Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes E250 C207

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Drey63 View Post
    Dar sunt singurul care a venit cu un 420 cdi si un 250 cdi p-aici.
    Hai, ca aici ai luat-o pe aratura... Forumul nu e locul unor astfel de nevoi de epatare...
    Ai un fier si vrei sa-l prezinti, ok, cam asa facem toti, ca d-aia-i forum. Insa de-aici si pana la atitudini de genul celei de mai sus, hmm, parca e distanta.
    Daca sapi putin vei vedea ca-s destui membri care detin/conduc agregate scumpe si "p-aici" pe la pauperi.
    Revenind, te souhaite sa le stapanesti sanatos pe toate!
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • N-am vrut sa sune chiar asa. Greseala mea...Dar atatea comentarii rautacioase...Nu venisem aici sa ma laud dar a deviat mult. Ba ca nu's alea mele, ba ca n-am permis, ba ca etc...Mult exces de zel din spatele tastaturii din partea unora care.....Sincer...iti trebuie ceva talent sa intelegi ca eu m-am referit ca masina ia 160 km/h in 7 secunde.

      Se poate inchide topicul.
      Last edited by Drey63; 06-05-2012, 15:26 PM.
      16'' C350e
      16" 911 Carrera
      15" S350 Cdi

      Comment


      • Originally posted by Drey63 View Post

        Se poate inchide topicul.
        Salut , ai vandut masina ?
        Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

        Comment


        • Originally posted by Sor3L View Post
          Salut , ai vandut masina ?
          Nu este topicul de vanzare a masinii.Topicul NU se va inchide.

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • Salut.

            Nu, dar urmeaza. In cateva zile se va da.
            Last edited by Drey63; 06-05-2012, 19:59 PM.
            16'' C350e
            16" 911 Carrera
            15" S350 Cdi

            Comment


            • Originally posted by Drey63 View Post
              Salut.

              Nu, dar urmeaza.
              Urmeaza ce?Sa se inchida topicul? )

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • Originally posted by mircea600sel View Post
                Urmeaza ce?Sa se inchida topicul? )
                Nu) Baga si urmatoarea propozitie) "Se va da"
                16'' C350e
                16" 911 Carrera
                15" S350 Cdi

                Comment


                • Originally posted by Drey63 View Post
                  )"Se va da"
                  Pacat ca masina e frumoasa rau.Sincer iti spun.Mai pune poze cu ea.

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • Frumos mercedes colegule,,ii sta bine cularea alba,dar si pe negru ar fi bestial....sa-l foloseti sanatos si fara eveniment neplacute!!!
                    Last edited by mircea600sel; 06-05-2012, 20:14 PM. Reason: Mama ei de litera mare la inceput de fraza!

                    Comment


                    • Originally posted by mircea600sel View Post
                      Pacat ca masina e frumoasa rau.Sincer iti spun.Mai pune poze cu ea.
                      Nu ca e a mea, dar masina este superba. Mai ales pe viu. Dar totusi cam problematica. Si calitatea nu e de clasa E.
                      16'' C350e
                      16" 911 Carrera
                      15" S350 Cdi

                      Comment


                      • Originally posted by john_range View Post
                        Frumos mercedes colegule,,ii sta bine cularea alba,dar si pe negru ar fi bestial....sa-l foloseti sanatos si fara eveniment neplacute!!!
                        Mersi!


                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        Pacat ca masina e frumoasa rau.Sincer iti spun.Mai pune poze cu ea.
                        Nu ca e a mea, dar masina este superba. Mai ales pe viu. Dar totusi cam problematica. Si calitatea nu e de clasa E.
                        16'' C350e
                        16" 911 Carrera
                        15" S350 Cdi

                        Comment


                        • In cati bani colegu?
                          Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                          Comment


                          • De acord cu calitatea indoielnica...
                            Raman la ideea ca ultimul Mercedes clasa E in toata puterea cuvantului a fost W124.
                            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                            Comment


                            • Originally posted by valentinion View Post
                              In cati bani colegu?
                              Masina nu aveam de gand sa o dau dar mi-a oferit un prieten o oferta destul de buna. Avand in vedere ca masina am luat-o de noua si a fost mega ingrijita si are aproape toate dotarile, undeva la 45.000 euro cu Tva sau sa dau diferenta pentru un Cls 500 din 2011. Ramane sa ma gandesc si sa vad Cls'ul. Cu toate ca diferenta e substantiala.

                              Originally posted by cutaresku View Post
                              De acord cu calitatea indoielnica...
                              Raman la ideea ca ultimul Mercedes clasa E in toata puterea cuvantului a fost W124.
                              A avut tatal meu si W210 si W211. W211 a dezamagit enorm. E o diferenta mare intre W211 si noul W212 in bine. Este calitativ. Dar C207, E'ul coupe, este un C cu haine mai elegante si cam atat din punct de vedere al calitatii. Este o masina grozava dar cam multe lucruri ieftine in ea. Cu toate astea, scaunele sunt geniale
                              Last edited by Drey63; 06-05-2012, 21:00 PM.
                              16'' C350e
                              16" 911 Carrera
                              15" S350 Cdi

                              Comment


                              • Originally posted by cutaresku View Post
                                De acord cu calitatea indoielnica...
                                Raman la ideea ca ultimul Mercedes clasa E in toata puterea cuvantului a fost W124.
                                Scuze pt. dublu post si off!

                                Legat de calitate. Azi la spalatorie stateam langa cineva care are un Audi A7. Cred ca tuturor ne plac interioarele de la Audi. Acesta mi s-a parut execrabil. Era un A7 din 2011. Nu avea piele, nu avea senzori de parcare sau de ploaie si ceva ce mi s-a parut foarte ciudat, scaunu se regla pe inaltime cu o macara. Masina aia nu avea nimic electric. Gasesc A4 din 2000 mai dotate. Si pe langa asta, toate elementele din interior nu erau aliniate corect. Total dezamagit de ce am vazut...
                                16'' C350e
                                16" 911 Carrera
                                15" S350 Cdi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF