Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My W202, C200, benzinar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adidc View Post
    Te felicit din nou pentru pasiune, chiar daca nu ne-am mai "vazut" de mult. Jantele au iesit foarte bine. Nici nu ma mir, la cat timp ai investit in ele.
    In alta ordine de idei eu inca nu m-am hotarat daca sa o gazez sau nu. Adevarat ca am mai citit in stanga si-n dreapta dar inca nu am facut pasul. Treaba clara e ca pe benzina merge perfect .
    Sa ai parte de masinuta asta si de urmatoarea. Felicitari!
    Multumesc frumos !

    Mi-e nu imi pare rau ca am Gpl, pe ea, ba din contra, ma bucur de multi km la bani putini.
    Daca ar fi sa fac km astia pe benzina, nu as mai avea nici bani de paine .

    Din partea mea ai tot "acordul" sa iti montezi Gpl dar bineinteles o instalatie secventiala, cu putin renume, gen : Landi Renzo, Prins, Marini, Brc, si la un nenea care stie cu ce se mananca gazul.

    Daca vei face asa, eu te pot asigura ca nu vei avea regrete.

    In rest toate cele bune, si iti urez multi km fara probleme, si daca te pot ajuta in vre-un fel, sa apelezi cu incredere.
    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

    Comment


    • Nu am mai ajuns demult pe aici ...

      Intre timp fierul meu face km dupa km, a ajuns la 340.000 km
      -a implinit zilele trecute 2 ani de cand este la mine

      Ca tot a mai imbatranit unpic i-am luat ceva piese de schimb, asa sa mai poata servi patria.

      Discuri frana,noi, DELPHI, fata-spate
      Placute ATE

      Cu ocazia asta am dat si etrierii jos, si i-am curatat,
      -am schimbat si lichidul de frana complet, am pus tot Ferodo.

      Am mai cumparat suportii motor si cutie de viteze,FEBI. care asteapta sa fie schimbate

      Am luat si rulment de presiune la ambreiaj, Sachs, nou, care trebue si el schimbat, dupa ce fac rost si de un disc de ambreiaj adevarat, sa fie lucru complet.

      Este pregatit si uleul si filtru, numa sa le schimb, uleul vechi are deja 12.000 km.

      Este programat un polish adevarat in 6 trepte.

      Toata treaba asta m-a ajuns undeva la 1500 lei, dar merita.

      Gumele de iarna sunt deja pe ea de ceva vreme, ca tot ne obliga militia sa le avem
      -AMG urile au trecut la pastrare, si asteapta un pasionat care stie sa le apreceze, daca nu apare pana la primavara, vor trece iar la datorie, si vor incalta fierul

      Imi mai trebuie cateva repere minore pe ea si e stock.

      In rest gaz cat cuprinde, benzina mai putina, ca e exagerat de scumpa, si km multi.

      Va doresc si voua multi km, facuti cat mai ieftin si in siguranta, sa treaca si iarna asta, fara incidente.

      Toate cele bune !
      W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
      http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

      Comment


      • Colantare pavilion in negru !

        Va salut domnilor,

        Saptamana viitoare urmeaza sa polisez masina, m-am gandit ca daca tot sunt la capitolul asta colanta pavilionul cu folie neagra.

        Am demult in cap ideea asta si acuma vreau sa o pun in practica.

        Cred ca ar arata bine cu pavilionul negru, dat fiind ca este alba.

        Voi ce sfaturi imi dati?

        In primul rand nu stiu ce folie sa aleg MATA sau LUCIOASA ? cum ar arata mai bine ?

        Cine imi poate recomanda in Cluj sau Zalau un service sau ceva unde se colanteaza masini, sa aiba produse de calitate si mana de lucru buna .

        Multumesc frumos !
        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

        Comment


        • Poate ma lamuresti si pe mine ce rost are folia?Ca tot poporul mioritic are folie,pe orice castravete...

          Comment


          • Originally posted by DMIHNEA View Post
            Poate ma lamuresti si pe mine ce rost are folia?Ca tot poporul mioritic are folie,pe orice castravete...
            Nu cred ca are nici un rol in afara de cel estetic.

            Sunt cateva modele de masini care le sta bine cu pavilion negru, ele fiind albe.

            Nu prea am vazut w202 albe cu pavilion negru ...
            Attached Files
            W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
            http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

            Comment


            • Salut!
              Parerea mea este ca contrastul dintre cele doua culori este mare deci prin urmare ar arata foarte foarte bine!!
              Singura problema cum a precizat si colegul de mai sus ar fi ca "tot prostu" are colanta neagra pe plafon asa ca nu ai fi tu unul singur (the one and only), ci din contra unul dintre multi (one of them)...

              Comment


              • Apreciez ca sunt si sfaturi si critici, inseamna ca lumea este "interesata" .

                Totusi ce ar merge mai bine ?
                - folie lucioasa sau mata,
                - eu as inclina spre lucioasa, ar intra mai bine in contrast cu albul lucios,ar da impresia de panoramic, cred eu .

                Cei care sunt maiestri in fotoshop (sau alte programe), imi faceti va rog 2 poze modificate, cu pavilionul negru, una cu negru mat si una cu negru lucios, sa imi fac o idee.

                Alegeti voi pozele care sunt mai bune.

                Multumesc frumos !
                Attached Files
                Last edited by marele_alb; 11-20-2010, 08:54 AM.
                W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                Comment


                • Salut! Scuze ca ma bag in vorba, dar parerea mea este sa-ti vopsesti plafonul negru mat si o sa creezi o impresie de masina cabrio. Nu sunt de acord cu pus folie pe masini, mai ales pe Mercedes, deoarece arata ieftin si scade din nobletea marcii. Folia merge pe ,,slogan'' ca nu are ce sa-i mai strice la aspect, ca si asa nu-l are! In rest ideea cu vopsit plafonul, in negru, e ok si imi place iar diferenta dintre vopsea si folie, e aceeasi cu diferenta dintre tapiteria de piele naturala si cea de musama ordinara, adica lux sau ieftineala. Parerea mea! Asfalt uscat!

                  Comment


                  • Originally posted by ElCid View Post
                    Salut! Scuze ca ma bag in vorba, dar parerea mea este sa-ti vopsesti plafonul negru mat si o sa creezi o impresie de masina cabrio. Nu sunt de acord cu pus folie pe masini, mai ales pe Mercedes, deoarece arata ieftin si scade din nobletea marcii. Folia merge pe ,,slogan'' ca nu are ce sa-i mai strice la aspect, ca si asa nu-l are! In rest ideea cu vopsit plafonul, in negru, e ok si imi place iar diferenta dintre vopsea si folie, e aceeasi cu diferenta dintre tapiteria de piele naturala si cea de musama ordinara, adica lux sau ieftineala. Parerea mea! Asfalt uscat!
                    Multumesc de sfat.

                    Vad ca lumea nu prea se impaca cu idee de colantare, cred ca o sa ma mai gandesc daca o voi face sau nu.

                    Toate cele bune !
                    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                    Comment


                    • Eu cred ca ar trebui sa o faci si sa o faci lucioasa ca da mai bine.Si cred ca ar mai trebui sa vopsesti si pragurile tot albe si eventual niste jante negre.Deci negru lucios plafonul.Daca nu ai la Cluj pe nimeni e cineva aici in Oradea care e super meserias la asa ceva.O zi faina.
                      Mercedes W202 C180 Sport
                      Mercedes W245 B180 cdi

                      Comment


                      • Originally posted by George_b View Post
                        Eu cred ca ar trebui sa o faci si sa o faci lucioasa ca da mai bine.Si cred ca ar mai trebui sa vopsesti si pragurile tot albe si eventual niste jante negre.Deci negru lucios plafonul.Daca nu ai la Cluj pe nimeni e cineva aici in Oradea care e super meserias la asa ceva.O zi faina.

                        Cred ca da , o sa fac pavilionul negru lucios, si cu timpul voi incerca sa adun niste bani pentru niste folii frumoase.

                        Tocmai am vazut un W204 alb cu plafonul negru lucios, si arata superb ! stiu ca al meu nu o sa arate asa daca ii fac plafonul negru, dar ...

                        Toate cele bune !
                        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                        Comment


                        • superbe jantele alea pe 17'' ! o schimba foarte mult .
                          Mercedes Sprinter 308d

                          Comment


                          • Va salut !

                            Imi poate spune cum se numeste obtiunea asta (o sa descriu ce face)

                            In scaunul soferului am niste perinite conectate la o pompa de vacuum.

                            In spatar am 3 randuri de perinite pe toata lungimea spatarurului,

                            In suporturile laterale ale scaunului am alte 2 perinite.

                            In dreapta sezutului am o comanda, cu 4 butoane, 3 pentru cele 3 perinite din spatar si 1 pentru perinitele din suporturile laterale ale scaunului.

                            In functie de comanda data acele perinite se umfla sau se dezumfla, schimband pozitia spatelui, iar cele din laterale, se umfla si te strang in scaun.

                            Multumesc !
                            W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                            http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                            Comment


                            • Se cheama : ORTHOPAEDIC SEAT

                              Dar de ce nu te-ai uitat in VIN ? (sau nu-s din fabrica ?)
                              Last edited by w124researcher; 01-04-2011, 21:54 PM.
                              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                              Comment


                              • Originally posted by w124researcher View Post
                                Se cheama : ORTHOPAEDIC SEAT

                                Dar de ce nu te-ai uitat in VIN ? (sau nu-s din fabrica ?)
                                Da intr-adevar, acuma m-am uitat, sunt din fabrica, si sunt numerotate cu 404.

                                404 orthopaedic front seat backrest (multiple contour backrest in model 140), left (с 01.04.1970 по 31.12.1995)

                                Multumesc !
                                W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                                http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF