Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

masina mea un c 180 benzina din 99 adus din germania

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • masina mea un c 180 benzina din 99 adus din germania

    Citeva poze cu mertzanul meu.l-am luat la 68 000 de km si acum am cu el 86000.am cartea de service care arata tot ce s-a facut la ea in germanica si totul este real,masina chiar merge foarte bine.Decit am schimbat uleiul si filtrele de cind o am.Ce e drept nici nu merg mult cu ea deaia am si asa putini k, din 2008 in toamna cind am cumparat-o.Am dat 6300 pe ea plus taxa de inmatriculare 1900 ca cica e euro 2 din 99.pina acum sint foarte multumit de ea.
    Attached Files

  • #2
    E frumoasa masina si ingrijita. Cam mult totusi 6300 neinscrisa.
    S-o stapanesti fara probleme !
    Mercedes-Benz C180 Elegance

    Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

    Comment


    • #3
      Mersi.in 2008 in septembrie am cumparat-o.atunci erau preturile mai maricele.M-a atras m ult cum arata si cum mergea de bine si nu am mai tinut cont prea mult de bani ca am zis mai bine mai mult si masina buna decit mai putin si mai alergata.

      Comment


      • #4
        Arata bine, sa te duca si in continuare multi km, fara probleme!
        https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

        Comment


        • #5
          La 68 de mii in 98 nu era chiar asa mare pretul.
          Masina arata super cand ai luat-o. Pune poze noi.
          Imi aduce aminte de W202-ul meu. Aceeasi culoare dar din 94 (m-am orientat asa tocmai pentru ca taxa se calcula in functie norma euro, de an fabricatie si cilindree. Eu am platit 380 de euro taxa in ianuarie 2009.
          I-am facut eu facelift si arata binisor. Diferenta majora era ca a mea nu avea aer.
          Sa o stapanesti sanatos.
          E220 cdi W210, 2001

          E320 W210, 1997
          C180 W202, 1994
          W123 200D, 1978 cu inima de W124


          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

          Comment


          • #6
            F. frumoasa. Si e o masina f. buna. Daca ai grija de ea, te va duce mult si bine in confort si siguranta.
            Mercedes CL 200 Kompressor
            Mercedes C 180 Kompressor

            Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

            Comment


            • #7
              C180-urile astea daca nu ar consuma asa mult ar fi masinile perfecte.
              De multe ori pe drumul spre lucru (fac naveta) cu masina actuala care consuma aproximativ jumatate din cat lua W202-ul, ma gandesc la cum suna motorul de pe CEU.
              E adevarat ca i-am facut niste interventii (nu la toba) si avea un sunet turbat . Multi m-au intrebat: "e turbo" ? ).
              Revin cu ideea...niste poze noi?
              E220 cdi W210, 2001

              E320 W210, 1997
              C180 W202, 1994
              W123 200D, 1978 cu inima de W124


              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

              Comment


              • #8
                Sper sa imi fac timp sa pun si niste poze recente.68 000 de km avea cind am cumparat-o eu in 2008.Masina e fabricata in 99 februarie.acuma am cu ea 86 000 de km.Astept sa imi recuperez si banii de pe taxa anul asta.

                Comment


                • #9
                  Frumoasa tare masina! Pretul de achizitie e cat se poate de ok tinand cont de anul de fabricatie, kilometri si anul in care ai cumparat-o. Eu in 2009 am dat 4000 de euro pe un C180 din 94, tot neinmatriculat dar astea erau preturile la vremea aceea.
                  dark days are coming...
                  http://www.youtube.com/watch?v=M-RP9...eature=related

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by gavryus View Post
                    ...Eu in 2009 am dat 4000 de euro pe un C180 din 94, tot neinmatriculat dar astea erau preturile la vremea aceea.
                    Cred ca totul depinde de starea masinii si de nr de Km.
                    A mea tot din 94, am luat-o cu 1800 de Euro dar avea 230 de mii in bord si probabil mai ceva pe langa. Oricum am gasit-o la pret bun.



                    Dupa facelift arata si mai bine
                    E220 cdi W210, 2001

                    E320 W210, 1997
                    C180 W202, 1994
                    W123 200D, 1978 cu inima de W124


                    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF