Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W140 Balena mea agila

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W140 Balena mea agila

    Va prezint fara pic de modestie, frumusetea mea. S 500 motor v8 de 5000cmc,326ps,cu o acceleratie brutala si cu o gramada de chestii care nu functioneaza la ea . Dar le voi rezolva pe toate.Sper.
    Attached Files

  • #2
    Magnifica, as putea spune, sper sa-i rezolvi toate problemele, fara suparare dar semnalizarile pe fata (negre?) parca nu's ka lumea.
    s-o stapinesti sanatos!
    Marinarul.tk
    Proud owner of C180/96

    Comment


    • #3
      Exact Malnik ! Ce ochi ai. Intradevar asa e cu semnalizarile, le vreau albe neaparat.
      Inca o poza
      Attached Files

      Comment


      • #4
        super, poate o sa o vad si "pe viu" ... sunt fan motoare adevarate, sa ai grija de ea ca merita, eu am un W126 - 4.2l V8.

        Comment


        • #5
          Originally posted by cocos_san2000 View Post
          Va prezint fara pic de modestie, frumusetea mea. S 500 motor v8 de 5000cmc,326ps,cu o acceleratie brutala si cu o gramada de chestii care nu functioneaza la ea . Dar le voi rezolva pe toate.Sper.
          In primul rand bine ai venit printre noi.
          Daca nu ma insel masina era de vanzare cu 2-3 luni in urma... se cerea pe ea ceva in jurul a 7.000. Doar ca aia avea motor de 420...

          Dar sper ca toate problemele tale vor gasi un raspuns si ni te vei alatura si la intalniri sa o admiram si 3D

          Comment


          • #6
            eu am schimbat (ieftin si usor) semnalizarile de la dezmembrari, scrie pe forum si ce probleme mai ai, sigur vei primi sfaturi si ajutor.
            Marinarul.tk
            Proud owner of C180/96

            Comment


            • #7
              Andrei,nu stiu ce sa zic. Nu cred ca e aceeasi masina. In certificat scrie 500 sel si motorul e v8 de 5000.Eu am luat-o in iunie.Voi pune poze si cu motorul.Sau poate o fi si ala nu stia ce vinde.In fine... cel de la care am luat-o e un jegos de om nenorocit.Va voi povesti ce si cum daca vreti sa stiti bineinteles.

              Comment


              • #8
                zi...ne`ai facut curiosi
                1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                Si o panarama de scuter

                Comment


                • #9
                  Stii de ce ziceam....
                  Uite de asta...

                  Bazar Auto 4Tuning: Cel mai puternic bazar auto din Romania. Anunturi auto cu masini second de vanzare, piese auto, dezmembrari auto, vanzari moto, scutere, atv si sisteme audio pentru masini.


                  Si mai ciudat este ca e acelasi nr de inmatriculare si aceleasi jante normal


                  Am avut dreptate... negociasem masina la vreo 6.500 dar vorbisem cu o "doamna" care zicea ca e a lu fisu' si ca el e plecat din tara.
                  Masina a fost cu numere de bucuresti...
                  Oricum se pare ca ajuns pe maini bune si ca intentionezi sa o pui pe picioare.
                  Succes!

                  Comment


                  • #10
                    Andrei iti multumesc enorm.Nu ai idee cat m-ai ajutat omule.Ai sa intelegi de ce dupa ce povestesc patania cu dobitocul de la care am luat-o. Intradevar asta e masina doar ca e S500 nu S600 cum zice acolo. In fine.... deci aveam un Audi Cabriolet din 92 pe care l-am pus la vanzare. Ma suna unu si ma intreaba daca nu ma intereseaza un schimb cu un ,,o balena de 5000,,. Eu imi doream un S 600 dar in fine,mi-a suras ideea.Merg sa ma intalnesc cu ,,omul,,(nu e cel din anunt, e altul) dupa lungi negocieri fac targul,dau masina mea +700 de euroi,dar nu ne dam cartile de identitate(dintr-o greseala am uitat-o acasa).Ramane sa ne trimitem reciproc,prin prioripost ,cartile si copiile dupa buletin sa ne facem si contractele de vanzare cumparare(el avea contract cu vechiul propietar),eu din Gura Humorului Suceava el din Braila.Si trimit coletul,il primeste.Si eu astept,si astept , il sun,ma abureste cu o gramada de tampenii, etc etc.Eu il sun si iar il sun ,la un moment dat inceteaza sa-mi raspunda la telefon.Il sun de pe alt numar, raspunde, si dupa discutii ,,duioase,, promite ca va trimite cartea. Insa nimic. Si sun in continuare ,ca sa constat ce? : ,, casuta vocala a abonatului...,,sau mai nou ,,numarul format nu este alocat,,.Ce nu stie el ,e cu cine si-a facut de lucru, pentru ca treaba nu poate ramane asa, omul va plati scump,Am aflat prin mijloace proprii, ca.ATENTIE: tipul a amanetat cartile de identitate de la Mercedes si de la Audi. Si Audi l-a vandut in Botosani,usor sa pot lua legatura cu noul cumparator de la care aflu ca e in aceeasi situatie ca mine.Inca asteapta saracul om cartea.In proces e o actiune de filare,ce se va intampla nu se poate scrie pe forum, dar sunt convins ca, orice ar fi ,sunteti de acord, pentru ca dobitocul asta chiar merita.

                    Comment


                    • #11
                      Bine, copilu ! Asha te vreau. Impecabil...

                      Doi. Cocoshule, parerea mea e sa te grabeshti cu mardeala, ca timpul trece si nu se poate shti ce se poate intimpla. Cred ca itzi dai seama ca ala care are cartea pe mina te poate lasa fara mashina cu legea de partea lui. Plus o mie si una de alte timpenii d-astea. Ai de grija...

                      Comment


                      • #12
                        Salutari Dok. Nu ma pot grabi.Si crede-ma ca stiu ce fac.Cu cat mai putine detalii cu atat mai bine. Cand am facut tranzactia eu aveam martor,el nu.Urmeaza acum sa rezolv problemele cu propietarul de pe carte.Link-ul lui Andrei 114 mi-e foarte folositor.Cu asta de la Braila nu o voi putea scoate la capat dupa ce va fi.Stiu ca ar fi mai usor sa o rezolv cu braileanul insa nu recuperarea cartii e prioritatea nr.1 in cazul dobitocului de mai sus . Daca nu o voi putea rezolva cu aradeanul asta e, crede-ma ca am pierdut in viata muuuuuuult mai mult. Easy come easy go.

                        Comment


                        • #13
                          Ohooo, daca ai shtii cit am pierdut eu... E jenant sa pierzi, nu ? Mai bine sa nu...
                          Daca e sa o luam dupa lege, proba cu inscrisuri primeaza asupra aceleia cu martori. Iar cind ai shi inscrisuri, dar si martori de partea ta, e parfumel... Daca e sa o luam altfel, este totalmente irelevant Fara martori...
                          Daca shtii ce shi cum, ma bucur. Ar fi pacat sa itzi pierzi mashina. Sau sa te trezeshti in vro alta ipostaza si mai jenanta decit cea in care te afli acum.
                          Normal ca linkul lui 114 a fost util. Nu il tzin de pomana pe linga mine, nu?

                          Era sa uit. Bine ai revenit. Nu mai postaseshi de ceva vreme.
                          Last edited by doktor4carz; 10-30-2007, 16:59 PM.

                          Comment


                          • #14
                            Da, e jenant in ce ipostaza ma aflu. Deh, prea multa incredere in sine. Ma gandeam ca nu mi se va intampla mie ca ,,io nu-s fraier,, sau? Stiu ce si cum am de facut in legatura cu baiatul, dar cu masina sunt complet in ceata.Cred ca trebuie sa caut propietarul de pe carte, acesta sa o dea pierduta ,sa faca alta si apoi sa facem contract de vanzare- cumparare. Tre, sa dau de el. Si bine v-am regasit. Nu am mai postat ca ma trimitea pe rohub.ro sau nu stiu ce cacat, nici vorba de clubmercedes. Masina nu o voi pierde, hai sa nu o luam asa de drastic.Ce voiai sa spui prin:<<Sau sa te trezeshti in vro alta ipostaza si mai jenanta decit cea in care te afli acum.>> ?

                            Comment


                            • #15
                              Mai jenant ar fi, de exemplu, sa te trezeshti cu unu la usha, cu cartea mashinii in bratze, cu contracte facute pe ea, shi sa te bage ashtia ca , vezi doamne, ai rapit-o
                              Adica mandat de 29 de zile pe ciordeala. Asta ar fi cu adevarat jenant...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF