Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C200K, W204,AMG pack RED

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ediz View Post
    Din pacate nu, au zis ca au ce sa faca...plus ca mai scartaie si scaunu de la sofer, sezutul.
    Si inca 1000 ron, la amortizoarele fata, niste rulmenti si inca ceva, imi scapa denumire, sa ma uit pe factura.
    Cred ca se refera la flanse , au niste rulmenti , am schimbat si eu una , vezi la mine in topic o poza cu ea , mi se par subdimensionate .

    Scaunul ....tind sa cred ca ar trebui demontat si gresate sinele pe care culiseaza.
    Probabil ca nu stiu sa repare la reprezentanta asa ceva , doar stiu sa inlocuiasca scaunul pe banii tai .

    Comment


    • Originally posted by andrei.tba View Post
      Salut,sezutul a inceput sa scârtâie si la mine,cand il ridic o idee nu mai face dar revine si ma tot joc sus-jos,luni am programare si eu sa ii faca ceva ca urãsc zgomotele astea!
      Da , daca il mai misc se mai opreste dar revine...
      Sa ma anunti te rog ce ai rezolvat !!

      Comment


      • Originally posted by b97dmt View Post
        Cred ca se refera la flanse , au niste rulmenti , am schimbat si eu una , vezi la mine in topic o poza cu ea , mi se par subdimensionate .

        Scaunul ....tind sa cred ca ar trebui demontat si gresate sinele pe care culiseaza.
        Probabil ca nu stiu sa repare la reprezentanta asa ceva , doar stiu sa inlocuiasca scaunul pe banii tai .

        Da, pe la flanse. Iarna la frig, cand luam gropi aveam un zgomot, acum vad ca a inceput sa faca uzual. Sper ca de la alea sa fie .

        Ar fi culmea sa schimb scaunul ))
        Si mai am o problema cu butonul de volum , cand dau repede incet/tare nu merge . Trebuie sa dau asa incetisor...O sa le zic si de asta, sa vedem ce raspuns imi mai dau..

        Comment


        • Originally posted by Ediz View Post
          Da , daca il mai misc se mai opreste dar revine...

          Sa ma anunti te rog ce ai rezolvat !!

          O sa te anunt,sper sa ii faca ceva ca ma dispera la propriu,nu face mereu dar cand incepe.....

          Comment


          • Salut,revin cu problema scaunului si se pare ca s-a rezolvat prin gresarea tuturor componentelor metalice,nu am stat langa ei sa vad ce si cum au facut dar deocamdata sunt multumit!Ca si cost nu mi au luat nici un ban,mi au gresat si trapa!

            Comment


            • Mersi frumos . Acum la 13:00 merg si eu pentru amortizoare , le voi spune sa efectueze aceasta gresare.

              Mersi frumos !

              Comment


              • Salut,ai rezolvat problemele?!

                Comment


                • Salut .
                  Partea cu amortizoarele da , chiar se simte si la condus.
                  Partea cu scaunul nu , mi-au zis cu un sictir asa , ca scaunul nu scartaie si nu au ce sa unga , presupun ca e prea sub Autoklass sa faca ei asa ceva...

                  Azi am gasit asta...macar de o fura pe toata si fara sa zgarie , aia era...( usa dreapta spate).

                  Aveti idee alta noua ? Pret ?
                  Attached Files

                  Comment


                  • A fost vopsita usa + bandou nou(120 cu reducere) + folii .
                    Attached Files

                    Comment


                    • Felicitari pt folie , o sa simti rapid diferenta.
                      Ce ai inlocuit pana la urma la suspensie ? Flansele ?

                      Comment


                      • Originally posted by b97dmt View Post
                        Felicitari pt folie , o sa simti rapid diferenta.
                        Ce ai inlocuit pana la urma la suspensie ? Flansele ?
                        Da, flansele. Numai stiu cat au fost, parca vreo 10-12 mil , ambele parti.
                        Acum tot pe stanga se aude un zgomot , o bucsa ceva... Am o groapa cand ies din parcare care o iau zi de zi cred ca de la aia.

                        Comment


                        • Ai facut si geometria sper...

                          Comment


                          • 79000 km .
                            Revizie(filtre , ulei , lichid frane)+ 4 capacele de janta , normal au fost furate...(54 lei bucata), 1700 lei.
                            Cu aeratoarele am lasat-o asa momentan. Daca ma incomodeaza iarna...le voi schimba.
                            Am comandat un set nou de cauciucuri de iarna Continental WinterContact Ts860. Le vor inlocui pe cele vechi Ts830 de care am fost foarte multumit , le pun pe cealalta masina.

                            Comment


                            • Si-a montat cineva alarma dintre voi ?

                              Se pare ca s-au abonat la masina mea. A disparut peste noapte, macar nu au rupt nimic din bara.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Nasoala treaba.Un coleg de pe forum din Italia a pus Viper si functioneaza pe cheia masinii.Costul in jur de 1400 euro dar in Romania cu siguranta pretul e la jumatate.(a pus model cu senzor de soc)
                                Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF