Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My Mercedes 200CE

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Alea-s cumva jantele cumparate de la mine/fratele meu din TGV?
    S-o stapanesti sanatos!
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • #17
      Cum spune Mircea, MARE păcat că nu e automată, dar și așa mașina e beton.S-o stăpânești sănătos.
      " You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your f*cking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. " Tyler Durden
      Regulament forum.

      Comment


      • #18
        Si mie imi place mai tare cutia automata decat cea manuala dar nu e ceva obligatoriu ce caut la o masina, iar cat am mers eu cu aceasta masina (1000 km in 6 luni),nu simt foarte tare nevoia de automata.
        @Cutaresku. Da jantele le-am cumparat din Targoviste de la fratele tau, eu le-am vazut pe Okazii si dupa aceea am vazut ca ai cont pe forum dar nu m-am mai bagat in seama.

        Comment


        • #19
          Frumoasa masina..Sa o stapanesti sanatos! Cred ca ar arata mai bine lasata de spate un pic sa fie la linie
          W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
          E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
          YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
          GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

          Asphalt F*ck*r

          Comment


          • #20
            As avea cateva intrebari...Ce dimensiune au cauciucurile tale?(imi par mai inguste)Si daca e interiorul original?
            SergiuMB,eu nu i-as recomanda sa lase mai jos de spate(eventual mai sus de fata)
            Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
            Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
            Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
            Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

            Comment


            • #21
              Frumoasa foc, sa le stapanim sanatosi, si sa apucam impreuna cu ele pragul de "oldtimer". Cine stie poate ne vedem si o data live!
              Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
              https://w124-coupe.com

              Comment


              • #22
                Multumesc frumos pt aprecieri.
                @ Gogul ,Anvelopele sunt 225 45 17, asta vreau si eu sa o mai ridic putin de fata ,iar despre interior asa am luat-o dar nu cred ca este schimbat, masina a mers aproape 2 ani cu un furtun de servo spart (care a costat 50 lei nou) si se completa cu ulei din cand in cand ,deci nu cred ca se pune problema de schimbat interioare .
                Pozele din interior ies aiurea ,in realitate arata mult mai bine.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  S-o ridici de fata poti cu arcuri noi, poate chiar si amortizoarele. Mie mi se pare absolut ok asa cum este.
                  https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                  Comment


                  • #24
                    Excelenta masina. Are aer conditionat ceea ce chiar conteaza.
                    Ce-mi place mie foarte mult la CE fie cobra fie W124 este look-ul cu toate geamurile lasate jos si faptul ca nu este rama la usi. Nu mi-am dat seama daca toate geamurile sunt electrice. Daca nu, cele pe spate au manivela normala sau?
                    Felicitari pentru masina oricum!
                    E220 cdi W210, 2001

                    E320 W210, 1997
                    C180 W202, 1994
                    W123 200D, 1978 cu inima de W124


                    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                    Comment


                    • #25
                      Multumesc.
                      Ce e si mai interesant e faptul ca aerul functioneaza excelent ,cu mult peste alte masini de generatie mai noua.
                      Are geamuri electrice si pe spate .

                      Comment


                      • #26
                        Niste poze cu motorul deca se poate?! Multumesc!

                        Comment


                        • #27
                          Pai motorul este M111-le clasic prezent pe W124, W210 si W202.
                          Cred ca nu sunt confuzii...aici se prezinta masina nu se vinde.
                          E220 cdi W210, 2001

                          E320 W210, 1997
                          C180 W202, 1994
                          W123 200D, 1978 cu inima de W124


                          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                          Comment


                          • #28
                            Acum cateva zile, cam o saptamana, te-am vazut in trafic cu masina, pe la Guvern. Superba !
                            Mercedes-Benz C180 Elegance

                            Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                            Comment


                            • #29
                              Masina este sau ar trebui sa fie undeva la caldura pe langa Slanic Prahova ,posibil sa mai fie si altele prin Bucuresti.
                              Iar cat despre motor ,cum au spus si colegii mai sus este motorul clasic M111.940.

                              Comment


                              • #30
                                E posibil sa ma insel, oricum arata foarte bine a ta.
                                Mercedes-Benz C180 Elegance

                                Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF