Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes-Benz E200 CDI W212

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In afara ca are cam putini cai putere,masina arata belea.Sa ai parte de ea!

    P.S Cum a ramas cu vanzarea ei?

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #17
      Cu vanzarea, nu ii graba. Nu costa mult sa il tin pe autovit, daca pica ceva ii bine, pana atunci ma plimb cu ea si ma rasfat cu acest model.

      O poza cu consumul acestu model.

      Comment


      • #18
        Cateva poze din seara asta. O trecut ceva timp de cand nu am mai postat.

        Comment


        • #19
          Originally posted by adrian.o View Post
          Cam da ai dreptate 136 CP, sunt cam insuficienti pentru modelul asta. Ma cam bate gandul sa ii fac un mic tuning la reprezentanta. Doar cativa caluti in plus.
          La care reprezentanta ii faci tu micul ala ciptuning?

          Comment


          • #20
            Acest tunning se face din soft, dar o puteam face la Casa Auto Iasi. Pana la urma nu am mai facut nici o schimbare.
            O ramas la cei 136 CP si 360 Nm.

            Comment


            • #21
              Cred ca e prima reprezentanta mercedes din lume care s-a transformat in firma de tuning

              Comment


              • #22
                Frumos model , nu te baga la cip tuning ,pacat de ea.Dealerul nu face sigur cip tuning , poate vreun nene cu un laptop , care lucreaza pe acolo?

                Presurile sunt originale , ca vad ca au un soi de tavita ??

                Comment


                • #23
                  Reprezentanta sigur nu face. Am insistat eu si mi-au zis doar de un box-tuning de la Brabus sau Kleeman dar is in jur la 700 euro. Vrei un baiat bun iti recomand in bucuresti. TOate bune
                  Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Siegfried View Post
                    Cred ca e prima reprezentanta mercedes din lume care s-a transformat in firma de tuning
                    Si noi in Timisoara avem contract cu cei de la Brabus.Daca cineva doreste niste caluti in plus ii sunam pe baietii de la Brabus si se rezolva problema.(cu garantie...tot tacamul)

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • #25
                      Am zis ca nu ii fac tunning. Si legat de presuri, am alea originale din panza si deasupra am pus presuri de cauciuc(le-am gasit pe tocmai cu 150 lei, sunt de la w212 taxi).
                      Ieri am facut un drum Botosani-Bistrita si retur, pe 500 km am scos 6,6 % consum.

                      Comment


                      • #26
                        @adrian.o :Niste poze mai detaliate cu presurile te rog , ca arata foarte bine.Excelent consumul si foarte bine ca ai renuntat la tuning.

                        @mircea600sel : Detaliaza "(cu garantie...tot tacamaul)".Eu am impresia ca se preia garantia integrala de catre voi , dealerul din Timisoara.Eu pierd garantia internationala si pe aia de la Autoklass?!
                        Si Brabus se face in DE si aia preiau garantia ,ei pt masina , pierzand-o pe cea de fabrica.

                        Comment


                        • #27
                          Nu se pierde nicio garantie. Brabus ofera un box-tuning care se monteaza inainte de maf si gata. Cica ar fi cel mai bun dintre toate disponibile dar totusi nu e ca chipuitul. SI e foarte scump.

                          De exemplu ce ofera Kleemann la 675 de ieuro - http://shop.kleemann.dk/shop/kd-box-14c1.html

                          De Brabus nu stiu preturile dar tot pe acolo se invart din ce am citit pe forumul USA.

                          Vedeti atasat. Toate bune.

                          P.S.: Daca s-au strecurat erori imi cer scuze informatiile de mai sus le-am aflat incercand sa imi dau seama cum pot creste cuplul la w211 al meu.
                          Attached Files
                          Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                          Comment


                          • #28
                            Frumos exemplar.Sa-l stapanesti sanatos!

                            Comment


                            • #29
                              Cine vrea sa vada pozele cu presurile, aveti un link mai jos. Imi cer scuze ca nu sunt curate dar de cand am venit de la Bistrita nu am apucat sa ii fac o "baie" la masina. Maine sau marti, ii fac o sapuneala ca o venit soarele si la noi in nord.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF