Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C200 Kompressor AMG

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C200 Kompressor AMG

    Salut va prezint agregatul meu un Mercedes C200 Kompressor AMG Estate an fab.1998 141kW/192Cp 270Nm. care a fost achizitionat de o luna...si asteapta sa fie inmatriculat (astept sentinta pe posta)









    Mercedes S202 C200 Kompressor 192cp

  • #2
    C 200 Kompressor si atat, fara AMG.
    S-o stapanesti sanatos si sa n-ai probleme cu ea !

    P.S : Este motorizarea ce coafeaza cel mai bine un W202.
    Mercedes-Benz C180 Elegance

    Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

    Comment


    • #3
      Cum ai ajuns tu la concluzia ca masina ta este AMG?

      Sa ai parte de masina!

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • #4

        Frumos atelajul 'AMG ESTATE'.
        Pune seria VIN sa vedem ce mai ascunde sub 'vopsea'.
        Km fara reparatii.

        Comment


        • #5
          Ii AMG nu vedeti ca scrie in stanga pe haion,ce atatea comentarii!

          Comment


          • #6
            Pai asta ii prima mea masina din gamma Mercedes sincer habar nam care ii diferenta intre C200k amg si C200 simplu ca dotari cred ca tot ala are ca unu normal, 4airbaguri, oglinzi se trage inauntru la buton,ASR,ABS, fetelede usa si panoul de mujloc are model de carbon din fabrica.....poate sami zica cineva care ii diferenta intre ele?
            Mercedes S202 C200 Kompressor 192cp

            Comment


            • #7
              Eu cred ca nici macar emblema AMG nu e una originala. In rest, nu pare sa ai nimic AMG pe masina, care, btw, imi place mai ales ca (pare) e culoare ca a mea, doar ca a ta e facelift!

              Baga un VIN sa deslusim misterul!

              Nu cred ca AMG a facut C200 KOMPRESSOR, cel mul s-au pus kit-uri de caroserie, jante si evacuare AMG, iar ca dotari, daca era AMG veritabil... era cam full... A ta e cam spartana, chit ca are unele dotari, dar nimic special. Presurile alea... No comment!
              Last edited by dan500se; 04-26-2013, 09:42 AM.
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • #8
                Intra pe mobile.de si cauta C 200K AMG! Sa ma anunti si pe mine daca gasesti vreunul ca vreau sa-l cumpar.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • #9
                  Asta e singura motorizare W202 T-modell:
                  C 43 AMG (306 Hp) Combi 1997- 2000

                  A doua la mana sigla de AMG din fabrica se pune in partea dreapta adica in locul emblemei Kompressor si nu are liniutele alea la inceput gen Mpachet, cat despre dotari sunt simple cat pt un Estate.
                  Bafta si km fara reparatii.

                  Comment


                  • #10
                    Eu va dau dreptate,sincer eu ma bucur ca il am si pe asta :P
                    Mercedes S202 C200 Kompressor 192cp

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Rolspeed View Post
                      Eu va dau dreptate,sincer eu ma bucur ca il am si pe asta :P
                      Asta e cel mai important.Tie trebuie sa-ti placa.Masina e frumoasa.

                      Multa bafta.

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • #12
                        New rims 18" 7j anvelope fata: 225/40/ZR18 Spate: 245/40/ZR18
                        Attached Files
                        Mercedes S202 C200 Kompressor 192cp

                        Comment


                        • #13
                          Frumoasa , s-o stapanesti sanatos, vad ca ai inmatriculat-o, ai platit taxa la ea sau ai dat statul in judecata, sunt interesat de subiect daca se poate desigur.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by willy28zgz View Post
                            Frumoasa , s-o stapanesti sanatos, vad ca ai inmatriculat-o, ai platit taxa la ea sau ai dat statul in judecata, sunt interesat de subiect daca se poate desigur.
                            Mersi am grija de ea ca greu l-am inmatriculat nu am platit taxa,am dat statu in judecata dar in 2012 in decembrie si abia in 2013 in august am reusit sa inmatriculez,dar din cate stiu nu e mai valabil asta cu judecatul,adica la noi la bihor stiu sigur ca nu e mai valabil dar am auzit ca in alte judete au mai inmatriculat masini prin judecata.
                            Mercedes S202 C200 Kompressor 192cp

                            Comment


                            • #15
                              Frumoasa masina.Sa o stapanesti sanatos.Bafta cu jentile....eu personal cred ca e un pic cam mult pentru ce drumuri avem noi.

                              Mercedes E200 / W211 - 2004
                              Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF