Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My W202, C200, benzinar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Unde ai gasit scutul si cat ai dat pe el?
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • #47
      Claudiu, ai vandut tuica nu gluma...
      Buna treaba.
      1994...Mercedes Benz...w202, c180
      Dragoste la prima vedere...

      http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

      Comment


      • #48
        Am rezolvat si cu geometria... a iesit totul ok

        A mai ramas cutia de viteze, care se pare ca "a luato rau pe ulei", nu mai sta in 3 deloc

        Toate cele bune,
        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

        Comment


        • #49
          Originally posted by adidc View Post
          Unde ai gasit scutul si cat ai dat pe el?
          O mica combinatie,
          Il am de la un amic care a dezmembrat un W202,cam 120 lei, daca era sa il platesc
          -trebuie doar sa sudez niste piulite M14 pe sasiu si sa in prind in 4 suruburi sanatoase, si dupa aia pot pleca la spart borduri cu el
          W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
          http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

          Comment


          • #50
            Originally posted by adidc View Post
            Unde ai gasit scutul si cat ai dat pe el?
            O mica combinatie,
            Il am de la un amic care a dezmembrat un W202,pret cam 120 lei, daca era sa il platesc
            -trebuie doar sa sudez niste piulite M14 pe sasiu,sa il pot prinde in 4 suruburi sanatoase, si dupa aia pot pleca la spart borduri cu el

            Am facut vreo 600 de km de cand am schimbat telescoapele si bucsaraiele/bieletele , si vreau sa zic ca ii alta masina, nu mai bate,nu mai troncane,sta in curbe super bine, au meritat cei 1200 lei investiti

            PS : Scuze pentru dubla postare, nu a fost intentionat
            W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
            http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

            Comment


            • #51
              demontat tapiterie

              salut !
              te rog imi poti da cateva sfaturi cum se da tapiteria jos la un c 180 din 1999?
              vreau sa o curat,este achizitie noua si vreau sa o stiu eu ca a trecut printr-un proces de curatare.
              multumesc.

              Comment


              • #52
                Felicitari pentru munca depusa,se vede ca esti pasionat si ca iti ingrijesti foarte mult masina.Este intro stare super buna numai datorita sufletului pe care il depui in munca ta.
                Apropo de la ce vine nick-ul tau: ''marele alb''?

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • #53
                  Oh my god....de cand caut si eu un scut asa zdravan sa pot sperge borduri cu masina...:P
                  Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                  Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                  + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                  si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                  si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by mircea600sel View Post
                    Felicitari pentru munca depusa,se vede ca esti pasionat si ca iti ingrijesti foarte mult masina.Este intro stare super buna numai datorita sufletului pe care il depui in munca ta.
                    Apropo de la ce vine nick-ul tau: ''marele alb''?
                    Daca ai postat, din bun gust, si din placere, apreciez, si imi voi schimba parerea despre tine,
                    Daca ai postat la misto....

                    Multumesc oricum si sper ca pe viitor sa ne intelegem reciproc, atat comportamentul cat si in rest,
                    Nu sunt adeptul dusmaniei,

                    Toate cele bune,
                    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by marele_alb View Post
                      Daca ai postat, din bun gust, si din placere, apreciez, si imi voi schimba parerea despre tine,
                      Daca ai postat la misto....

                      Multumesc oricum si sper ca pe viitor sa ne intelegem reciproc, atat comportamentul cat si in rest,
                      Nu sunt adeptul dusmaniei,

                      Toate cele bune,
                      Nu ne-ai raspuns de la ce vine nick-ul tau?

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by marele_alb View Post
                        Va multumesc,
                        Ma straduiesc sa o tin cat mai curata si in stare buna

                        -mai am de facut cutia de viteze, schimbata sau reparata
                        -un polish professional, mai la primavara
                        -schimbat plasticul din portbagaj, cel de pe partea inspre afara, sub capota
                        -pus ornamentul sub aripa dreapta fata

                        Incet incet le rezolvam,

                        Toate cele bune,

                        Cutia s-a rezolvat,
                        A primit o alta cutie, din pacate, a trebuit schimbata si volanta, si a primit una simpla, ea avand inainte una cu masa dubla,
                        Acum totul este in ordine,
                        A primit, disc ambreaj, rulment presiune, placa presiune, si volanta
                        A primit si alta pompa de ambreiaj si alt cilindru receptor, cele care echipau cutia care a primit-o.

                        Schimba vitezele aproape singura, sunt multumit de investitie care m-a dus iar la 1300 lei, cu tot, inclusiv manopera si ulei nou in cutie.

                        Toate cele bune,
                        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                        Comment


                        • #57
                          Foarte frumoasa masina , sa o stapanesti sanatos.

                          Recent am achizitionat un c180 din '96 benzinar, ai putea sa imi recomanzi un service bun in CLuj? sa aiba sì tester?
                          Inca o intrebare: de unde cumperi piesele?

                          Multumesc anticipat

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by nOob View Post
                            Foarte frumoasa masina , sa o stapanesti sanatos.

                            Recent am achizitionat un c180 din '96 benzinar, ai putea sa imi recomanzi un service bun in CLuj? sa aiba sì tester?
                            Inca o intrebare: de unde cumperi piesele?

                            Multumesc anticipat
                            Vad ca esti din Cluj,
                            Azi la ora 15, in fata la Sala Sporturilor, face intalnire, haide si tu si vei afla mai multe despre Benz-uri.

                            Toate cele bune,
                            W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                            http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                            Comment


                            • #59
                              Salutari din Galati

                              Originally posted by marele_alb View Post
                              Vad ca esti din Cluj,
                              Azi la ora 15, in fata la Sala Sporturilor, face intalnire, haide si tu si vei afla mai multe despre Benz-uri.

                              Toate cele bune,
                              Bun asa...si a noi trebuia la ora 16 sa ne intalnim dar cred ca se amana...din cauza ca e -15 grade afara aici...sper sa se hotarasca lumea, sa spuna daca vin sau nu...ca e cam in ceata situatia
                              Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                              Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                              + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                              si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                              si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                              Comment


                              • #60
                                as fi venit dar am fost plecat din cluj in weekend ... data viitoare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF