Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes S430 Black Beauty

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Masina se vinde, o gasiti la vanzari/cumparari MB ...
    Să fii al doilea înseamnă să fii primul care pierde

    Comment


    • #17
      Originally posted by RazvanACT View Post
      Pot sa incep prin a spune ca sunt mandru posesor de S-classe

      Sper sa o tin destul de mult, sa nu ma plictisesc de ea si urmeaza sa-i cumpar niste stopuri led gen w221 , o consola navi de facelift , alta grila, o bara de AMG , jante pe 19" neaparat, o evacuare si cam atat zic eu...
      Si dupa numai o saptamana:

      Originally posted by RazvanACT View Post
      Masina se vinde, o gasiti la vanzari/cumparari MB ...
      Te-ai adeverit a fi si tu un mare pasionat de Mercedes.Am mai intalnit ca tine...

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • #18
        Originally posted by mircea600sel View Post
        Si dupa numai o saptamana:




        Te-ai adeverit a fi si tu un mare pasionat de Mercedes.Am mai intalnit ca tine...

        Macar stii motivul pt care o vind ? De ce iei asa foc nu am voie sa o vind sa iau ceva mai nou , mai bun ??? Urmeaza un CLS 350 pachet amg , alb ...
        Să fii al doilea înseamnă să fii primul care pierde

        Comment


        • #19
          Originally posted by RazvanACT View Post
          Macar stii motivul pt care o vind ? De ce iei asa foc nu am voie sa o vind sa iau ceva mai nou , mai bun ??? Urmeaza un CLS 350 pachet amg , alb ...
          Poti sa faci ce vrei tu.Poti sa o dai si gratis din partea mea.Eu nu am nici de castigat dar nici de pierdut.
          Un lucru ma deranjeaza,faptul ca erai asa de happy si dadeai impresia ca multi altii ca asta este masina vietii tale si ca nu ai sa o vinzi prea curand.
          Last edited by mircea600sel; 05-19-2012, 12:05 PM.

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #20
            Originally posted by mircea600sel View Post
            Poti sa faci ce vrei tu.Poti sa o dai si gretis din partea mea.Eu nu am nici de castigat dar nici de pierdut.
            Un lucru ma deranjeaza,faptul ca erai asa de happy si dadeai impresia ca multi altii ca asta este masina vietii tale si ca nu ai sa o vinzi prea curand.
            Imi place masina, dar nu pot sa stau cu un S din 99 care are ceva ani si sa refuz un CLS din 2007 pachet AMG ... si motor mai mic ... Totusi conteaza ....
            Dar tot MB imi iau ca sunt pasionat, puteam sa-mi iau N-modele. Masina este foarte buna si frumoasa si am fost intrebat de un schimb si de o dif din partea mea si n-am putut sa refuz
            Last edited by RazvanACT; 05-19-2012, 11:58 AM. Reason: am uitat sa adaug ceva
            Să fii al doilea înseamnă să fii primul care pierde

            Comment


            • #21
              Stii ce mai bine ia-ti un ML cu airmatic.

              Putin off topic ca sa explic de ce am spus acest lucru:
              Acuma am fost pana in Republica Moldova si ii jale pe acolo, la ce drumuri au, iti e mila ca mergi cu o masina de 30000 de euro pe acolo. Am fost cu W212 si ii mai rau, foarte rau drumu (plin de gropi, strazile sunt pline de petice, guri de canal ridicate, nu prea au canalizare). Am fost pana la Balti si abia mergeai pe strazile alea inundate.
              Tarile in care iti trebuie neaparat un SUV sau o masina 4x4: Romania, Republica Moldova, Bulgaria, Rusia si tarile din nordul Europei Finlanda, Suedia etc

              Cand vand E-ul imi iau un SUV.

              Comment


              • #22
                1. Ai impresia ca Razvan va merge prin Republica Modova de-i recomanzi un SUV?
                2. Crezi ca un SUV are suspensia indestructibila? Mai ales ML?

                Comment


                • #23
                  Ce am zis ii in felul urmator. Din cauza drumurilor proaste se intampla destule accidente si intr-un SUV ai mai multe beneficii (confort, siguranta la impacturi, vizibilitate mai buna fiind intr-o masina cu garda mai inalta). Masinile sport in general sunt mai rigide si prin urmare scade destul de mult confortul dar au in plus agilitatea pe curbe sau pe sosele.
                  Masinile sport, limuzinele in general sunt masini pentru tari mai civilizate si cu autostrazi cum sunt in Europa de Vest si in America de Nord. Doar te doare inima cand ai o masina destul de scumpa pe care ti-ai dorit-o si cand iei o groapa plina cu apa pe care nu o vezi, si iti strici bara fata/spate, bucse, jante, cauciucuri etc.

                  ML-ul l-am dat exemplu deoarece Razvan zicea intr-un post ca ii place Mercedes-ul, dar deja este off topic.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by adrian.o View Post
                    Ce am zis ii in felul urmator. Din cauza drumurilor proaste se intampla destule accidente si intr-un SUV ai mai multe beneficii (confort, siguranta la impacturi, vizibilitate mai buna fiind intr-o masina cu garda mai inalta). Masinile sport in general sunt mai rigide si prin urmare scade destul de mult confortul dar au in plus agilitatea pe curbe sau pe sosele.
                    Masinile sport, limuzinele in general sunt masini pentru tari mai civilizate si cu autostrazi cum sunt in Europa de Vest si in America de Nord. Doar te doare inima cand ai o masina destul de scumpa pe care ti-ai dorit-o si cand iei o groapa plina cu apa pe care nu o vezi, si iti strici bara fata/spate, bucse, jante, cauciucuri etc.

                    ML-ul l-am dat exemplu deoarece Razvan zicea intr-un post ca ii place Mercedes-ul, dar deja este off topic.

                    Nu e vb de off-topic, ML sincer am avut si facand o paranteza , cum am luat-o am trecut peste un limitator de viteza ( masina fiind airmatic ) si a explodat o perna pe spate ) .. Prima data am crezut ca a tras unu cu pistolu ) ... apoi am vazut cum se lasase masina si era ceva alb pe acolo explodat. Oricum avea 60 de mii de km masina si ma costat instant asa 25 milioane de pe o zi pe alta. Oricum este o masina frumoasa si mi-as dori una dar sa vad daca as da S-ul pe bani mi-ar fi mai usor ...
                    Să fii al doilea înseamnă să fii primul care pierde

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF