Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Noul partener de drum, MB W211

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oare poti sa faci o poza cu etrierul vechi disecat?
    Si la mine scartaie si as vrea sa stiu la ce sa ma astept.
    Ma bate gandul sa il desfac in curand.

    Comment


    • Pai asteapta-te la inlocuire....
      Nu ai ce sa vezi la cel desfacut...


      Sent from my Benz

      Comment


      • Ufff, dar ai idee caer era cauza scartaitului?
        Ceva joc in cilindru? Sau jeg? Rugina?

        Comment


        • Eri, se gasesc kituri de reparatie etrier. Duci etrierul la sablat, revopsit si pui kitul de reparatie. Kitul include pistoane si ganituri. Dupa aceea nu ar mai trebui sa ai probleme.

          Comment


          • Pfff....si tu vrei sa sablezi etrierul in interior unde lucreaza pistonasul ?[emoji85]
            Sa nu mai spui la nimeni asta....
            Se uzeaza ori pistonasul, ori interiorul unde lucreaza acesta....dar nu este vizibil "ochiometric".
            Daca iei etrierul sh, intradevar e bine sa iei si kitul de garnituri, daca il iei nou, vine cu tot ce trebuie.
            Spor la treaba!!!






            Sent from my Benz

            Comment


            • Poate m-am exprimat gresit sau nu m-ai inteles tu bine.
              Ideea e sa fie si frumos daca tot ii pui kit de reparatie nou Etrierul in sine probabil ca nu are nimic.

              Comment


              • Tocmai .... etrierul in sine e buba, cel putin la mine.


                PS: cine spunea ca nu am clima digitala pe aici ?


                "nici o zi fara investitii"[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


                Sent from my Benz

                Comment


                • Arunci cu banii ca din avion.Glumesc doar ma stii!
                  Lansam provocarea: clima conformatic (4 zone digitale plus senzorul solar).Cum eu deja am asa ceva si sunt si eu macar o singura data cu un pas inaintea ta te provoc oficial cum ai facut si tu cu interiorul si ceasurile!
                  Acum sa te vad Mihaita!
                  Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                  Comment


                  • Nu accept provocarea din pacate, fiindca eu nu merg in spate...[emoji12]
                    Mai bine servotronic[emoji1377][emoji16]


                    Sent from my Benz

                    Comment


                    • 1-0 am deja servotronic.Mai gasim noi provocari pentru tine ca nu scapi tu asa usor.Ce ai zice de volam incalzit?
                      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                      Comment


                      • O mica plimbarica :
                        Bucuresti-Alexandria-Caracal-Craiova-Slatina-Pitesti-Bucuresti-Giurgiu...dupa tura de noapte....

                        Ireprosabila ca de obicei ![emoji8]


                        Sent from my Benz

                        Comment


                        • Ai condus normal sau spre agresiv?
                          In stilul asta cei 8.8 care ii scot eu pt o medie de genul nu mi se par exagerati pt cei 2.6L benzina.

                          Comment


                          • Am cam alergat-o.
                            Multe depasiri pe DN-uri, iar pe autostrada 130-180.
                            De fel eu nu o alerg asa, dar am fost nevoit...[emoji85]


                            Sent from my Benz

                            Comment


                            • Mici investitii....
                              Stopuri de facelift si ornamente pedale AMG oem, am luat si mocheta cu restfoot-ul dar este la curatat[emoji5]


                              PS : ignorati mizeria...[emoji23][emoji85]


                              Sent from my Benz

                              Comment


                              • Esti "plecat de acasa".Restul am "lamurit" la telefon.
                                AMG rulz: DRIVING PERFORMANCE!
                                Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF