Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes w124 coupe

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes w124 coupe

    Sunt posesorul unui Mercedes w124 coupe, al doilea de cand sunt sofer, primul fiind la dezmembrat. Masina a suferit mai multe modificari pana sa ajunga la starea actuala, fiind pana acum 2 ani proprietatea unei domnisoare din Italia, care nu prea a avut grija de ea..
    De mic am crescut cu Mercedes-uri, prima masina a tatalui meu fiind un bot de cal, urmat de 2 cobre, un w124, masina pe care m-am invatat sa conduc si actual, el w210, prezentat mai de mult tot la aceasta sectiune si eu w124 coupe.
    O sa las mai mult pozele sa vorbeasca si o sa revin pe parcurs cu alte detalii.

    VIN WDB1240401C196414
    Attached Files
    Mercedes W124 200D - ex
    Mercedes C124 CE200 - ex
    Mercedes W124 300D Turbo - donatoare de organe
    Mercedes W124 E250D - donatoare de organe
    Mercedes C124 300CD - daily driven
    Mercedes C124 300CE 12v
    Mercedes C124 300CE 24v in proiect de restaurare
    Mercedes S124 250TDT
    Mercedes W210 E200 16v
    Mercedes W906 2.2 CDI

  • #2
    Frumoasa masina...arata destul de bine mai ales daca ai zis ca nu prea a fost intretinuta de vechiul posesor. Sa o stapanesti sanatos.

    Comment


    • #3
      Multumesc! Am bagat "ceva" bani pana sa ajunga in stadiul acesta..
      Mercedes W124 200D - ex
      Mercedes C124 CE200 - ex
      Mercedes W124 300D Turbo - donatoare de organe
      Mercedes W124 E250D - donatoare de organe
      Mercedes C124 300CD - daily driven
      Mercedes C124 300CE 12v
      Mercedes C124 300CE 24v in proiect de restaurare
      Mercedes S124 250TDT
      Mercedes W210 E200 16v
      Mercedes W906 2.2 CDI

      Comment


      • #4
        Arata foarte bine,bafta la ea.

        Comment


        • #5
          Felicitari pentru masinuta! Sa o stapanesti sanatos!
          Vad ca este motorul de 2 litri pe ea...adicatelea, dansa este una dintre cele 7848 fabricate...
          Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
          https://w124-coupe.com

          Comment


          • #6
            Frumoasa rau! Sa ai parte de ea multi km !

            O seara faina.

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #7
              Originally posted by nicu_rva View Post
              VIN WDB1240401C196414

              vin WDB1240401C196414
              chassbm 124040
              chass_ident 1C196414
              type 124
              subbm1 040
              engine 111940 10 054118
              interior 261
              lights HELLA
              model_idx 3
              order_num1 0454327381
              paint1 744
              retarder 8 941028
              transmission 717413 06 676028


              Code
              240 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR
              280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB
              291 AIRBAG FOR FRONT PASSENGER
              300 Unknown
              341 ADDITIONAL BLINKER LAMPS
              430 HEADREST IN THE REAR, LEFT AND RIGHT
              570 FOLDING ARMREST, FRONT
              587 Unknown
              592 ALL-ROUND WD-GREEN GLASS,HEATED REAR WINDOW-VSG
              620 AIR POLLUTION CONTROL
              630 ECE - WARNING TRIANGLE
              652 8-HOLE LIGHT ALLOY RIMS
              731 WOOD TRIM BURRED WALNUT ROOT
              866 MODEL 202/129 TECHNICAL MODIFICATION MY 95
              744 DARK BLUE SOFT TOP FABRIC 5010
              261 TYPE DESIGNATION ON FENDER / SIDEWARD DELETION


              Intradevar frumoasa, sa ai bafta la ea si fara evenimente in trafic!
              Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

              W126 280SE
              W123 280CE
              W126 500SEC
              W220 500L

              'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

              Comment


              • #8
                Mai complectez eu ce nu a zis nicu_rva
                Masina sta inimaginabil de bine la capitolul rugina,caroseria este originala in mare parte,iar rotile AMG AERO modulare ii vin excelent!
                Mai e una alta de facut la ea dar o sa am eu grija sa se faca ca la carte
                Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
                Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
                Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
                Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

                Comment


                • #9
                  Originally posted by nicu_rva View Post
                  Sunt posesorul unui Mercedes w124 coupe, al doilea de cand sunt sofer, primul fiind la dezmembrat. Masina a suferit mai multe modificari pana sa ajunga la starea actuala, fiind pana acum 2 ani proprietatea unei domnisoare din Italia, care nu prea a avut grija de ea..
                  De mic am crescut cu Mercedes-uri, prima masina a tatalui meu fiind un bot de cal, urmat de 2 cobre, un w124, masina pe care m-am invatat sa conduc si actual, el w210, prezentat mai de mult tot la aceasta sectiune si eu w124 coupe.
                  O sa las mai mult pozele sa vorbeasca si o sa revin pe parcurs cu alte detalii.

                  VIN WDB1240401C196414
                  Motorul de pe ea e 200d? Cum se comporta cu el ca m-ar interesa si pe mine sa fac asa ceva dupa ce imi termin berlina. Are vlaga?

                  Comment


                  • #10
                    E200 benzina , motorul M601.912 e diesel.
                    Last edited by gmihai24; 11-07-2012, 01:43 AM.

                    Comment


                    • #11
                      Eu nu prea am inteles remarca asta...motorul din poze e diesel in 4 cilindri deci 2000 cmc.
                      E220 cdi W210, 2001

                      E320 W210, 1997
                      C180 W202, 1994
                      W123 200D, 1978 cu inima de W124


                      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                      Comment


                      • #12
                        Mie in poza nu imi pare deloc diesel +ca in vin are :engine 111940, capacitate 1998(fiscala 1961), tip injectie Bosch Motronic Map-DIS 4/dohc

                        Comment


                        • #13
                          Cum ma sa nu fie in poza diesel motorul ala... ea casca mai bine ochii...
                          Last edited by mircea600sel; 11-07-2012, 17:04 PM.
                          Membru Fondator A.P.L.I.B.D.N.B. - Asociația Pentru Lupta "ĂŽnpotriva" Beției Dezorganizate "Niște Bețiv"

                          Comment


                          • #14
                            Asteptam sa remarce cineva acest aspect Coupe-ul are motorul 2.0 diesel de pe w124 visiniu de la dezmembrari, fiind recarosat. Intradevar, la capitolul >fara rugina< sta foarte bine, avand doar cateva ondulari, care se vor rezolva cat de curand. In afara de aripa stanga si zona aceea ingusta unde este situat butonul de la portbagaj, masina are vopseaua originala. Motorul merge foarte bine pentru caii lui, dar am ceva planuri de viitor ce implica si motorul Multumesc pentru aprecieri!
                            Mercedes W124 200D - ex
                            Mercedes C124 CE200 - ex
                            Mercedes W124 300D Turbo - donatoare de organe
                            Mercedes W124 E250D - donatoare de organe
                            Mercedes C124 300CD - daily driven
                            Mercedes C124 300CE 12v
                            Mercedes C124 300CE 24v in proiect de restaurare
                            Mercedes S124 250TDT
                            Mercedes W210 E200 16v
                            Mercedes W906 2.2 CDI

                            Comment


                            • #15
                              S-au intamplat foarte multe de cand nu am mai postat aici. Masina a primit o noua inima La interior, interiorul a fost schimbat cu unul tot din piele neagra, perforata, dar cu incalzire, reglaje electrice si memorii, lumini in usi, volan sportline (pe decodare apare AMG Steering Wheel). La exterior a primit un set de spalatoare de far, socluri semnalizare OEM pentru US, grila Avantgarde si aripa pentru turbo. A fost schimbat tot ce tine de noul motor: cutie, cardan, grup cu ASD, planetare, bara stabilizatoare, suporti bara stabilizatoare, suspensie fata si tot felul de plasticuri si plasticulete. Partea electrica desfacuta fir cu fir multumita lui Jacob si pusa la punct, curatata si izolata complet. Urmeaza sa fie montate parasolarele cu lumini, tempomatul, stopul suplimentar si perdeluta electrica. A primit pe fata un set de frane mai performante (etrieri cu 4 pistonase). Dupa schimbarea motorului am facut un schimb complet de filtre si uleiuri pentru motor, cutie, grup, sistem de franare, sistem de racire. In rest motorina cat incape si bice!
                              Attached Files
                              Mercedes W124 200D - ex
                              Mercedes C124 CE200 - ex
                              Mercedes W124 300D Turbo - donatoare de organe
                              Mercedes W124 E250D - donatoare de organe
                              Mercedes C124 300CD - daily driven
                              Mercedes C124 300CE 12v
                              Mercedes C124 300CE 24v in proiect de restaurare
                              Mercedes S124 250TDT
                              Mercedes W210 E200 16v
                              Mercedes W906 2.2 CDI

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF