Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C klass-ul meu

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C klass-ul meu

    A venit si randul meu,dupa mai bine de 4 ani de activitate pe forumul clubmercedes.Povestea a inceput pe cand eram pustan.Mereu imi intorceam capul pe strada cand zaream acest model.Atunci mi-am zis in gand ca daca odata in viata am sa pot,imi voi lua acest model de Mercedes.In septembrie 2008 am si reusit si de atunci a inceput totul legat de acest model.Cautam comunitati,prieteni cu care sa discut si sa incerc sa cunosc mai bine acest model.La scurt timp,am dat de clubmercedes unde imi face placere sa ma loghez de fiecare data.Am facut prieteni,am reparat cate ceva la masina si am participat la intalniri locale.Cat despre masina,va pot spune ca a avut un singur proprietar in Germania,un domn mai in varsta.Este din 1993 noiembrie,benzinar de 1.8,echipare Elegance.Probleme deosebite nu am avut cu masina,e adevarat nici nu circul mult.Insa cand circul,imi face placere si la urma urmei asta conteaza.Imbunatatiri in schimb i-am adus:

    -avea un casetofon Blaupunkt in momentul achizitionarii,dupa scurt timp sotia mi-a facut cadou un Sony Xplod cu bluetooth.
    -nu avea difuzoare decat in fata.Am instalat o pereche de difuzoare ovale cu 3 cai,marca Sony Xplod
    -desigur,ma enerva faptul ca nu avea antena electrica.Am achizitionat o antena electrica defecta de pe forum,pe care dupa reparatie am si montat-o
    -un mic tub de bass activ si-a facut prezenta in portbagaj,marca Blaupunkt
    -am inlocuit beculetele monotone din bord si nu numai cu LED-uri albe,marca Nichia(japoneze)
    -am montat iluminare suplimentara in portbagaj pentru ca ma deranja faptul ca nu prea vedeam mai nimic daca incarcam mai mult portbagajul.Sunt benzi cu 3 LED-uri tot marca Nichia.
    -vara aceasta am montat iluminare suplimentara in partea de jos,la pedale si in spate.

    Las pozele sa vorbeasca...

    Rog un moderator sa uneasca pozele.Multumesc! - Rezolvat!
    Attached Files
    Last edited by mircea600sel; 10-22-2012, 21:14 PM.
    W202 elegance / 1.8 benzina,1993

  • #2
    Salut.super arata masina.Sa o stapinesti sanatos si fara probleme.Foarte bine intretinuta pentru virsta ei

    Comment


    • #3
      Tu ai mondata in toata masina lumina?Tare

      Comment


      • #4
        Originally posted by danmertan View Post
        Tu ai mondata in toata masina lumina?Tare
        Multumesc!
        Absolut tot ce tine de iluminat,muzica,electrica,electronica,tras fire,reparat antena, eu am facut cu multa pasiune si rabdare.
        W202 elegance / 1.8 benzina,1993

        Comment


        • #5
          Salut zsolti, in primul rand ai o masina superba care sigur intoarce multe priviri, sa o stapanesti sanatos si muuulti km fara incidente ! Am si eu o intrebare, luminile de la picioare ai folosit banda de leduri ? De unde le-ai legat ? Si inca o intrebare , ce fel de leduri ai pus in bord si la butoanele geamurilor si consola centrala ? Am cumparat T5, insa nu s-au potrivit, cel putin la bord, imi poti da un link sau nume exact ? Multumesc frumos.
          http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

          Comment


          • #6
            Da, ma bucur sa vad membri de calitate. Multi km, sanatos!
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #7
              Super. Take care of it.

              Cat consuma ?
              Mercedes Benz

              Comment


              • #8
                Salutare Zsolti! In primul rand felicitari pentru agregat pentru ca arata foarte bine precum au mentionat colegii mai sus.

                Iluminatia arata foarte bine, pe care ai facut-o..."cu mare pasiune". Si eu am trecut prin asta...si sunt convins ca esti mulumit de rezultat...precum sunt si eu.

                Bafta in continuare si fara evenimente in trafic!
                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                W126 280SE
                W123 280CE
                W126 500SEC
                W220 500L

                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                Comment


                • #9
                  Multumesc GYUKY! La pedale si in portbagaj am folosit aceleasi module cu LED-uri,rezistente la apa si care se leaga direct la 12 volti fara sa mai necesite rezistente suplimentare etc.In bord sunt LED-uri SMD Nichia Automotive superluminoase cu o dispersie a luminii de 115 grade.In butoane sunt LEd-uri de 3mm hiperluminoase cu o dispersie a luminii de 20 grade,tot Nichia.In consola sunt SMD-uri.Mentionez faptul ca inainte m-am documentat foarte bine si am ales cu grija produsele cu care urma sa lucrez.Toate LED-urile sunt de aceeasi temperatura al culorii.
                  Last edited by zsolti1981; 10-22-2012, 21:45 PM.
                  W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                  Comment


                  • #10
                    Salut Zsolti, imi place foarte mult cum arata interiorul cu noile lumini, as vrea sa stiu cam cat costa in total tot ce ai pus tu in plus , ca iluminare, pe masina, as vreau sa pun si eu identic, tot ce ai tu.

                    Sa o stapanesti sanatos in continuare, multi km fara probleme si fara accidente, sa auzim numai de bine si sa iti fie numai bine,

                    Cu stima,
                    Sever
                    "In lumea asta exista masini si Mercedes-Benz"
                    Illegal Tones Part V @Cafe Roma Tech House Party, DJ NeD DJ Mumix !!!

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc tuturor pentru aprecieri.Ce sa spun,decat ca imi place ceea ce am facut,cu toate ca a durat mult timp pana a iesit totul asa cum am vrut.Munca tiganeasca nu-mi place sa fac si cine ma cunoaste,stie bine.Aleg intotdeauna lucruri de calitate si nu-mi pare rau pentru ca am ales LED-uri japoneze.
                      W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                      Comment


                      • #12
                        E super masina! Ce sa zic, as vrea sa arate si a mea asa...
                        Asfalt uscat si bani de benzina sa fie ca in rest mari probleme nu ai cu ea.
                        1994...Mercedes Benz...w202, c180
                        Dragoste la prima vedere...

                        http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Sever View Post
                          Salut Zsolti, imi place foarte mult cum arata interiorul cu noile lumini, as vrea sa stiu cam cat costa in total tot ce ai pus tu in plus , ca iluminare, pe masina, as vreau sa pun si eu identic, tot ce ai tu.

                          Sa o stapanesti sanatos in continuare, multi km fara probleme si fara accidente, sa auzim numai de bine si sa iti fie numai bine,

                          Cu stima,
                          Sever
                          Pe mine m-a costa exact 210 lei acum un an,adica in 2011.De atunci am cumparat LED-urile,mi-am imaginat cum vreau sa arate si le-am pus in aplicare.LED-urile sunt de pe www.zexstar.com De atunci s-au mai scumpit.
                          W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by sauron View Post
                            E super masina! Ce sa zic, as vrea sa arate si a mea asa...
                            Asfalt uscat si bani de benzina sa fie ca in rest mari probleme nu ai cu ea.
                            Multumesc sauron.Ai mare dreptate,bani de benzina sa fie ca papa binisor.Cine are,stie...
                            W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by funkyhat View Post
                              Super. Take care of it.

                              Cat consuma ?
                              In oras 12-13,afara spre 8 litri de benzina
                              W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF