Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

MB w116

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MB w116

    Un exemplar frumos in opinia mea . An fabricatie 1974
    Attached Files
    Last edited by Dobrescu Alex; 10-15-2012, 23:00 PM.

  • #2
    Ce zgarcit esti cu noi.Mai vrem poze si detalii despre masina.

    Nu o vinzi?

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #3
      E foarte frumoasa,sa aveti multi km si ani impreuna!

      Comment


      • #4
        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

        Foarte frumoasa!Felicitari!
        Last edited by tu_marus; 10-15-2012, 23:30 PM.

        Comment


        • #5
          Daca nu pui mai multe poze vin si ii sparg geamurile .Asa ma bate un gand sa vad niste preturi

          Comment


          • #6
            Frumoasa masina ! .

            Poate , colegul ne lamureste daca este SEL sau S ( nr. de inmatriculare si anuntul de pe autovit ne lasa in ceata ) ; a cumparat-o sau este de vanzare .
            Daca este S / 1974 ( nu stim ce optiuni are ) , pretul de pe site-ul de vanzari este cam piperat .

            Comment


            • #7
              Este SE fara drept de apel, SEL-ul are usile spate mult mai lungi, am avut, stiu. Legat de celelalte informatii ar fi interesant de stiut mai multe.

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #8
                Maşina asta a apărut pe mai multe site-uri de vânzări, de mai multe ori, preţul fluctuând în jurul sumei de 12 mii de EU. Când am văzut linkul cu ultimul anunţ, m-am şters de 2 ori pe ochi ... Are certificat Retro (în unele anunţuri era postat şi scanul după certificat). Toate anunţurile indicau ca şi locaţie, Sighişoara. Actualul proprietar, iniţiatorul topicului, este rugat să mai dea detalii.
                Atelajul e ţiplă, mai ştiu 2 exemplare în starea asta, la Bucureşti, şi doar una din ele e Retro ... o fi şi altele, dar eu pe astea le ştiu.

                Cele bune !
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • #9
                  O sa revin cu poze si alte informati . Masina nu este chiar a mea , defapt este a tatalui meu
                  Masina are certificat retro iar in proportie de 97% toate piesele sunt originale

                  Comment


                  • #11
                    Am sa incep cu inceputul .
                    Am cumparat masina in urma cu 2 ani de la cineva care avea de gand sa o reconditioneze insa a abandonat proiectul iar masina a fost "uitata" in garaj timp de 1 an si ceva .
                    Din pacate nu am poze cu masina decat recente (o sa postez mai multe ) .
                    Odata cu achizitia masini fostul proprietar mi`a oferit atate piese de schimb in cat nu am avut cu ce sa le transport pana la Sighisoara . Am umplut o duba plina cu piese si au ramas cel putin inca atatea la el plus inca un motor identic de pe alta masina .
                    Dupa aprox 6 luni de la achizitie am reusit sa obtin si certificatul retro dupa ce am schimbat complet interiorul cu unul impecabil original w116 achizitionat de la un pasionat al masinilor retro.
                    Tin sa mentionez ca masina nu are rugina sau imperfectiuni la capitolul tablarie iar motorul merge aproape ca unul nou .

                    Comment


                    • #12
                      Originally posted by Zeus View Post
                      Este SE fara drept de apel, SEL-ul are usile spate mult mai lungi, am avut, stiu. Legat de celelalte informatii ar fi interesant de stiut mai multe.
                      Da ai dreptate este SE 280

                      Comment


                      • #13
                        A avut numere de HR ?
                        Lord W126 500SE -> 2.5D
                        Lady W123 230C -> 240D
                        W124 -> 200D
                        W208 CLK200 -> 2.0

                        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                        Comment


                        • #14
                          Sincer la ce pret are sa arate asa ??? toate in poze de la distanta arata bine , poze in detaliu mai cu zoom pe caroserie , a da si pe anunt in talon are itp expirat .
                          Attached Files
                          Last edited by Sor3L; 10-16-2012, 18:28 PM.
                          Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                          Comment


                          • #15
                            "Tin sa mentionez ca masina nu are rugina sau imperfectiuni la capitolul tablarie" nu mai mergea sa dau edit :-)
                            Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF