Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

mercedes w124 cabrio 2.5 td

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mercedes w124 cabrio 2.5 td

    Salutari .M-am gandit sa pun si eu cateva poze cu o masina destul de rara
    Astept orice fel de intrebare
    Attached Files

  • #2
    Masina este frumoasa dar pune si tu seria VIN si mai multe poze cu masina.Nu poti sa ne lasi asa cu 2 poze...Salutare

    Comment


    • #3
      mai multe poze
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Daca nu ma inseala retina, ai 2 randuri de jante pe masina si vreo 3 nuante de culori. In rest, frumos!
        PS: alt minus - etrierii.
        https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

        Comment


        • #5
          Faina masina.E cu cutie manuala sau automatica?

          Posteaza poze si cu interiorul.

          Sa ai parte de el!

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #6
            Tetierele spate ridicate strica din linia masinii.Le poti lasa jos, pt ca sar ele sus in caz ce e nevoie de ajutorul lor. In rest, frumoasa si culoarea pt un cabrio.

            Comment


            • #7
              Diesel pe cabrio? Interesant! A fost dizelizata in Romania sau pe afara? Frumoasa si rara, desi chiar azi am vazut una alba in Timisoara ( ma grabeam ca altfel faceam poze ) totusi cabrioletul de la W124, ramane o ,,rara avis'' ptr. pasionatii modelului.

              Comment


              • #8
                Originally posted by ElCid View Post
                Diesel pe cabrio? Interesant! A fost dizelizata in Romania sau pe afara? Frumoasa si rara, desi chiar azi am vazut una alba in Timisoara ( ma grabeam ca altfel faceam poze ) totusi cabrioletul de la W124, ramane o ,,rara avis'' ptr. pasionatii modelului.
                Cea alba este a colegului nostru cHELU.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • #9
                  Motorul a fost pus de mine si masina este automata.La estetica nu am lucrat inca deoarece nu prea am timp,iar cu masina se merge in fiecare zi ...
                  Pot intreba de ce spui ca etrieri sunt un minus?

                  Comment


                  • #10
                    E frumoasa masina. Coupe-ul de 124 intotdeauna mi-a placut. Fa ceva si macar, pentru inceput gaseste-i jante la fel. Daca i-ai da si o vopsea, un rosu perla, ceva, ar fi de nota 10.
                    Mercedes-Benz C180 Elegance

                    Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                    Comment


                    • #11
                      Mersi.Am si perechea pt cele de fata si pt cele de spate.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        Cea alba este a colegului nostru cHELU.
                        Banuiam ca e a colegului cHELU. Pacat ca nu am avut timp sa o admir. La vremea ei, cabrio de la W124, era considerata cea mai frumoasa masina decapotabila si cred ca inca atrage privirea ( mie mi-a ,,sarit'' in ochi de la distanta ). Singurul minus e culoarea alba, tipul asta de caroserie merge cu nuante mai vii, gen cum e cea de fata.

                        Comment


                        • #13
                          Nu cumva masina ta a fost aceasta?
                          Un E200 fara aer conditionat?Ca prea imi sare in ochi diferenta de nuanta intre usa si aripa spate...
                          Asteptam poze cu interiorul!
                          Pune si o serie de sasiu...
                          Attached Files
                          Last edited by GoguL; 09-26-2012, 14:03 PM.
                          Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
                          Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
                          Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
                          Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

                          Comment


                          • #14
                            nu... masina mea a avut numar B 74 EEE a fost alu elena udrea si a fost 220

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by viktorcoupe View Post
                              nu... masina mea a avut numar B 74 EEE a fost alu elena udrea si a fost 220
                              Pune o serie de sasiu sa o decodam.
                              Numai bine!
                              Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
                              Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
                              Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
                              Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF