Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W115 220 diesel

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Foarte reusita operatia de refacere a masinii!

    Arata excelent!

    Felicitari proprietarului si celor ce au lucrat la masina!
    W123 280E Blue Green Metallic

    W126 280SE Champagne Metallic
    W126 280SE Black Blue Metallic
    W126 500SE Lapis Blue Metallic
    W126 500SE Midnight Dark Blue

    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

    Comment


    • #47
      Originally posted by dan500se View Post
      Foarte reusita operatia de refacere a masinii!

      Arata excelent!

      Felicitari proprietarului si celor ce au lucrat la masina!
      Multam fain, am transmis si mesterilor felicitarile
      BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

      Comment


      • #48
        Bravo

        Foarte frumos exemplarul, felicitari si spor la ingrijire.

        Comment


        • #49
          Bravo domn' Calinush...frumoasa treaba....asa-i ca intoarce capu' lumea dupa ea pe strada ?
          N-ar strica niste presuri si stelutza originale....
          Poate te gandesti sa-i pui si o instalatie cu xenon...s-ar asorta caroseriei...
          Cel mai rau ii strica aspectul carligul.....asta nu-i masina de tractat...
          Last edited by VLADD; 06-05-2009, 10:22 AM.

          Comment


          • #50
            Originally posted by vladruse View Post
            Bravo domn' Calinush...frumoasa treaba....asa-i ca intoarce capu' lumea dupa ea pe strada ?
            N-ar strica niste presuri si stelutza originale....
            Poate te gandesti sa-i pui si o instalatie cu xenon...s-ar asorta caroseriei...
            Cel mai rau ii strica aspectul carligul.....asta nu-i masina de tractat...
            Carligul este folosit doar anti prosti cum spune Dok eu, cel putin de cand este la mine, n-am tractat nici o remorca dupa mine. O singura data am tras pe unu' cu un reno 9 cam 30 de km,da n-am simtit nimic dupa mine.
            Si eu m-am gandit la xenoane,dar nu as vrea sa-i modific aspectul original,in plus am pus leduri albe la pozitii in fata si becurile sunt de alea cu lumina alba,nu galbena si arata mai cul, sa zic asa.
            Steluta originala vreau sa-i cumpar,da mi-e sa nu o rupa si sa imi para rau,asta daca o rupe mai am una si in targ is cam 20-30 lei Presuri originale chiar as vrea sa montez in limuzina.
            Dok,stii cumva un pret pt xenoane la o masinuta de asta, da' ceva bun, de firma.
            P.S. Oglinzile farurilor sunt reconditionate,adica puse de golf unu' sau golf doi(nu mai stiu exact) au fost in jur de 2 mil nou noute, acum vreo trei ani.
            BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

            Comment


            • #51
              Originally posted by doktor4carz
              Cam 20 de betze pe Hella, dar nu ash plati atitzia bani never... Recomand ceva mai ieftin, pe HID, si doar pe scurta.
              Ochei Dok,multam fain, o seara placuta si interesanta
              BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

              Comment


              • #52
                Felicitari Calinush. Pe langa exterior care arata frumos, imi place foarte mult cum arata compartimentul motor si blocul motor in sine. Excelent! Multi km fara probleme si fara "prosti".
                E220 cdi W210, 2001

                E320 W210, 1997
                C180 W202, 1994
                W123 200D, 1978 cu inima de W124


                Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                Comment


                • #53
                  Ohoo, colegule drag, in sfarsit vad rezultatul indelung asteptat, masina asta a ta ma surprinde placut, imi place tare mult, e ingrijita si nu trosnita la basca cum mai fac unii!
                  De-abia astept sa o vad pe viu, a mea e in curs 'de', insa mai dureaza!
                  W110-2.0 D 1966
                  W115-2.0 D 1971
                  W123-2.4 D 1982

                  Comment


                  • #54
                    Frumos si la mai multe!

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by adidc View Post
                      Felicitari Calinush. Pe langa exterior care arata frumos, imi place foarte mult cum arata compartimentul motor si blocul motor in sine. Excelent! Multi km fara probleme si fara "prosti".
                      Multumesc frumos, ma bucur ca iti place. Apropo de prosti,a iesit unu' de pe o straduta laturalnica fara sa se asigure, eu aveam prioritate, si ca sa nu-l plesnesc am virat brusc stanga da am si franat intre timp, rezultatul o oprire cu roata stanga fata intr-o groapa de langa drum. Masina care mi-a taiat calea a plecat fara sa se opreasca,eu si masinuta n-am patit nimic. Masina s-a lasat in groapa aia ca nu mai aveau aderenta rotile din spate sa pot iesi, dar m-au ajutat niste trecatori care au impins limuzina mea si am iesit. Sper sa nu mai am necazuri de astea. Imi era sa nu se lase pe baia de ulei,da ca norocu numa pe trapez si un pic pe prag s-a lasat,asa ca n-a patit nimic. Conduceti prudent ca tara gemme de prosti
                      BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by pneu View Post
                        Ohoo, colegule drag, in sfarsit vad rezultatul indelung asteptat, masina asta a ta ma surprinde placut, imi place tare mult, e ingrijita si nu trosnita la basca cum mai fac unii!
                        De-abia astept sa o vad pe viu, a mea e in curs 'de', insa mai dureaza!
                        Si eu de abia astept sa iti termini limuzina si sa ne intalnim la Borsa(cum am stabilit) impreuna si cu Telcean sa ne admiram limuzinele si sa bem un ceai. Noroc coleg!
                        BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

                        Comment


                        • #57
                          Dragi colegi, va trimit niste poze de duminica trecuta de la sfintirea limuzinei In ultima poza sunt cu bunica si ii explicam ceva lu' domn parinte
                          Picture 028.jpg

                          Picture 029.jpg

                          Picture 030.jpg

                          Picture 031.jpg

                          Picture 032.jpg
                          P.S. Azi limuzina a implinit 3 mii o suta doua zeci si unu de kilometri de cand am scos-o de la 'facut' si bineinteles fara probleme Numai bine si cat mai multi kilometri la toata lumea!
                          Last edited by calinush; 07-12-2009, 23:27 PM.
                          BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

                          Comment


                          • #58
                            Grila e noua sau ai nichelat-o din nou? Arata foarte bine! Cat despre sfintit...nu zic nimik.
                            E220 cdi W210, 2001

                            E320 W210, 1997
                            C180 W202, 1994
                            W123 200D, 1978 cu inima de W124


                            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                            Comment


                            • #59
                              Grila nu este noua, cea noua trebuie sa mi-o dea colegu Pneu, grila plus bord, sonda litrometrica,usa dreapta fata,filtru de aer si un stop stanga pt cineva au costat toate impreuna 70 de lei de la un batranel de aici din zona. Este numai curatata cu pasta pt crom,efectul se vede
                              BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

                              Comment


                              • #60
                                Dragi colegi ma puteti ajuta careva cu un capac pt janta de tabla pe 14'', din acela de inox, sau cum ii spune capac pt cobra sau bot de cal, sau toate 4 da sa fie la fel. As prefera culoarea albastra, dar daca sunt 4 bucati la fel sunt bune. A meu a zburat la o groapa intr-o noapte, iar a 2-a zi cand am trecut pe acolo nu l-am mai gasit. Va multumesc si astept raspunsul vostru. As mai dori de asemenea un cablu pt deschiderea capotei daca are cineva si eventual scaunele fata plus bancheta completa, dar sa fie de bot de cal. Va multumesc inca o data. Numai bine!
                                BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF