Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My good old Cobra 200D

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My good old Cobra 200D

    Dragi colegi,
    Sa va prezint si masinuta mea, pe numele ei Margot.
    Este model 200D, fabricatie 1979 si are 280.oookm. Sunt al doilea proprietar, fiind cumparata in 1991 din Viena . Avea 110.000 km atunci, iar primul proprietar fusese un doctor pensionar.
    Foarte multumit de ea, nu m-a dezamagit inca.
    Motorul nu a fost desfacut niciodata de cand se afla in Romania. Am folosit doar piese de schimb de provenienta vest-europeana ( pe cat a fost posibil), consumabile Bosch si Man si lichide Castrol. Acest lucru s-a vazut in timp.
    Ce altceva sa mai spun? In urma cu 2-3 ani i-am facut o reparatie caroserie destul de importanta: am schimbat toate partea fata si cu aripile ( noi ) si cele 4 usi ( SH ). Si a fost vopsita.
    In rest totul este original.
    Este o masina alintata. A circulat 90% in afara localitatii.
    Voi pune si cateva poze.
    Attached Files
    Mercedes CL 200 Kompressor
    Mercedes C 180 Kompressor

    Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

  • #2
    Arata foarte bine.Din pacate pt unii ca mine,doar cobrele de la "My car" arata astfel.Alea care sunt de vanzare sunt....
    MÃREAȚA COBRA

    Comment


    • #3
      Vad ca mai ai 2 cobre. Te-ar mai ineresa o a 3-a?
      Mercedes CL 200 Kompressor
      Mercedes C 180 Kompressor

      Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

      Comment


      • #4
        Intradevar acum am 2 cobrane (nu cobre!),dar unul dintre ele(benzinarul ) il voi vinde Sambata.Si voi ramane doar cu unul(breakul diesel).Iar modelul w123,este prima mea iubire si visul meu este sa iau o astfel de masina sa o restaurez,sa o fac bijuterie la interior si sa-i omologhez un motor f puternic de generatie mai noua,de ex,un 420 benzina(sau macar 320) din 93-95.Acum nu am bani de asemenea "lux",dar va veni timpul cand voi fi dispus la aceasta investitie.
        Last edited by ionutz_ng; 08-28-2008, 02:22 AM.
        MÃREAȚA COBRA

        Comment


        • #5
          Nu are nici o Cobra. Asta ca sa definitivam...

          Momentan, ca un spirit de gluma, topicul ar trebui sa se numeasca " mai gud auld caubra uizaut breix"...

          Originally posted by ionutz_ng View Post
          2 cobrane (nu cobre!)
          Fellation, frection, onanation...

          Comment


          • #6
            Frumoasa masina kolegu, sa o stapanesti bine!
            W110-2.0 D 1966
            W115-2.0 D 1971
            W123-2.4 D 1982

            Comment


            • #7
              Originally posted by pneu View Post
              Frumoasa masina kolegu, sa o stapanesti bine!
              Merci la fel!
              Mercedes CL 200 Kompressor
              Mercedes C 180 Kompressor

              Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

              Comment


              • #8
                Nu e chiar exagerat 280.000 km pentru o cobra. Am auzit de unele care au batut milionul.
                Noroc de tine ca ai tinut-o cu uleiuri bune. A mea cred ca a mers 30 de ani cu ulei de cartofi ...

                Comment


                • #9
                  [
                  QUOTE=doktor4carz;49784]Nu are nici o Cobra. Asta ca sa definitivam
                  ...
                  Asa e, greseala mea ( W203, W210).


                  Momentan, ca un spirit de gluma, topicul ar trebui sa se numeasca " mai gud auld caubra uizaut breix"...
                  Hu nidtz za breix?
                  Fellation, frection, onanation...
                  [/QUOTE]

                  ???
                  Mercedes CL 200 Kompressor
                  Mercedes C 180 Kompressor

                  Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by shadow View Post
                    Nu e chiar exagerat 280.000 km pentru o cobra. A mea cred ca a mers 30 de ani cu ulei de cartofi ...
                    Ulei de cartofi folosit drept combustibil sau ulei pt ungere?
                    In legatura cu km,e destul de haios sa observi cu toate masinile din tara noastra,indiferent ca sunt din 2002 sau din 72,au intre 150 000 si 280 000 km.Ai senzatia ca dupa un anumit nr de km le slabesc puterile si raman acolo pe vecie.
                    MÃREAȚA COBRA

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by ionutz_ng View Post
                      Ulei de cartofi folosit drept combustibil sau ulei pt ungere?
                      In legatura cu km,e destul de haios sa observi cu toate masinile din tara noastra,indiferent ca sunt din 2002 sau din 72,au intre 150 000 si 280 000 km.Ai senzatia ca dupa un anumit nr de km le slabesc puterile si raman acolo pe vecie.
                      Pentru ungere.
                      Raspunsul e simplu , se plictiseste masina de numarat km si cum nu stie sa afiseze "to the moon and back " , arata valoarea cand s-a plictisit sa numere si a adormit cablul de kilometraj.
                      Cat despre masina in cauza, misto treaba cu al 2-lea proprietar..rareori vezi chestii din astea. Mai stiu pe cineva cu un Bmw E28, tot asa , al 2-lea proprietar. Cat despre km masinii in cauza, daca omul a luat-o la 110 mii , si a luat-o din afara de la primul proprietar , nu puteti concepe faptul ca acei km sa fie pe bune ? Atata timp cat nu pune masina la vanzare saptamana viitoare eu tind sa il cred.
                      Oricum , te felicit pentru masina ta. E foarte misto ca ai pastrat-o atatia ani si ai avut si grija de ea. Si eu tot din 91 am bot-ul de cal, dar tata nu a reusit sa aiba atata grija de el cum ai avut tu de a ta - din ce zici tu acolo..
                      Si sa nu uit, BINE AI VENIT !

                      Comment


                      • #12
                        Bine v-am gasit!
                        In ce priveste numarul de kilometri, ca sa spun? Poate un ochi cu experienta se poate convinge din interior si din motor ( ca exteriorul a fost refacut, dupa cum am spus).
                        Deasemenea, am un caietel cu toate operatiile ce le-am facut la masina de-a lungul timpului ( km, reparatria efectuata / piesa inlocuita, marca piesei respective), astfel incat am un istoric complet al masinii. Pana prin anii '93-'94 mi-aduc aminte ca mergeam chiar la reprezentanta la Tiriac cu ea, la revizii si reparatii ( am chimbat pompa de apa ). Dar apoi nu s-a mai putut si am inceput sa tin acest caiet.
                        Mercedes CL 200 Kompressor
                        Mercedes C 180 Kompressor

                        Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF