Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ochiosu' meu

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ochiosu' meu

    salut, vreau sa-mi prezint si eu masina, un mercedes E230 din 96' model Elegance, motor de 2295 cm, 110 kw(150 cp), cutie automata in 5 trepte , toate geamurile electrice, senzor de ploaie tapiterie din piele, aer conditionat, masina are cam tot ce imi trebuie mie, imi asigura tot confortul , o am din decembrie si am facut cu ea 8000 de km si nu am absolut nici o problema, sunt foarte multumit de ea, sa pun si niste poze, era un pic innorat afara si de-aia se vad mai intunecat.
    Attached Files
    Last edited by gabita; 04-19-2008, 14:53 PM.

  • #2
    Foarte eleganta...neagra cu piele neagra. Ai scaunele incalzite?

    Comment


    • #3
      nu are scaune incalzite asta e un pic cam naspa dar asta e, si masina nu e neagra e albastru metalizat dar era innorat afara

      uite ca am pus si unele cand e soare,poate acum se vede culoare mai bine.

      Originally posted by gabita View Post
      nu are scaune incalzite asta e un pic cam naspa dar asta e, si masina nu e neagra e albastru metalizat dar era innorat afara

      uite ca am pus si unele cand e soare,poate acum se vede culoare mai bine.
      chiar nu mai imi zice si mie nimeni nici o parere despre masinuta mea
      Last edited by florineasca; 04-24-2008, 21:44 PM.

      Comment


      • #4
        E faina ma Kolegu!!!
        W110-2.0 D 1966
        W115-2.0 D 1971
        W123-2.4 D 1982

        Comment


        • #5
          Din punctul meu de vedere ai motorizarea ideala, sa te bucuri de ea.
          Are ASR sau ESP, cu decuplare/cuplare la buton ?
          Are BAS (brake assist system) ?
          Ce norma de poluare au trecut-o cei de la RAR ? (ultimele doua caractere de la numarul de omologare)
          .. ________ ..
          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
          (Oo\==/oO)
          ..U...............U.
          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

          Comment


          • #6
            masina nu are ESP are doar ASR, si chestia cu BAK nu imi apare pe bord deci cred ca nu are, iar in legatura cu talonul raspund diseara ca acum nu am talonul la mine.

            Comment


            • #7
              ASR-ul are cuplare/decuplare la buton ?
              .. ________ ..
              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
              (Oo\==/oO)
              ..U...............U.
              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

              Comment


              • #8
                am si eu o mica nelamurire, daca pe panoul de reglare a temperaturi are butoane cum are in poza inseamna ca masina are aer conditionat nu clima?ca am vazut in unele anunturi de vanzare(majoritatea)figureaza la dotari ca climatronic!eu stiam ca, clima are display!
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Ceea din poza este ACnormala = klima (in germana), nu este ACautomata=Klimatronik (in germana), care intradevar la w210 are un display.
                  Last edited by orca; 04-22-2008, 16:03 PM.
                  .. ________ ..
                  o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                  (Oo\==/oO)
                  ..U...............U.
                  Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                  http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                  Comment


                  • #10
                    frumoasa foc. o masina cu stil. sa ai grija de ea ca si ea va avea grija de tine. frumoasa, frumoasa, frumoasa..... dar banutzi cati a costat?

                    Comment


                    • #11
                      mersi mult, o sa am grija de ea , la mine in familie mai este E230 W124 si acela in stare foarte buna, uneori am impresia ca merge mai bine ca cel nou, ochiosul a costat 7800 de euro!am luat-o de la unu care nu stia ce masina are, cu asta nu mai circula ca cica consuma mult(cealalta masina era un logan)

                      nu masina nu are ASR-ul decuplabil de buton, ce inseamna chestia asta? uite si numarul de omolagare din talon ACME2MI91119509

                      uita-ti cateva poze si cu cel vechi
                      Attached Files
                      Last edited by florineasca; 04-22-2008, 21:50 PM.

                      Comment


                      • #12
                        Frumoase amandoua. Se le conduci sanatos si fara probleme. W124 din ce an este?? Cat despre ochios, imi place la nebunie interiorul ala simplu. Is puse toate la locul lor si cu stil. Cat mai multi km fara probleme.
                        http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                        Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                        Comment


                        • #13
                          Mersi mult, W124 este din 1986 si are 170.000 km , dar pot sa zic ca merge foarte bine, tehnic masina nu are nici o problema.

                          Comment


                          • #14
                            foarte frumoase mindrele sa le stapinesti sanatos,.. 124 cu cit l ai achizitionat,...are si ac u pe el,.....as vrea sa stiu cum stai cu consumul la cea automata si la 124 ,.merci aniticipat...!

                            Comment


                            • #15
                              mersi si eu sper sa nu am probleme la ele, W124 din pacate nu are aer , si masina a costat acum 3 ani jumate 5500 de euro avea atunci 129.000 de km , la consum amandoua sunt aproximativ egale W124 in afara 10% si in oras aproape 13-14% iar W210 tot asa in oras afara mi sa parut ca consuma mai putin un 9%

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF