Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Nebuna Rosie

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In primu peco cum am intrat in slovenia. Banuiesc ca mio at pt altceva, poate pentru septica sau cv daca nu am stiut. Data viitoare voi sti.
    Legat de greutatea masinii am mai vorbit cu niste colegi pe statie si toti au zis ca au util ba 700 de kg ba 800 ba 900. Am deslusit si misterul greutatii, toate's asa.
    Stima

    Trimis de pe al meu Smart_Xceed folosind Tapatalk
    Transport marfa intern si international
    Lerint Calin 0742873198
    kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

    Comment


    • Originally posted by Ice90 View Post
      Legat de greutatea masinii am mai vorbit cu niste colegi pe statie si toti au zis ca au util ba 700 de kg ba 800 ba 900. Am deslusit si misterul greutatii, toate's asa.
      Nu sunt toate asa .
      Last edited by nstoe; 02-26-2014, 01:38 AM.

      Comment


      • Originally posted by Ice90 View Post
        Legat de greutatea masinii am mai vorbit cu niste colegi pe statie si toti au zis ca au util ba 700 de kg ba 800 ba 900. Am deslusit si misterul greutatii, toate's asa.
        Specificatie Sprinter 313 CDI .

        Capitolul WEIGHT RATINGS KG - PAYLOOD CAPACITY .

        Comment


        • Pe Slovenia de prin luna decembrie vigneta a suferit o "mica" modificare. Explicatie o gasiti aici . Ice90 nu te-a incadrat la saptica, altfel aveai alt sistem de taxare.
          Servicii mutare profesionale la nivel national si international. office@te-muti.ro

          Comment


          • Legat de taxele de autostrada pe Franta, le gasiti aici. Tot acolo metodele de selectie a claselor de taxare pentru auto. Daca masina depaseste 3 m inaltime ve-ti fi bagati la clasa 3 de taxare care este cu aprox. 50% mai scumpa decat clasa 2 ( acolo ve-ti putea si calcula cat costa exact taxa pe traseul dorit ).
            Servicii mutare profesionale la nivel national si international. office@te-muti.ro

            Comment


            • Originally posted by firepcmaster View Post
              Pe Slovenia de prin luna decembrie vigneta a suferit o "mica" modificare. Explicatie o gasiti aici . Ice90 nu te-a incadrat la saptica, altfel aveai alt sistem de taxare.
              Eu nu am calcat anul asta prin Slovenia,dar bine ca nu am fost ca faceam stop cardiac.. 40 euro??????Astia au invatat ceva de pe la noi cred....Stima.
              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

              Comment


              • Originally posted by nstoe View Post
                Specificatie Sprinter 313 CDI .

                Capitolul WEIGHT RATINGS KG - PAYLOOD CAPACITY .

                http://www.jesther.com/dungeon/pdf/Sprinter313Front.pdf
                Asta e la modelul dupa 2007? Doar Cabina+Sasiu? In pdf arata poza Sprinterului vechi.

                Originally posted by firepcmaster View Post
                Pe Slovenia de prin luna decembrie vigneta a suferit o "mica" modificare. Explicatie o gasiti aici . Ice90 nu te-a incadrat la saptica, altfel aveai alt sistem de taxare.
                Atunci e bine de stiut ca e atat de scumpa. Data viitoare ocolim pe Austria, daca va mai fi data viitoare
                Originally posted by firepcmaster View Post
                Legat de taxele de autostrada pe Franta, le gasiti aici. Tot acolo metodele de selectie a claselor de taxare pentru auto. Daca masina depaseste 3 m inaltime ve-ti fi bagati la clasa 3 de taxare care este cu aprox. 50% mai scumpa decat clasa 2 ( acolo ve-ti putea si calcula cat costa exact taxa pe traseul dorit ).
                Multumesc de link.
                Vad ca dupa Austria si Germania, Slovenii, Italienii si Frantuzii sunt scumpi. Ca norocul am comenzi destul de multe pe Ungaria, deci scap cu 80-90LEI/LUNA

                Stima
                Transport marfa intern si international
                Lerint Calin 0742873198
                kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                Comment


                • Vezi cu ocolitul pe Austria sa nu dai din lac in put !!!Pe la Graz ai niste tuneluri care se platesc separat de vigneta, plus km in plus asa ca una peste alta tot acolo ajungi, ca si bani....Stima.
                  PS:unde faci rovigneta de Ungaria?Fa la statiile Mol din Romania ca e mai ieftin si poti deduce si TVA-ul...
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                    Vezi cu ocolitul pe Austria sa nu dai din lac in put !!!Pe la Graz ai niste tuneluri care se platesc separat de vigneta, plus km in plus asa ca una peste alta tot acolo ajungi, ca si bani....Stima.
                    PS:unde faci rovigneta de Ungaria?Fa la statiile Mol din Romania ca e mai ieftin si poti deduce si TVA-ul...
                    Notat, mersi de sfat.
                    La MOL voi face, doar ca ultima data am fost pe fuga si grabit si am facut-o in Ungaria, dar clar la MOL voi face deoarece tot de acolo alimentez cel mai des.
                    Stima, si drumuri bune
                    Transport marfa intern si international
                    Lerint Calin 0742873198
                    kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                    Comment


                    • Mai vin si eu cu niste impresii si patanii.
                      Noutati, la masina am facut schimbul de ulei+filtre+diagnoza. Totul ok, nicio problema, si a implinit varsta de 300.000 km.
                      Miercuri mergeam spre Germania, incarcat cu vreo 900 kg, si pe teritoriul Austriei tot speram sa nu prind vre-un cantar . Am trecut frumos de Austria, intru in Germania, nu merg bine in jur de 100 de km, politie sirene, masinile mici mai departe, dubele trase in parcare. Stau la rand altii pleaca mai departe pe altii ii trage in parcare. Ma cantareste ma baga in parcare. Vine nea militianu imi zice ca am depasit 230 de kg si sa desfac sa se uite si el la marfa. Tipul super de treaba, ne-am inteles ft bine pe englezeste. Imi explica care e faza, ca amenda e 140 de euro si ca vrea sa vada orele de condus(pe care le aveam completate total aiurea) si am hotarat sa zic ca nu le am, ca habar nu am cum se completeaza, abureli din astea, si imi zice ca si pentru aia e amenda 140 de euro.
                      Se suie el sus imi verifica chingile, imi da actele, imi explica cum se completeaza foile alea cu orele de condus,de amenda ma iarta si imi ureaza drum bun .
                      Greu dom`le greu sa mergi la kile putine pe afara da incerc sa depasesc cu cat mai putin posibil
                      Un coleg depasit cu 800 de kg amenda 140 de euro si trebuia sa dea jos din marfa ca sa il lase sa plece(urat moment).
                      Pe retur am venit cu un palet de 180 de kg deci nu am mai avut emotii, dar nu am mai prins cantare
                      Si cam astea au fost primele mele patanii patite pe dincolo
                      Stima
                      Transport marfa intern si international
                      Lerint Calin 0742873198
                      kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                      Comment


                      • Am vazut ca ai pus masinuta la vanzare ( schimb ). Pana la urma nu a fost alegerea potrivita ?
                        Servicii mutare profesionale la nivel national si international. office@te-muti.ro

                        Comment


                        • Originally posted by firepcmaster View Post
                          Am vazut ca ai pus masinuta la vanzare ( schimb ). Pana la urma nu a fost alegerea potrivita ?
                          Nu prea, din pacate+am alte planuri, transportul nu merge chiar cum credeam, si nu sunt genul care sa puna pe masina greutate, mai mult decat e legal. Am vorbit cu colegi pe germania care pun pe masini cate 3 4 tone (sprinter 313 din 2014) iar eu nu prea pot concura cu preturile lor. Mai nou vad ca e la moda si mersul pe afara la 1 leu/km, ca si in tara
                          Nu e graba la vanzare ca va fi utila chiar daca nu ma mai ocup cu transport, dar daca o dau probabil ca iau una cu frig
                          Stima
                          Transport marfa intern si international
                          Lerint Calin 0742873198
                          kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                          Comment


                          • ????????????????
                            Gata?? Ai renuntat deja????Tu, care esti la Oradea de unde se incarca si descarca atata marfa???Eu zic sa nu te grabesti,sa nu mai crezi tot ce spun "colegii" prin statie, prin parcare...Rabdare si tutun...Asa e la inceput pana te cunoaste lumea,pana iti faci ceva clienti...Stima.
                            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                            Comment


                            • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                              ????????????????
                              Gata?? Ai renuntat deja????Tu, care esti la Oradea de unde se incarca si descarca atata marfa???Eu zic sa nu te grabesti,sa nu mai crezi tot ce spun "colegii" prin statie, prin parcare...Rabdare si tutun...Asa e la inceput pana te cunoaste lumea,pana iti faci ceva clienti...Stima.
                              Da stii cum se intampla noi astia de la oradea mergem in TM, SM sa incarcam si ei vin la noi.
                              As putea face treaba dar nu cu 600kg util din pacate. La 600-800 de kg se dau preturi care nu acopera nici macar cheltuielile pe dus.
                              Aveam pe tara o firma care imi dadea marfa de 400-800 de kg la 2RON+Tva/km pe tara sau pe Ungaria, dar din pacate nici ei nu mai au marfa pt 3.5T, ci doar mai multa pt 7.5t
                              In plus bursa de transport e cam moarta, doar ciurucurile ajung pe bursa.
                              Mai vedem ce o fi, din toamna am alte planuri oricum, pana atunci sau pana apare un cumparator normal ca mai incerc.
                              Am avut un client care imi dadea marfa pe Germania saptamanal, dar si aia au marit productia si trimit acuma cu camion
                              Vedem pe viitor
                              Stima
                              Transport marfa intern si international
                              Lerint Calin 0742873198
                              kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                              Comment


                              • Originally posted by Ice90 View Post
                                Nu prea, din pacate+am alte planuri, transportul nu merge chiar cum credeam
                                Este bine ca ai si alte planuri . Orice sut pe care ti-l da viata , in partile moi , este un pas inainte .
                                Bafta ! .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF