          Multumesc.
          ..Un odorizant e necesar discret cumva,iar in pozitia aia nu-l vad niciodata
          Originally posted by dj_rzn View Post
          Foarte frumoasa masina, mai ales interiorul, culorile sunt super. Cat mai multi kilometrii fara probleme si incidente.
          Multumesc.
          Navigatia aftermarket nu-si merita bataia de cap pentru mine .
          2007 MB W211-220cdi

          Comment


          • #6
            Originally posted by b61sop View Post
            Daca se concretizeaza ideea,probabil voi targe o serie special pentru calendar.
            .
            Cum vrei sa se concretizeze ideea?Sa facem calendarul si sa lasam o pagina libera?...

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #7
              Ah nu! ...sa se mai lege oleaca asa!
              cum a mai zis cineva acolo daca se trage o linie nu ajungem in martie ...cu tot cu a mea ! iar un calendar reprezentativ clubmercedes.ro cu masinile pozate cu telefonul ..ar avea efectul mertzanelor cu lacate pe portiera,oglinzi de dacie.tuning mioritic si alte minuni deci mai bine nu.
              Parerea mea!



              ma rog,pana una alta am sa propun prima poza
              2007 MB W211-220cdi

              Comment


              • #8
                Sa te bucuri sanatos de ea.
                Elegant si luxox,exact asa este un MB.

                Comment


                • #9
                  cedez elegantul si luxosul ff avantajos

                  Detalii
                  2007 MB W211-220cdi

                  Comment


                  • #10
                    Vroiam sa-ti zic sa o stapanesti sanatos dar acum nu-mi ramane decat sa intreb : Ce model urmeaza ?
                    C 200 CDI
                    ML 63 AMG
                    S 55 AMG Long
                    SL 55 AMG
                    Yamaha R1
                    Yamaha R6

                    Comment


                    • #11
                      NU urmeaza!
                      deocamdata circul cu Ml ul fratelui,asta sta mai mult parcata si mananca bani.
                      ...sotiei nu ii place,de banii pe care mai am sa-i dau ea vrea fiat 500 sau mini si nu..
                      ..nu ai cu cine sa te intelegi.

                      in planuri am e ul coupe dar astept macar 1 an poate 2 sa se mai rodeze modelul si poate depasim si criza,fac constructii si e greu acum!
                      Visez coupe ul noaptea..l-am configurat zeci de seri la rand..iar negru mat care ma sparge oriunde si oricand,nu e disponibil deocamdata,poate introduc si culoarea pana atunci
                      Last edited by b61sop; 02-16-2010, 17:28 PM.
                      2007 MB W211-220cdi

                      Comment


                      • #12
                        E extraordinara masina imi doresc una ca a ta si te as ruga nu mi-o vinzi mie?

                        Comment


                        • #13
                          Ultimul post e 16 feb 2010, noi suntem in 17 ian 2012, tu ce crezi ca rezulta?!
                          https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF