Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C200 Kompressor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C200 Kompressor

    Acesta e ste C-ul meu, 200Kompressor, w203, 1998cm3, 163cp, 120kw, 2001, 23000km.
    Attached Files

  • #2
    Salut! Arata bine masina si interiorul iti fura privirea. Ca la celelalte w203-uri prefacelift vad ca nuca schimbatorului a fost inlocuita cu una aftermarket deoarece cea originala e destul de scumpa... Zi-mi te rog la capitolul rugina cum stai, pentru ca si eu am un w203 tot 2001 si de asta ma intereseaza. La km ai scris bine 23.000 sau 230.000? Sa ai partea de ea cat mai multi km fara probleme!

    Comment


    • #3
      Originally posted by fane_satar View Post
      Salut! Arata bine masina si interiorul iti fura privirea. Ca la celelalte w203-uri prefacelift vad ca nuca schimbatorului a fost inlocuita cu una aftermarket deoarece cea originala e destul de scumpa... Zi-mi te rog la capitolul rugina cum stai, pentru ca si eu am un w203 tot 2001 si de asta ma intereseaza. La km ai scris bine 23.000 sau 230.000? Sa ai partea de ea cat mai multi km fara probleme!
      sunt 230.000, iar la rugina sta foarte bine, nu are deloc. plus, ca in 2008 fostul proprietar din germania i-a schimbat pe garantie la mercedes portierele si capota (avea portiera dreapta fata un pic de rugina la un colt). despre nuca nu stiam, oricum am in plan schimbarea ei (inca nu am gasit una cu acel mahon) pentru ca aceasta nu are trecute vitezele, si am un caz in care o cunostiinta a dat in marsarier cu a 6a
      mersi mult

      Comment


      • #4
        Frumos specimen . Nu sunt prea sigur de jantele AMG de w202...nu prea vin pe w203.
        Mercedes-Benz C180 Elegance

        Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

        Comment


        • #5
          Originally posted by zbanghy1986 View Post
          Frumos specimen . Nu sunt prea sigur de jantele AMG de w202...nu prea vin pe w203.
          Asa l-am luat, cu acele jenti, de care nu stiam ca sunt de w202, dar vazusem unele la fel amg si aveam unele banuieli.

          Comment


          • #6
            VIN: WDB203045/A056686
            Ma poate ajuta cineva cu descifrarea lui?

            Comment


            • #7
              Originally posted by findlandezul View Post
              VIN: WDB203045/A056686
              Ma poate ajuta cineva cu descifrarea lui?
              Acolo nu este / este 1


              203.045 C 200 KOMPRESSOR


              vin WDB2030451A056686

              whc WDB
              chassbm 203045
              chass_ident 1A056686
              type 203
              subbm1 045
              subbm2
              auxiliary_drive
              body 00000
              body_code
              delivery_date 000928
              engine 111955 32 051734
              front_axle1
              front_axle2 BE6011Y1008525
              heater
              interior 005A
              lights BOSCH
              model_idx 0
              odometer
              order_num1 0023801589
              paint1 040
              paint2
              paint3
              paint4
              paint5
              platform
              production_num1
              production_order_ref
              rear_axle1
              rear_axle2
              release_date
              retarder 1 000928
              rims
              service_num
              steering
              trailer
              transfer_case
              transmission 716630 01 131975
              vin_dc
              vinwhc
              winch
              wiper

              Code

              414 ELECTRIC TILT/SLIDE SUNROOF IN GLASS VERSION
              643 SERIES WHEELS WITH BROAD TIRES
              753 RADIO MB AUDIO 10 CC WITH VK/RDS
              801 AEJ 06/1/M/X
              926 AIR POLLUTION CONTROL D4 EU4-MEASURES
              988 REG. DOC. AND COC CERTIFICATE WITH EC TYPE LABEL
              010A Unknown
              040 BLACK DB040 - SOLID
              005A Unknown
              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

              Comment


              • #8
                Originally posted by w124researcher View Post
                Acolo nu este / este 1

                Mersi mult.

                Comment


                • #9
                  După multă vreme, mai aduc un update la thread. Între timp mașina a primit pompa noua de servo, caseta de directie, jenti noi pe 16", câteva bucsi si brate pe spate, cauciucuri noi: 205/55/16 fata, 215/55/16 spate, continental sport contact 2 (mi se par super bune).
                  Urmează o revopsire pe casco si o antena radio.
                  Poze un pic mai târziu.

                  Comment


                  • #10
                    Si pozele:
                    1-la Orsova
                    2-alaturi de colegul vladi_ivans
                    3-consum Craiova-Baile Herculane
                    5-iarna, in Sibiel
                    Attached Files

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF