Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes W211 E220cdi

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Benone View Post
    Superba masina....superb si interiorul dar mie unu numi place navigatia aia de nici o culoare....

    Ms ... am ales modelu' ala pentru ca are display-ul mare si citeste o multime de formate si are destule alte accesorii ... aveam un Audio APS 50 inainte dar nu ma multumea deloc. Mie imi place
    Regulament general Club Mercedes.

    Comment


    • #17
      dragutza navigatia, e firma? sau sunt cele care se gasesc pe la 15 mil prin Romania? Iti mai merg comenzile pe volan?

      Comment


      • #18
        Originally posted by dj_rzn View Post
        dragutza navigatia, e firma? sau sunt cele care se gasesc pe la 15 mil prin Romania? Iti mai merg comenzile pe volan?

        Navigatia a fost ceva banuti pentru ca e firma buna... decat sa pun vreo chinezarie mai bine o lasam pe a ei

        Alpine IVA-W505R:

        * Monitor motorizat cu diagonala de 6.95", touch screen cu functie Pulse Touch (confirmare tactila a comenzilor introduse)
        * Conectare Ipod Full Speed (este necesar un cablaj optional)
        * Compatibil DVD-Video, DVD-Audio, DVD-R/RW, CD-Audio, MP3, WMA, DivX
        * Conectare USB
        * Docking pentru Blackbird (Alpine PMD-B200 Blackbird II portable navigation device)
        * Amplificator incorporat de 4x50W
        * Convertor digital-analog pe 24 biti
        * 3 perechi preout-uri
        * Control volum subwooofer
        * Compatibil cu comenzile de volan de fabrica (necesita interfata optionala)
        * Compatibil cu info-display-urile de fabrica (necesita interfata optionala)
        * Pregatire Bluetooth (necesita interfata optionala)
        * Ai-Net
        * Intrare dedicata pentru camera marsarier
        * 1 intrare AV
        * 1 iesire AV
        * 1 intrare RGB pentru sistem de navigatie
        * Iluminare taste culoare alba
        Regulament general Club Mercedes.

        Comment


        • #19
          cat vreau si eu pentru C-ul meu o navigatie compatibila cu comenzile pe volan, doar ca nu reusesc sa gasesc niciuna , sau cel putin modul pentru adaptare , majoritate sunt pentru C-ul de dupa 2005 :|

          Comment


          • #20
            Originally posted by dj_rzn View Post
            cat vreau si eu pentru C-ul meu o navigatie compatibila cu comenzile pe volan, doar ca nu reusesc sa gasesc niciuna , sau cel putin modul pentru adaptare , majoritate sunt pentru C-ul de dupa 2005 :|

            Asta se adapteaza pentru aproape orice model de masina cu o rama speciala... sigur o sa mearga si pe masina ta.
            Dar daca masina este mai noua de 2005 o sa intampini anumite probleme... poti trece peste ele dar trebe sa ai pe cineva foarte bun pe partea electronica.
            Cand ne-am apucat sa montam aparatul asta am zis ca are mufe normale la fostu' aparat (Audio APS 50)... cum avea si modelul de 2005... dar surpriza... in spate avea 2 fire optice care veneau din aripa spate a masini unde se afla amplificatorul audio-gps-radio... etc de fabrica al masini (Audio APS 50 nu avea amplificator intern)... iar de acolo ne-am apucat sa tragem fire pentru fiecare boxa, radio... etc... pana in fatza la aparat.... am stat vreo 10 ore pana l-am montat pentru ca am vrut sa-l facem foarte bine si fara improvizatii pe "drum".

            Exista si un adaptor din mufa optica in mufa normala dar costa cat jumate din aparat ... oricum pana la urma i-am dat de cap si merge impecabil.

            Mai am o singura problema acum cu radio... nu prinde foarte bine pentru ca nu se nimeresc antenele intre ele... am pus vreo 2 modele de antene separate dar tot nu prinde excelent... geamurile au un fel de protectie terminca.. si impiedica cumva si undele radio... o sa va zic si ce solutie am gasit cand o sa-i dau de cap
            Regulament general Club Mercedes.

            Comment


            • #21
              nu, nu.. nu ai inteles, rama am gasit nu e problema, adaptor de comenzi pe volan ma refeream. Am un prieten care le are cu electronica incredibil de bine si montarea nu ar fi o problema

              Comment


              • #22
                Originally posted by dj_rzn View Post
                nu, nu.. nu ai inteles, rama am gasit nu e problema, adaptor de comenzi pe volan ma refeream. Am un prieten care le are cu electronica incredibil de bine si montarea nu ar fi o problema

                Ok. O sa vorbesc cu cineva zilele astea si daca mai aduce asa ceva o sa-ti las detaliile sa-l contactezi.
                Regulament general Club Mercedes.

                Comment


                • #23
                  Noua grila si am schimbat stema de pe capota . Mie imi place cum vine.

                  Cateva poze.
                  Attached Files
                  Last edited by Florin_WES; 04-11-2019, 10:41 AM. Reason: Probleme poze.
                  Regulament general Club Mercedes.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Florin_WES View Post
                    Ms

                    Dupa ce o sa-ti achizitionezi modelul dorit... la o perioada probabil o sa vrei ceva mai mult

                    Multa dreptate ai Craiovene; eu visam sa schimb Loganu cu C- Classe si nu vedeam nimic la orizont.
                    Am facut si pasul asta si dupa numai 6 luni visam la un W211 barem la 2003 daca nu tanar ca al tau... Se pare ca de data asta s-a infundat, nu mai are balta peste... cel putin balta mea

                    Marfa masina. Unde ai pus folia si ai cumva acte si pentru geamurile fata?
                    Last edited by Florin_WES; 03-21-2019, 00:18 AM.
                    W203 - 2001

                    Comment


                    • #25
                      Faina masina. Sa te tina !

                      Originally posted by nickbal View Post
                      Unde ai pus folia si ai cumva acte si pentru geamurile fata?
                      Poti sa ai cate acte vrei, n-au nici o valoare.
                      Legea spune clar ca pe geamurile laterale fata nu se poate pune nici un fel de folie, oricat de deschisa ar fi.
                      Iti spune unu care a avut masina cu geamuri ionizate 100% (oglinda) si pe fata....
                      Daca pui cum a pus el folia cea mai deschisa ai sanse sa scapi de gabori fara sa-si dea seama...asa o sa pun si eu, am mai avut asa si la C-Classe.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by nickbal View Post
                        Multa dreptate ai Craiovene; eu visam sa schimb Loganu cu C- Classe si nu vedeam nimic la orizont.
                        Am facut si pasul asta si dupa numai 6 luni visam la un W211 barem la 2003 daca nu tanar ca al tau... Se pare ca de data asta s-a infundat, nu mai are balta peste... cel putin balta mea

                        Marfa masina. Unde ai pus folia si ai cumva acte si pentru geamurile fata?
                        Multam! O sa vina si "pestele" dupa ce trece criza .

                        In legatura cu folia, am pus-o la Stan (Cosmin) dar despre acte iti zic sigur ca nu este nici o firma in Dolj care sa fie recunoscuta de RAR... in alte judete mai sunt dar nu la noi in Dolj cel putin... din pacate deocamdata .
                        Asa toti la care pui iti dau un act la mana dar RAR-ul nu o recunoaste. Poate in viitor o sa fie si la noi vreo firma cu omologare de la ei pentru folie. Iti zic asta 100% pentru ca am o ruda care lucreaza acolo si mi-a zis sigur.
                        Eu am avut si pe fata dar a trebui sa ma duc cu masina la ITP in Germania si a trebuit sa o dau jos.. acolo nu stau la discuti pentru asa ceva, asa ca nu m-am riscat.
                        Originally posted by vladruse View Post
                        Faina masina. Sa te tina !


                        Poti sa ai cate acte vrei, n-au nici o valoare.
                        Legea spune clar ca pe geamurile laterale fata nu se poate pune nici un fel de folie, oricat de deschisa ar fi.
                        Iti spune unu care a avut masina cu geamuri ionizate 100% (oglinda) si pe fata....
                        Daca pui cum a pus el folia cea mai deschisa ai sanse sa scapi de gabori fara sa-si dea seama...asa o sa pun si eu, am mai avut asa si la C-Classe.
                        Multam de urare! Iti doresc si tie la fel... si cati mai multi km fara evenimente.
                        Last edited by Florin_WES; 09-23-2009, 21:32 PM.
                        Regulament general Club Mercedes.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by vladruse View Post
                          Faina masina. Sa te tina !


                          Poti sa ai cate acte vrei, n-au nici o valoare.
                          Legea spune clar ca pe geamurile laterale fata nu se poate pune nici un fel de folie, oricat de deschisa ar fi.
                          Iti spune unu care a avut masina cu geamuri ionizate 100% (oglinda) si pe fata....
                          Daca pui cum a pus el folia cea mai deschisa ai sanse sa scapi de gabori fara sa-si dea seama...asa o sa pun si eu, am mai avut asa si la C-Classe.
                          Stiu si tocmai de asta am intrebat.
                          Eu sunt tot din Craiova si am si acte pentru folie... acte valabile si verificate si de politie de cateva ori.

                          E multa lume hoata care zice ca da omologare si pe fata dar e vrajeala ca sa mai ceara un ban in plus.

                          Eu am infoliat-o toata iar pe acte s-a scris "4 geamuri laterale", cu rezerva ca daca nu o musca politaiul ii explici ca actul se refera la 2 laterale usi spate+2 coltare usi spate.

                          A mers vrajeala de cateva ori dar pana la urma am dat jos folia de pe fata ca fac destul de des drumul Craiova - Pitesti si "baietii" sunt din ce in ce mai vigilenti.
                          W203 - 2001

                          Comment


                          • #28
                            Frumoasa nasina, cat te-a costata grila fata?
                            Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by nickbal View Post
                              Stiu si tocmai de asta am intrebat.
                              Eu sunt tot din Craiova si am si acte pentru folie... acte valabile si verificate si de politie de cateva ori.

                              E multa lume hoata care zice ca da omologare si pe fata dar e vrajeala ca sa mai ceara un ban in plus.

                              Eu am infoliat-o toata iar pe acte s-a scris "4 geamuri laterale", cu rezerva ca daca nu o musca politaiul ii explici ca actul se refera la 2 laterale usi spate+2 coltare usi spate.

                              A mers vrajeala de cateva ori dar pana la urma am dat jos folia de pe fata ca fac destul de des drumul Craiova - Pitesti si "baietii" sunt din ce in ce mai vigilenti.
                              Am vazut ca esti din Craiova .
                              In legatura cu folia, am si eu acte la mana cu semnatura... etc, dar daca ai pus-o la noi in judet nu este recunoscuta de RAR... ma refer la toata folia, nu doar pe fata... pe langa actele de le dau baietii care pun folia mai trebuie un fel de semnatura (sau ceva aditional) de la RAR.


                              Originally posted by SEBASTIAN 77 View Post
                              Frumoasa nasina, cat te-a costata grila fata?
                              Multam! Grila m-a ajuns pe la 210 de euro cu tot cu transport + steaua din grila vreo 25 de dolari (cea data la grila era prea mica) + stema de pe capota vreo 35 de dolari (a fost cu tot cu prinderea de sub capota - aftermarket - ca sa nu fac eu lipituri sau alte improvizati)
                              Regulament general Club Mercedes.

                              Comment


                              • #30
                                Stimate coleg, vinzi steaua de pe capota (cea care ai da-to jos)?
                                Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF