Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Noul meu w123

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noul meu w123

    buna ziua la toata lumea
    abia ce am descoperit forumul si mam gandit sa bag niste poze pe aici cu prima mea masinutza
    Attached Files
    www.pi-photo.com
    w123 200D| w123 300D

  • #2
    Misto pozele... dar si masina

    Vad ca te pricepi la poze. cu asta te ocupi?
    Last edited by doktor4carz; 08-22-2008, 23:24 PM.

    Comment


    • #3
      Un cobran frumos, merge, zii de masina mai multe!
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • #4
        da , sunt fotograf de meserie pe langa scoli...

        masina e un exemplar din '78 este in familie de aproximativ 11 ani. a fost taxi vreo 10 ani 24h/24h dupa care si-a dat duhu. a fost reconditionat de tatal meu si de aproximativ 3 saptamani este proprietatea mea
        Last edited by Semtexx; 08-22-2008, 19:56 PM.
        www.pi-photo.com
        w123 200D| w123 300D

        Comment


        • #5
          Ma bucur pt tine. ai mai multe poze? sunt curios sa vad si interiorul.

          Comment


          • #6
            astea sunt ultimele poze. cu interiorul inca nu am facut. interiorul arata bine bord-ul e ca nou deloc zgariat sau taiat doar ca scaunele si bancheta sunt din bucati de la masini diferite si astfel e cam multicolora :P nu am gasit un set complet.
            Attached Files
            www.pi-photo.com
            w123 200D| w123 300D

            Comment


            • #7
              Capacele sunt de benveu!? hai ca gasesti la bursa capace!
              W110-2.0 D 1966
              W115-2.0 D 1971
              W123-2.4 D 1982

              Comment


              • #8
                da capacele de benveu singurele care imi stau bine pe roti momentan ) am sa iau anu viitor alta cobra de 3L , 5 cilindri si pt ala am jenti din aliaj
                www.pi-photo.com
                w123 200D| w123 300D

                Comment


                • #9
                  Bravo...poti sa ne delectezi cu foto si cind placi cu el prin plimbari...la capitolul foto poti posta ca nu se supara nimeni....

                  Comment


                  • #10
                    Daa... frumoase fotgrafii se vede ca esti in domeniu

                    Frumoasa si masina... dupa parerea mea cele mai reusite masini ca sa nu mai zic cele mai rezistente din lume ... care au fost si vor fi facute vre`o data !!!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by asfalttango View Post
                      Bravo...poti sa ne delectezi cu foto si cind placi cu el prin plimbari...la capitolul foto poti posta ca nu se supara nimeni....
                      Exact... phot-o, dar phot-o bine, sa-i iasa si ochii...

                      Comment


                      • #12
                        nu prea obisnuesc sa pozez cu telefonul dar am facut o exceptie :P
                        o poza cu interorul photomobilului meu
                        Attached Files
                        www.pi-photo.com
                        w123 200D| w123 300D

                        Comment


                        • #13
                          Foarte misto si masina si poze,iar ales interiorul arata ca nou.
                          Zi-mi si mie o chestie, ti se pare lenesa ?....si scapa de capacele alea

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by borkanel View Post
                            e, ti se pare lenesa ?....
                            da mi se pare foarte lenesa
                            www.pi-photo.com
                            w123 200D| w123 300D

                            Comment


                            • #15
                              Bine ai venit in clubul fanilor Mercedes!
                              Mercedes CL 200 Kompressor
                              Mercedes C 180 Kompressor

                              Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF