Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Pareri sincere, w203-ul in viziunea mea. Finally.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri sincere, w203-ul in viziunea mea. Finally.

    Salutare,

    Probabil nu ma cunoasteti, oricum nu conteaza foarte mult, am fost cat de cat mai activ pe vremuri pe forum, si sunt cand am probleme cu masina. Din fericire destul de rarut.

    Prefer sa pun aici pe forum niste poze cu masina mea pentru ca nu aduce a tentativa de lauda/agatat/facebook/hi5/manelisme.

    Vreau doar niste pareri de la alti posesori de Mercedes, pentru ca intr-un final am reusit sa-mi aduc masina asa cum vroiam initial atunci cand am cumparat-o relativ stock.

    Nu pot sa-mi imaginez o masina altfel, o sa las pozele sa vorbeasca, si va rog sa-mi dati o parere sincera indiferent de nuanta sa.

    Merci,
    Andrei.
    Attached Files
    Last edited by mircea600sel; 06-22-2011, 05:37 AM.

  • #2
    Ai cerut o parere sincera, eu sunt acum foarte sincer cu tine, vad si apreciez ca este o masina intretinuta dar mie nu imi place stilul. In primul rand stopurile nu imi plac... si e chiar FOARTE mult negru, puteai sa ii dai si un contrast cu ceva culoare...

    In schimb imi plac jantele foarte mult, desi imi placeau si mai mult daca erau alta culoare...

    Asta este parerea mea nu o lua in considerare, tie sa iti placa masina deoarece tu o conduci, ingrijesti, etc. nu noi.

    Cu parere de rau daca te-ai simtit ofensat de comentarile mele, sa ai o zi frumoasa si km cati mai multi fara incidente,
    Paul

    Comment


    • #3
      S-o stapanetsi sanatos, asa cum iti place!
      Parerea mea:
      - capota negru mat n-are contrast placut cu restul de negru lucios;
      - stopurile schimba intr-un mod neplacut aspectul masinii, le vad albe, precum farurile si semnalizarea din oglinzi, sau rosii (caz in care pastrezi jantele negre si pui etrieri rosii);
      - jantele le-as readuce la culoarea argintie sau un carbon mat, evident cu etrieri rosii;
      Insa cel mai important e sa-ti placa tie si sa te duca sanatos si repede unde vrei.
      Numai bine!
      https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

      Comment


      • #4
        Jantele arata bine dar ar fii trebuit pe spate sa pui ceva mai lat dupa parerea mea....
        Etrierele merg vopsite si in verde daca nu in rosu....

        Comment


        • #5
          Se vede ca masina este intretinuta si ca tii la dansa, felicitari pentru asta!
          Din punctul meu de vedere este PREA mult negru si subscriu si eu la ce a remarcat colegul cutaresku, capota negru mat nu da bine deloc in contrast cu negrul lucios, la fel si jantele.
          Stopurile originale dupa parerea mea sunt cele mai potrivite, iar in locul grilei tale, una de Avantgarde ar da mult mai bine.
          Oricum, cel mai important este sa iti placa tie, parerile sunt impartite si pot fi mai mult sau mai putin obiective.
          Sa o stapanesti sanatos!
          Last edited by gavryus; 06-22-2011, 11:32 AM.
          dark days are coming...
          http://www.youtube.com/watch?v=M-RP9...eature=related

          Comment


          • #6
            Mie chiar imi place masinuta, chiar si cu acea capota negru mat. Ar da bine sa vopsesti etrierele rosu, auriu sau verde. Apreciez acel "foarte mult negru"
            Test drive it as if you would drive test it.

            Comment


            • #7
              Parerea mea: negru mat toata masina, stopuri mai deschise (afumate), jantele ok dar mai late pe spate, etriere rosii, masca avantgarde sau elegance insa negru mat.
              Last edited by priest; 06-22-2011, 16:37 PM.

              Comment


              • #8
                Te felicit pentru starea in care este masina la exterior. Daca si la interior si motorul sunt la fel, intr-adevar esti pasionat de ea.

                Cat despre cum arata, tine de gust, iar gustul nu se discuta, nu se amendeaza, n-are sens sa comentez.

                Bafta!
                Membru Fondator A.P.L.I.B.D.N.B. - Asociația Pentru Lupta "ÃŽnpotriva" Beției Dezorganizate "Niște Bețiv"

                Comment


                • #9
                  NU stiu exact cum a aparut moda asta de negru total la masini sau negru mat!Dar ma intreb de ce negru?jante negre,stopuri negre,folie neagra etc..De ce nu se fac galbene,albastre,rosii...
                  E masina ta faci ce vrei cu ea!
                  Mie personal nu imi plac jantele negre sub nici o forma la fel stopurile negre si mai ales vopseaua negru mat!Cum ziceam mai sus de ce nu gri mat de ex?
                  Astea au fost parerile mele
                  Numai bine!
                  Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
                  Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
                  Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
                  Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by GoguL View Post
                    NU stiu exact cum a aparut moda asta de negru total la masini sau negru mat!Dar ma intreb de ce negru?jante negre,stopuri negre,folie neagra etc..De ce nu se fac galbene,albastre,rosii...
                    E masina ta faci ce vrei cu ea!
                    Mie personal nu imi plac jantele negre sub nici o forma la fel stopurile negre si mai ales vopseaua negru mat!Cum ziceam mai sus de ce nu gri mat de ex?
                    Astea au fost parerile mele
                    Numai bine!
                    Te salut,

                    Intr-adevar, acum exista un trend cu matuitul. Eu am vopsit stopurile si grilele de acum 2 ani de cand mi-am adus-o si e pur si simplu o obsesie personala sa zic asa. Sincer, mai bine ca exista trendul cu negru(fie el si mat) decat sa vezi doar papagali pe drum in combinatii de 2-3 culori de cele mai multe ori alese aiurea. Poate gresesc, dar majoritatea fac tuningul la nivel slabut-mediocru si doar cu negru-mat asa cum e moda acum e mai greu sa dai gres.

                    Multumesc frumos de parere!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by morpheus View Post
                      Te felicit pentru starea in care este masina la exterior. Daca si la interior si motorul sunt la fel, intr-adevar esti pasionat de ea.

                      Cat despre cum arata, tine de gust, iar gustul nu se discuta, nu se amendeaza, n-are sens sa comentez.

                      Bafta!
                      Buna,

                      Corect, e vorba de gusturi, obsesii.

                      Tocmai de aceea nu vreau sa vin cu argumente in apararea mea doar ca apreciez faptul ca oamenii isi dau cu parerea pentru ca ma ajuta sa imi dau seama cum e privita masina si de altcineva.

                      Merci frumos morpheus!

                      PS: motorul si interiorul arata ca noi si nu pentru ca as planui sa o vand sau ceva.

                      Comment


                      • #12
                        Hai sa-mi spun si eu parerea.Este o masina care atrage privirile cu siguranta multi intorc capul cand treci pe strada,se vede ca tii foarte mult la ea si sunt sigur ca si din punct de vedere tehnic este impecabila,deci imi place cu toate ca nu este stilul meu,eu prefer masina originala,asa cum a iesit pe poarta fabricii (urasc huse,braduti agatati de oglinda,folie si chestii de genul)Oricum tinand cont de linia pe care o are acum eu as renunta la:negru mat pe capota,stopurile negre(ar da bine stopuri clare) si as face geamurile laterale fata fumurii,stiu ca nu e voie dar ar da bine...Numai bine si sa te bucuri de ea!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by priest View Post
                          Parerea mea: negru mat toata masina, stopuri mai deschise (afumate), jantele ok dar mai late pe spate, etriere rosii, masca avantgarde sau elegance insa negru mat.
                          Multumesc, o sa iau in considerare ce spui. M-am gandit si la varianta asta, insa "investitia" facuta nu ma convinge. Practic un 1500-2000 de euro cat m-ar costa sa o vopsesc(ca sa iasa ceea ce eu numesc "perfect") nu se merita vis-a-vis de valoarea masinii pe piata. E complicat si delicat subiectul. Sunt in dubii.

                          Merci pentru parere in orice caz.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by gavryus View Post
                            Se vede ca masina este intretinuta si ca tii la dansa, felicitari pentru asta!
                            Din punctul meu de vedere este PREA mult negru si subscriu si eu la ce a remarcat colegul cutaresku, capota negru mat nu da bine deloc in contrast cu negrul lucios, la fel si jantele.
                            Stopurile originale dupa parerea mea sunt cele mai potrivite, iar in locul grilei tale, una de Avantgarde ar da mult mai bine.
                            Oricum, cel mai important este sa iti placa tie, parerile sunt impartite si pot fi mai mult sau mai putin obiective.
                            Sa o stapanesti sanatos!
                            Te salut,

                            Capota mata e chestiune de gust, insa apreciez mult faptul ca imi spui clar ce iti place si ce nu. Dau 1 bere din start la primul meeting la care ne nimerim. Si tie si lui cutaresku.

                            Uite o poza despre cum arata masina initial cu stopurile normale.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Salutare!

                              Si eu dau +1 la stopurile ca din fabrica...in rest masina pare ingrijita si arata bine! Poate putintel cam mult negru, dar nu e ceva de prost gust, cum mai vezi. Sunt si pozele modificate si nu ne dam seama prea bine

                              Atata tot, sa nu-i pui vreo toba sa "baraie" ca ii iei farmecu de Mercedes.
                              16'' C350e
                              16" 911 Carrera
                              15" S350 Cdi

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF