Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Al ei C220 CDI

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al ei C220 CDI

    Neata si salutari tuturor,
    am luat pentru sotie un C 220 CDI 2004 dar recunosc ca desi eu am de la concurenta (audi A6 2007) a inceput sa-mi placa sa ma dau si cu al ei

    Intrebarea mea este, cui ii dau o serie de caroserie sa ne mai spuna si noua una alta de masina asta.

    Merci.

  • #2
    Posteaz-o aici si maestrii o vor diseca de indata.Poze,poze......
    In Romania Legea e BARIERA:
    -peste care trec dulaii
    -pe sub care trec cateii
    -IN FATA CAREIA STAU PROSTII.

    Comment


    • #3
      sa vedem ce spune oracolul si o sa pun si poze

      WDB2032081F563541

      Comment


      • #4
        Felicitãri pentru achiziție!

        Engine number ... 646963 30 218753
        Sales des. ...... C 220 CDI
        Radio unit no. .. BE609641002874
        Order number .... 0 4 248 10063
        Transmission .... 722699 05 294304
        Equipment ....... 011A
        Paint/code 1 .... 744U
        Delivery date ... 1 040421 (21/04/2004)


        SA codes:

        M22 DISPLACEMENT 2.2 LITER
        220 PARKTRONIC SYSTEM (PTS)
        228 AUXILIARY HEATER
        260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
        287 THROUGH-LOADING FEATURE
        301 ASHTRAY PACKAGE
        345 RAIN SENSOR
        354 ANTENNA FOR TELEPHONE D/E-NET
        386 MOBILE PRE.-INSTALLATION (MTUS)
        404 MULTI-CONTOUR SEAT, FRONT LEFT
        405 MULTI-CONTOUR SEAT, FRONT RIGHT
        423 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
        477 TIRE PRESSURE LOSS WARNER
        527 COMAND DVD APS WITH NAVIGATION
        580 AIR CONDITIONER
        600 HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
        614 BI-XENON HEADLAMPS FOR RIGHT-HAND TRAFFIC
        619 CORNERING ILLUMINATION
        670 RESIDUAL ENGINE HEAT UTILIZATION (MRA)
        673 HIGH-CAPACITY BATTERY
        682 FIRE EXTINGUISHER
        805 YEAR OF MODIFICATION
        819 CD CHANGER
        873 SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS
        988 VEH. TIT. OF OWN. & COC DOC. + MODEL PLATE (MACH.)
        010A FABRIC
        2XXL FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
        202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
        250B MOBILO LIFE/EUROPE SERVICE PACKAGE
        260B AIRBAGLABEL - GERMAN/ENGLISH
        744U BRILLIANT SILVER METALLIC
        011A FABRIC - BLACK/ANTHRACITE
        ...

        Comment


        • #5


          Vrem si poze !

          .... cu sotia
          Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

          Comment


          • #6
            multumim !

            pe masina totul este functional, vopseaua originala (testata toata caroseria) km in prezent cca 280.000, acumulatorul original de 100 ah.

            lipsuri :

            cca 4 capace de la butoanele ce umfla si desumfla scaunele in toate figurile, bricheta din masina lipseste, modulul bluetotth din cotiera lipsa, cheile de contact foarte uzate. estimez totul la cca 250 euro.

            achizitionata din germania. lipsurile o sa le cumpar de pe ebay. service urmeaza sa-i facem in ro ca in germania e 100 euro ora de manopera.

            uleiul (care vreau sa-l schimb) trecut pe eticheta atasata motorului e 5w 40.

            ce ulei recomandati foarte bun si la cati km sa-l schimb ?
            distributia e lant sau curea ? e cazul sa o schimb sau nu ?

            un punct in plus de la mine pentru mercedes odata cu aceasta achizitie. poate prind limbrici sa-mi dau audi si sa iau un E 270

            Comment


            • #7
              Salutare si felicitari pentru achizitie. Daca dati audi dati de stire poate facem un schimb cu e280 w211. Toate bune
              Last edited by Luxian; 08-15-2012, 12:07 PM.
              Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

              Comment


              • #8
                @Cricu. Masina mea precedenta a fost un A6 din 2002.Am vandut si am luat un E 270 CDI. Diferenta........nu pot compara,Mercedes-ul e altceva,desi ambele masini sunt functionale 100% stare foarte buna...etc.Cu siguranta si la modelele mai noi (cazul tau) diferenta e simtitoare.
                Lasa -cerculetele- si ia-ti un M.B. Cu siguranta imi vei multumi pt.sfat.
                In Romania Legea e BARIERA:
                -peste care trec dulaii
                -pe sub care trec cateii
                -IN FATA CAREIA STAU PROSTII.

                Comment


                • #9
                  stie cineva un smecher in mercedes prin alba ? eventual pe ruta arad-alba ?!

                  daca gasesc aduc masina si vreau sa fac un testar si o inspectie mai amanuntita. de eventuale reparati nu cred ca am timp fiindca sunt doar cca 5 zile in tara.

                  Comment


                  • #10
                    Baga tata niste poze sa ne clatim si noi ochii injectati de atata poluare
                    Mercedes-Benz C180 Elegance

                    Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by cricu View Post
                      stie cineva un smecher in mercedes prin alba ? eventual pe ruta arad-alba ?!

                      daca gasesc aduc masina si vreau sa fac un testar si o inspectie mai amanuntita. de eventuale reparati nu cred ca am timp fiindca sunt doar cca 5 zile in tara.
                      Daca poti totusi, e un nene in timisoara, undeva pe centura spre arad. Are un service doar Mercedes, el insusi fiind fost sef la reprezentanta, iar baietii de acolo fosti/acuali angajati la reprezentanta din tm.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by findlandezul View Post
                        Daca poti totusi, e un nene in timisoara, undeva pe centura spre arad. Are un service doar Mercedes, el insusi fiind fost sef la reprezentanta, iar baietii de acolo fosti/acuali angajati la reprezentanta din tm.
                        Adicã: Vasile / 0744 800 285 (locație - intrare în Giarmata, cum mergi dinspre Timișoara spre autostradã, dupã calea feratã pe stânga).
                        ...

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Luxian View Post
                          Adicã: Vasile / 0744 800 285 (locație - intrare în Giarmata, cum mergi dinspre Timișoara spre autostradã, dupã calea feratã pe stânga).
                          Mersi, nu mai retineam numele/adresa exacta.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by valentinion View Post
                            Salutare si felicitari pentru achizitie. Daca dati audi dati de stire poate facem un schimb cu e280 w211. Toate bune
                            Audi se da la schimb doar cu 2 Dacia Logan diesel noi noute, 1 Logan + contravaloarea celui de al 2-lea sau cash. Fara vrajeala! In prezent e julit pe toata laterala stanga. Daca o repar noul proprietar o sa afle asta de la mine si din poze fara sa mai caute dupa serie sau sa testeze caroseria. Masinile sunt inmatriculate la ele acasa, in Germania.

                            O sa pun si poze. Vreau intai sa-i curat caroseria si interiorul sa fie cat de cat fotogenica.

                            Multumesc pentru adresa de timisoara. Daca reusesc sa ajung la TM poate umflam o bere. Luxian, Mircea600Sel ?! Daca nu e secret bagati pe privat numerele de telefon si va tin la curent sosirea.

                            Rog daca este posibil stergeti postul anterior.

                            Toate cele bune

                            Comment


                            • #15
                              Ai numãrul meu de telefon în semnãturã. Cu cea mai mare plãcere ne vedem la bere și la plimbare prin Timișoara. Singura problemã e cã nu știu dacã o sã fiu acasã.
                              ...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF