Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

MB W202 C180 1996 Esprit

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MB W202 C180 1996 Esprit

    Salutare colegi. Cam de multisor n-am mai scris pe aici si ar cam trebui sa mai sterg din praful adunat!

    Multe sau mai intamplat intre timp, am renuntat la frumosul si iubitul meu BMW Alpina si cam de jumatate de an, sunt din nou, mandrul posesor al unei noi stelute, ....desi a cam puturoasa si nu prea se ridica la capitolul sportivitate si demaraj la nivelul bmw-ului dar,...... sa lasam vorbele si sa incerc sa prezint unpic noua mea masina.


    Este un W202 C klasse din 96 model Esprit Sport, motorizare 1,8 aspirat si cam 124 de caluti. Motot 4 cilindri, 16 valve, distributie pe lant.
    Dupa cum prea bine stiti masina este din fabrica cu circca 2,5 inch mai joasa decat celelalte (Classic, Avantgarde sau Elegance), si bineinteles suspensie si articulatie sport.

    Ca sa incep cu inceputul , postez aici VIN -ul masinii:
    WDB2020181F280553, si prima inmatriculare Ro a fost in ianuarie 2011, si sunt al 2-lea proprietar in acte

    243000 Km reali cu carte service pana la 170-180k in 2007 in Austria.

    Ca dotari, masinuta are cam asa:

    1. Inchidere centralizata prin senzor infrarosu.
    2. Geamuri electrice fata
    3. 2 airbag-uri
    4. volan si schimbator de viteze inbracate in piele
    5. pachet interior si exterior(shadowline - esprit)
    6. Dublu clima manuala(functionala dar nu prea baga la capacitate maxima - trebuie reincarcat cu agent frigorific)
    7. tetiere vacumatice
    8. faruri reglabile electric
    9. webasto( desi nu sunt sigur ca ar fi al ei, fuctioneaza si am in borsetuta cu carti a masinii manual pentru acest model de webasto)
    10. Antena electrica
    11. radio dc + magazie originale mercedes benz( momentam am montat pe masina un mp3 Alpine)
    12. norma poluare Euro 2, cu dublu catalizator
    13. Jante aluminiu pe 17 inch neoriginale
    14. bancheta spate rabatabila
    15. sertar schi
    16. cotiera fata-spate cu cupholder-e
    17. cutie de viteze manuala sport cu 5 rapoarte
    18. oglinzi electrice heliomate si incalzite.
    19. Parbriz cu degivrare electrica
    20. duze stropitor parbriz incalzite electric
    21. sistem de remorcare original
    22. sonda de temperatura exterioara


    .........si cam atat imi amintesc momentan.

    La capitolul aspect interior este aproape impecabila, fara rupruri sau zgarieturi.
    pe exterior insa, vopseaua lasa de dorit din punct de vedera al luciului, avand si mici zgarieturi pe ici pe colo, dar probabil ca va raspunde binisor unui tratament de ceara si polish. Rugina, daca are are f putina si in general pe jos la baza usilor, cateva puncte, si acolo unde aripa intalneste bara ....spre zona de semnal fata, sau spate.. - in principiu in locurile in care acest model de caroserie este predispus la rugina.

    Vopseaua este un gri metalizat inchis dar cu tente de cameleon...( vara, in soare puternic are tente de crem, verzui sau mov si aste depinde de cum bate lumina pe ea)

    Fara accident, cu vopseaua originala, fara probleme de articulatie, masina are doar un mic huruit la motor pana se incalzeste si cel mai probabil este vreo rola de accesorii sau vre-un intanzator.

    Astept pareri de la voi...
    Attached Files
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

    MERCEDES UBBER ALLES !

  • #2
    Dunga aia alba pe anvelope sper ca-i photoshop (ca si parbrizul negru-n vreo doua poze), otherwise e oribila.
    In rest, are linie, sa te duca multi km!
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • #4
      Da este photoshop.... Mi-ar fi placut mie sa am caucuicuri white wall!!!
      Last edited by Zeus; 12-16-2012, 16:03 PM.
      http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

      MERCEDES UBBER ALLES !

      Comment


      • #5
        WDB2020181F280553, 121 CP

        VEHICLE TYPE: Car
        MODEL NAME: C 180
        ENGINE: 111920 10 162844
        TRANSMISSION: 717417 06 825635
        FRONT AXLE: BE1350S1120198962336
        ORDER NUMBER: 0522751228
        LIGHTS: VALEO
        WIPER: SWF
        INTERIOR COLOR: 701A
        PAINTS: 721

        RETARDER: 1 950628


        240 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR

        260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION

        280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB

        287 THROUGH-LOADING FEATURE

        291 AIRBAG FOR FRONT PASSENGER

        512 MB RADIO SPECIAL WITH TRAFF. MESS., RDS

        531 AUTOMATIC ANTENNA

        580 AIR CONDITIONING

        583 ELECTRIC WINDOW LIFTER, 2-WAY

        593 ALL-ROUND WD-GREEN GLASS,HEATED REAR WINDOW-ESG,BF

        653 SPORTS CHASSIS WITH 8-HOLE LIGHT ALLOY RIMS

        673 HIGH-CAPACITY BATTERY

        819 CD CHANGER

        959 EQUIPMENT PACKAGE ESPRIT

        980 REG. DOC. AND ABE NO. ON TYPE LABEL FOR EXPORT

        Comment


        • #6
          Cred ca ar fi ok sa pui poze originale, nemodificate cu masina, gen toba aceea si jantele ...
          http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

          Comment


          • #7
            Multumesc pentru aprecieri si totodata pentru decodarea VIN. Mam chinuit si eu cu decodarea dar nu am gasit prea multe date despre masina. Masina are itr-adevar 122 CP de fabrica dar are un cip tuning si cred ca are acum undeva pe la 124-128 caluti. Pozele sunt cele cu masina reala - jante cu spite negre si cu masca de radiator tot neagra, insa intr-adevar cea cu toba este o simulare facuta de mine ca sa vad cum ar da pe masina. Probabil ca din greseala am incarcat simularea

            Atasez acum cea cu toba reala.
            Attached Files
            http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

            MERCEDES UBBER ALLES !

            Comment


            • #8
              Acest topic se poate inchide. Masina s-a vandut. Multumesc CLUBMERCEDES !
              http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

              MERCEDES UBBER ALLES !

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF