Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My Car Mercedes Benz E200 Kompressor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Car Mercedes Benz E200 Kompressor

    Salutare tuturor,va prezint in cele ce urmeaza noua achizitie pe care o caut de ceva vreme. Este vorba despre un E200 Kompressor,w211,din anul 2004,motor 1.8 L,de 163 cp,265000 km,o culoare si dotari destul de bune. Voi enumera cateva dintr e ele: pachet avantgarde,xenon,senzori parcare,piele nappa,scaune electrice si incalzite,navigatie,dvd,sistem audio Harman Kardon,banchete rabatabile,oglinzi incalzite,rabatabile si electrocromatice,etc. Zilele acestea voi transcrie masina pe numele meu si sa mai rezolv cateva mici probleme(schimbul de lichid frana,jante si cauciucuri iarna,de spalat interiorul si de vopsit partea de sub bandouri,ce au fost vopsite rau ). Am schimbat ieri placutele de frana,uleiul,filtrele,un pivot si bujiile. Mai doresc in viitorul apropiat sa i fac un casco,dar la o simulare a iesit o rata lunara de 75 euro/luna(fara furt si vandalism) la o valoare de 9000 euro... Mai caut si alte oferte.
    Attached Files

  • #2
    Decodare VIN

    Main data
    Parameter Value
    Ident. number (FIN) WDB2110421A576993
    VIN WDB2110421A576993
    Baumuster 211042
    Sales name E 200 KOMPRESSOR
    Permanent link http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/merc...eck?su=c3ge56w
    Order number 0 3 243 64883
    Delivery date 30 04 2004
    PAINT1 723U CUBANITE SILVER - METALIC
    Interior color 838A AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - GRAY
    Engine 271941 30 366057
    Gearbox 716628 01 917291
    General data for model code 211042

    Comment


    • #3
      Decodare VIN

      Parameter Value
      054 YEAR OF MODIFICATION 03/2
      054 *1 211____ 20030109 YEAR OF MODIFICATION 03/2
      054 *2 271.9__ 20030109 YOM 13/2
      110 FUEL AMOUNT FOR COLLECTION BY CUSTOMER
      202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
      213 SPEED-SENSITIVE POWER STEERING/VARIO STEERING
      21N STEUERCODE WERK SINDELFINGEN/GRAZ
      220 PARKTRONIC SYSTEM (PTS)
      243L DRESDEN BRANCH
      249 INSIDE AND OUTSIDE MIRROR AUTOMATIC DIMMING
      250B MOBILO LIFE/EUROPE SERVICE PACKAGE
      260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
      260B AIRBAGLABEL - GERMAN/ENGLISH
      280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB
      282 SKI-BAG
      287 THROUGH-LOADING FEATURE
      2XXL FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
      500 OUTSIDE REAR VIEW MIRROR LH AND RH FOLDING
      527 COMAND DVD APS WITH NAVIGATION
      580 AIR CONDITIONER
      600 HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
      615 BI-XENON HEADLICHT W.ACTVIE CURVELIGHT RIGHT-DRIVE
      672 LIGHT-ALLOY-WHEEL 5-STAR DESIGN
      690 EMERGENCY SPARE TIRE (MINI SPARE)
      723U CUBANITE SILVER - METALIC
      804 YEAR OF MODIFICATION
      810 SOUND SYSTEM
      830A AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE
      838A AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - GRAY
      873 SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS
      910 DYNAMO WITH HIGHER CAPACITY (FFO)
      915 FUEL TANK WITH LARGER CAPACITY
      926 EXHAUST GAS CLEANING WITH EURO 4 TECHNOLOGY
      954 EQUIPMENT PACKAGE FOR AVANTGARDE VEHICLES
      985 COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W. REG. CERT. PART II
      M18 DISPLACEMENT 1.8 LITER
      M271 R4-GASOLINE ENGINE M271
      Additional info for engine
      Parameter Value
      Engine 271941 30 366057
      AGG_VAR A 271 010 82 00
      ETV_BM 27194130
      ZUTEXT
      Variant A 271 010 82 00
      Number for spare parts 27194130
      Text FUER DIESES FAHRZEUG KANN ALTERNATIV DER RUMPFMOTOR A271010010280 GELIEFERT
      WERDEN
      FOR THIS VEHICLE THE BASIC ENGINE A271010010280 CAN BE SUPPLIED ALTERNATIVE
      LY

      Comment


      • #4
        Arata bine sa o stapanesti sanatos!!!

        Comment


        • #5
          Sa ai noroc de ea , multi km fara incidente , foarte frumoasa !
          Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

          Comment


          • #6
            Mulțumesc mult, sa dea Dumnezeu la toți,multa sănătate și asfalt uscat.

            Comment


            • #7
              Ce culoare frumoasa. Noroc de ea sa ai

              Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

              Comment


              • #8
                Buna seara

                Am reusit sa inmatriculez masina pe Iasi;am intampinat ceva probleme la autentificarea masinii din cauza ca pe carte scria combustibil: benzina/gnc, in loc de benzina/gpl. Si mi au blocat masina la RAR-Iasi,din acest motiv am fost nevoit sa ma intorc la Suceava si sa fac RAR ul acolo,pentru ca ei au facut greseala in carte si doar ei cica puteau sa o remedieze. Am intampinat si o problema la motor;nu mergea rotund si se aprindea martorul check. Am schimbat bujiile,la fel "balbaia";pe diagnoza a mi dadea "cylinder 3 misfire detected". Am crezut ca este o bobina asa ca le am schimbat intr e ele,la fel aceiasi eroare(cylinder 3 misfire detected"),am desfacut rampa cu injectoare si am schimbat injectoarele intr e ele,asa ca eroarea sa mutat la pistonul 4. Am cumparat injector,a disparut eroarea "misfire detected",dar acum a mi da consum imbogatit si merge neregulat. Interesant este ca pe gaz merge bine.Am facut readaptari la clapeta,la senzori. Rog daca sa lovit cineva de aceasta problema si ma poate ajuta cu un sfat. Multumesc anticipat.

                Comment


                • #9
                  Bună seara,după cum am spus și în secțiunea "probleme tehnice E class", am rezolvat problema; aveam furtunele și supapa de la epurarator rupte. Acum mașină merge impecabil.

                  Comment


                  • #10
                    Frumoasa masina.Sa va bucuruati unul de altul cat mai multi km fara probleme.Multumesc inca odata pentru amabilitatea din topicul cu probleme amaestec.Voiam sa te intreb ceva.In porbagaj tu ai langa panoul de sigurante vreo consola sau vreo magazie ceva?La mi e a fost demontata si nu stiu ce anume e pentru ca as vrea sa o cumpar sa o montez la loc.Multumesc anticipat.
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • #11
                      Buna seara

                      In portbagaj am o unitate DVD,in care se pune cd ul pentru navigatie.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Buna seara

                        Multumesc mult pentru urari,sa dea Dumnezeu la toata lumea multa sanatate si multi km fara probleme. Am sa postez zilele acestea cateva poze noi cu masina.

                        Comment


                        • #13
                          Buna seara

                          In urma evenimentelor care s au petrecut in ultima vreme in tara,am fost nevoit sa vand masina... Deoarece domnii de la pompieri dupa ce m au lasat sa functionez 14 ani pe propria raspundere s au trezit ca vor autorizatie,care costa aprox 8000 lei x 2locatii... Mare pacat este ca s au trezit tocmai acum autoritatile,si au trebuit sa plateasca cu viata niste tineri nevinovati,Dumnezeu sa i ierte!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by sasha2011 View Post
                            In urma evenimentelor care s au petrecut in ultima vreme in tara,am fost nevoit sa vand masina... Deoarece domnii de la pompieri dupa ce m au lasat sa functionez 14 ani pe propria raspundere s au trezit ca vor autorizatie,care costa aprox 8000 lei x 2locatii... Mare pacat este ca s au trezit tocmai acum autoritatile,si au trebuit sa plateasca cu viata niste tineri nevinovati,Dumnezeu sa i ierte!
                            Imi pare rau pentru tine!O sa te sun zilele astea oricum.
                            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                            Comment


                            • #15
                              Salutare tuturor,

                              -Am reusit intr un final sa aduc "mercedesa" inapoi acasa. Am luat o cu cateva "bube" care sincer nu stiu si nu inteleg cum a reusit sa le faca. Am schimbat bateria,releu baterie,robinet caldura,pompa benzina,filtru benzina,oringuri filtru benzina,un furtun vacum,pulmon gpl. In prezent merge bine,doar ca dupa ce am lasat o la spalatorie nu mai merge bine sistemul audio(intrerupe,tauie in boxe,nu mai ia comenzile...),si trebuie sa gasesc un elecronist bun. Daca aveti vreo sugestie... multumesc anticipat.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF